Celebrity

7. března 2023 17:30

Eliška Reiglová

Pavel Batěk o svém stylu: Nejsem módní typ, ráno vyberu pruhované triko a jdu

Pavel Batěk v 7 pádech

Herec Pavel Batěk (48) patří ke skromným slavným osobnostem. Jeho nynější profese ho zprvu vůbec nezajímala, chtěl studovat truhlařinu, ale nakonec se dal na úplně jiný obor. Honzovi Dědkovi v oblíbené talkshow prozradil, jaké kapely mohl být součástí, a promluvil také o tom, proč přišel o řidičák.

Pavel Batěk se narodil v lednu roku 1975 v Plzni. Vystudoval elektrotechnickou průmyslovou školu, později se ovšem vydal na DAMU a získával role už během studia. V srpnu 2015 se stal členem Činohry Národního divadla. Nyní je hvězdou seriálu Sedm schodů k moci, z čehož je velmi nadšený.

Čtěte také: Sedm schodů k moci: Šílený příběh z politického prostředí…

„Je to o politice v České republice. Nesmí se moc říkat, o kom to je, ale myslím, že kdo ten seriál viděl nebo uvidí, pozná to. Myslím, že se to povedlo. Je to po dlouhé době seriál ze života, kde se politici najdou, alespoň dva určitě. Myslím, že je dobré poukazovat na ty špíny,“ prozradil o novém seriálu, který můžete sledovat na prima+.

Otázka módy

Pavel Batěk do společnosti chodí většinou jako každý muž, tedy v obleku, který formální události vyžadují. Pokud se má ale obléct na neoficiální akci, jen málokdy je vidět v něčem jiném než v pruhovaném tričku. Stalo se pro něj asi stejně charakteristickým jako pro Oldřicha Navrátila vesta s kapsami.

Čtěte také: Herec Pavel Batěk se rozvedl. Jeho exmanželka popsala strach, který ji sužoval

Pro oblíbeného herce je tento oděv cestou nejmenšího odporu. Sám se totiž v módě nevyzná a s takovým trikem nešlápne vedle. „Je to nejjednodušší. Nejsem žádný módní typ. Ráno vyberu čisté pruhované tričko – jiné nemám – a jdu,“ zasmál se, když svůj oděvní návyk vysvětloval v talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kterou uvidíte v úterý ve 21:35 na Primě.

Cesta ke slávě

Nynější profese nebyla pro Baťka ničím, co by ho lákalo už od dětství. „Chtěl jsem být truhlářem, protože jsem byl šikovný modelář. Na základce jsem se ale učil dobře, tak mi to naši zakázali – a vybral jsem si elektrotechnickou průmyslovku. Moc mi nešla, ale dostudoval jsem to,“ přiznal dnes uznávaný herec.

„Spíš mě bavila hudba, nikdy jsem se ale muzikantem nestal. Neumím noty, na všechno hraju blbě, zpívám falešně, jsem amatér. Hrál jsem na baskytaru, ale neřekl bych, že mi to šlo. Pak mi ji ukradli, tak už jenom zpívám,“ popsal, k jakému druhu umění inklinoval více.

Čtěte více: Vanda Hybnerová o smíření se slavným otcem. Uzavřela jsem kapitolu odpuštění, tvrdí

Nechybělo málo k tomu, aby byl Pavěl Batěk součástí oblíbené kapely Lucie, která patří k nejstabilnějším českým hudebním uskupením. Přišel totiž na konkurz poté, co ji opustil Petr Chovanec alias P. B. CH. Příliš velké naděje si ale nedával a účast ani nebyla jeho nápadem.

„Tam mě přihlásil brácha, za to nemůžu. Lucie hledala baskytaristu, když je v polovině 90. let opustil P. B. CH. Na ten konkurz jsem si půjčil baskytaru. Neměl jsem svoji, učil jsem se na ni asi půl roku. Zahráli si se mnou čtyři písničky, které jsem se nadrtil. No ale můžu říct, že jsem si zahrál s Lucií,“ zavzpomínal.

Řízení pod vlivem

Ačkoliv už je dnes zpět na silnicích, bývaly doby, kdy by měl Pavel Batěk z usazení za volant pořádné problémy. Po jednom rozmařilém večeru stráveném v opojení hudby a blíže nespecifikovaného množství alkoholu totiž přišel o oprávnění.

„Baví mě řídit. O řidičák jsem přišel kvůli alkoholu. Měli jsme koncert s kapelou, pak jsme pili a zbylo na mě, že budu řídit. Nechtěl jsem. Sedl jsem do auta a jel jsem velmi opatrně. Ve dvě ráno 18. listopadu mě na Letné zastavili policajti, že prý jsem jel rychle a nedal jsem blinkr. Rychle jsem nejel a bylo to tam prázdné, tak jsem nedal blinkr. Byli z Brna ti policajti,“ popsal herec jeden ze svých ne zrovna oblíbených zážitků.

Čtěte také: Dagmar Patrasová po nehodě odmítla test na alkohol. Policie jí řidičák nesebrala

„Chtěl jsem odmítnout krevní zkoušku. Paní policistka si chtěla to odmítnutí natočit na mobil, postavil jsem se u auta, vedle mě ten policajt a automaticky jsem se nastavil na fotku. Tak jsem si zaplatil pokutu. A po půl roce jsem udělal testy a vrátili mi ho. To se stalo kdekomu,“ dodal.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.