Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Kosmetické vychytávky, které vám změní život

1/5: Bělení zubů pomocí kurkumy
Kosmetické vychytávky, které vám změní život zuby

K tomuto domácímu a kvalitnímu bělení vám bude stačit pouze lžíce kokosového oleje a malá lžička kurkumy. Vše míchejte v mističce, dokud se nevytvoří jemná pasta. Poté naneste přiměřené množství na kartáček a vyčistěte si zuby, jako byste použili klasickou zubní pastu. Jelikož kurkuma obsahuje abrazivní složky (podobně jako jedlá soda), během chvilky budou všechny skvrny z vašich zubů pryč. Nezapomeňte si po vyčistění několikrát vypláchnout pořádně pusu, abyste dostali veškerou kurkumovou pastu pryč.

2/5: Odstranění laku na nehtech pomocí vody s citronem
Kosmetické vychytávky, které vám změní život nehty

Smíchejte v misce čerstvě vymačkanou citronovou šťávu s teplou vodou a ponořte do ní ruce. Během chvilky se vám lak z nehtů odloupne a poté je vatovým tamponkem můžete ještě dočistit. Kyselost v citronu jednoduše barvu rozloží.

3/5: Kleště na řasy a vysoušeč vlasů
Kosmetické vychytávky, které vám změní život kleště

Pokud toužíte po opravdu krásných a dlouhých řasách, ale žádné umělé nechcete, vyzkoušejte následující trik: vezměte obyčejné kleště na řasy a po dobu 15 sekund je pomocí fénu zahřívejte. Poté ihned kleště použijte tak, jak jste zvyklá. Teplo způsobí to, že vaše řasy získají na objemu a navíc prodlouží dobu, kdy budou vypadat skvěle bez delšího zásahu.

4/5: Změna barvy rtěnky pomocí korektoru
Kosmetické vychytávky, které vám změní život rtěnka

Znáte to určitě také. Stojíte v drogerii, snažíte si vybrat pro sebe ten nejlepší odstín rtěnky a když ho konečně máte, venku na denním světle zjistíte, že je moc tmavá. Ve většině obchodů je totiž pouze umělé světlo a to výslednou barvu změní. Ale nebojte se, nyní už nebudete muset nový přírůstek do vaší kosmetické výbavy vyhazovat nebo dávat kamarádce. Jednoduše naneste obyčejný korektor, který používáte na zakrytí nerovností pleti, na vaše rty v jemné vrstvě a poté použijte rtěnku. Neutrální béžový odstín dokáže o stupeň stáhnout barvu a vaše rty budou vypadat přesně tak, jak jste původně chtěla.

5/5: Zakysaná smetana jako pomocník na pupínky
Kosmetické vychytávky, které vám změní život paže

Tuto vychytávku jsme vám již před časem představovali, ale protože opakování je matka moudrosti, nebude na škodu si ji připomenout. Připravte si mističku se zakysankou, navlhčete si v teplé vodě ručník a s jeho pomocí jemně vmasírovávejte smetanu do pokožky. Nechte několik minut působit a poté ve sprše důkladně opláchněte. Kyselina mléčná obsažená v zakysané smetaně rozbíjí nahromaděné tuky v pokožce a vy pak budete mít krásnou a hladkou kůži.

připravila: Martina Čerňanská

Reklama