Celebrity

25. října 2022 08:10

Eliška Reiglová

Ondřej Soukup o dětství svého syna Františka: Měl rád Korna, Bílé se bál

7 pádů Honzy Dědka (41) - upoutávka

V křesle Honzy Dědka se skladatel Ondřej Soukup a jeho syn František rozpovídali o tom, jaké bylo dětství s tátou, který měl neustále slavné návštěvy, kdo z nich to s dětmi uměl, a kdo naopak ne. František pak také prozradil, jak jeho otec zavinil, že měl v sekundě na gymnáziu 406 zameškaných hodin.

Pražský rodák Ondřej Soukup je uznávaný hudební skladatel, se kterým spolupracovali i nejvýznamnější interpreti české scény a který složil hudbu k desítkám filmů. Jeho syn František Soukup stál za zrodem skupiny Nightwork, v níž hrál na klávesy a zpíval. Nyní se ale věnuje podnikání v oblasti nemovitostí.

Dětství mezi celebritami

„Když jsem byl malej, táta měl studio u nás doma v bytě. Všichni chodili k nám domů, všichni, kdo tam natáčeli. Třeba Lucie Bílá. Dokud si nesundala půlku hlavy. Ona měla takovej příčesek. To jsem nepochopil, že přijde někdo, udělá tohle a vypadá úplně jinak,“ zavzpomínal na své dětství František Soukup, jeden ze tří potomků Ondřeje Soukupa.

„On se jí bál. Gotta se nebál, ale Bílé se bál. Byl v postýlce, poskakoval tam a řval: Ukaž mi ho, já ho potřebuju vidět. Myslel toho hosta, který přišel,“ zasmál se jeho otec, který vzpomíná na to, že jeho bytové studio nebylo ničím výjimečným a naopak se dalo považovat za podprůměrné. To se nedá říct o písních, které v něm vznikaly.

„Nebylo to žádné velkopanské studio jako posléze. To byla taková místnost, široká asi metr dvacet a dlouhá čtyři metry a na konci byl hajzl. A před tou toaletou byl závěs, v něm byla vyříznutá díra, abych viděl na umělce a tam byl mikrofon. A tam jsem natočil celé album Missariel, které potom dostalo cenu za zvuk roku,“ pochlubil se skladatel v 7 pádech Honzy Dědka, které můžete sledovat na Primě v úterý večer.

Když se slavní hosté rozhodli věnovat trochu svého času malému Františkovi, ne vždy to pro něj bylo příjemné. „Pamatuju si Geňu, jednou si se mnou hrál a bylo to strašný. Pojal to jako hororové hraní. Bral mi autíčka a ničil moje postavičky a u toho hraní mě šikanoval,“ přiznal nejstarší syn Ondřeje Soukupa, co si zažil s Richardem Genzerem.

Jiní hosté na druhou stranu byli potěšením. „Měl rád Korna, protože mu přinesl nějakou hračku,“ řekl Ondřej Soukup. Jeho syn mu svou reakcí ale trochu vzal vítr z plachet, protože dnes už o ničem takovém podle svých slov neví. „Korna si vůbec nepamatuju.“

Škola pro blbý od slavnejch

František Soukup potvrdil, že dlouholetá práce na hudbě si na člověku vybere daň. „Tatínek moc neslyší,“ prozradil Honzovi Dědkovi. Slavného tátu tím moc nenadchl. „To je kretén. Obětoval jsem svoje uši, abych uživil rodinu. A takhle mi to vrací,“ zasmál se.

Přestože František stál za zrodem dnes již rozpadlé skupiny Nightwork, jeho otec si nemyslí, že se mu povedlo ho dovést k hudbě tak, jak si přál. „Vedl jsem syna k hudbě, ale moc se mi to nepodařilo. Nemusel chodit do školy, pokud seděl doma a komponoval,“ vzpomněl jeho školní léta.

„Měl jsem 406 zameškaných hodin. V sekundě na gymplu. Taky mi doporučili, abych z té školy odešel. Řekli mi, že mi napíšou hezké hodnocení, pokud odejdu dobrovolně,“ přitakal František Soukup, který nakonec gymnázium opravdu opustil. „Tak jsme mu našli školu, které jsme říkali, že je pro blbý od slavnejch. Chodil tam třeba Adam Kraus. Prachař tam taky chodil,“ vysvětlil jeho otec.

František Soukup si přece jen svá školní léta pamatuje o něco lépe a tak tvrzení svého otce poopravil. „Ne, ten chodil na ten první gympl. S Kolečkem. Ten to dochodil. Já jsem byl ten blbější, co to dochodil s Krausem. Teda ten to nedochodil,“ zasmál se.

Změna povolání

Hudební počiny Františka Soukupa dokazují, že by svému otci mohl být vskutku důstojným nástupcem. On si ale vybral jinou cestu a ani zrod kapely Nightwork podle něj nebyl plánovaný. Nyní se věnuje tomu, co ho doopravdy baví. Pracovně je zainteresovaný v nemovitostech a koníčkem mu je sběr starých aut.

„Hudbu jsem nesnášel, ale neměl jsem dost vysoký kapesný jako třeba děti Jiřího Bartošky, abych chodil po hospodách. Takže jsem musel skládat hudbu. A omylem z toho vyšli Nightwork. Nechtěl jsem být muzikant. Já jsem dělal nemovitosti a tak všechno okolo nich. A to dělám doteď. Má to blízko k autobazarům, tak jsem se začal zabývat i auty,“ dodal.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.