Prima+ uvádí seriál podle světového hitu. Vytoč mého agenta slibuje brilantní obsazení

Prima+ uvádí nový seriál Vytoč mého agenta

Mezinárodními cenami ověnčená populární dramedy série Call My Agent má českou verzi! Adaptaci nejúspěšnější francouzské série Netflixu natočila Prima ve spolupráci s TV JOJ pro VOD platformy prima+ a JOJ Play. Česko-slovenskou hereckou špičkou obsazený osmidílný seriál Vytoč mého agenta vznikl v režii Michala Blaška a Jakuba Machaly. Kreativní dramaturgii má v rukou režisérka Alice Nellis.

Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? S očekávanou novinou se pravda ukáže.

Premiéra seriálu

Seriál Vytoč mého agenda uvidíte od 10. ledna na VOD platformě prima+ a JOJ Play

Seriál Vytoč mého agenta sklízí samé pochvaly:

Děj seriálu Call My Agent - Vytoč mého agenta

Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Premiéra na Primě, tvůrci, režie, počet dílů

 • Počet dílů: 8
 • Režie: Michal Blaško, Jakub Machala
 • Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
 • Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
 • Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
 • Producent projektu: Gordon Lovitt
 • Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová
 • Žánr: dramedy, komedie
 • Premiéra: 10. ledna 2024 na prima+

„Ve Francii je Call My Agent nedostižným hitem, posbíral řadu prestižních ocenění a jeho kvalitu dokládá i skutečnost, že aktuálně se seriál s původním francouzským názvem Dix Pour Cent adaptuje do dvaceti zemí světa. Každá země zohledňuje vlastní reálie. Stejně tak tomu je i v případě naší česko-slovenské adaptace, do které se nám podařilo získat nejlepší, ale také nejvytíženější české a slovenské herce současnosti,“ říká o seriálu výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Alice Nellis kreativní dramaturginí česko-slovenské adaptace

Česko-slovenská adaptace Vytoč mého agenta stojí na stejných základech jako jeho francouzská předloha: špičkové režii, brilantním hereckém obsazení a perfektním scénáři. „Znám filmové prostředí a herce z trochu jiné strany než běžný divák, a o to víc se mi líbí koncept, ve kterém se o lidské zkušenosti ze zákulisí mohu podělit. Vytoč mého agenta dává divákovi možnost zažít herce nikoli jen jako charakterní postavy, ale jako křehké a často velmi rozporuplné a emotivní lidi. K hercům se dostáváme z jiné strany skrze castingovou agenturu, kde ještě nestojí před kamerou nebo v záři reflektorů, ale kde bojují o práci a musí řešit složité umělecké, ale hlavně lidské situace, blízké každému z nás,“ říká Alice Nellis, která stojí za dramaturgickým konceptem česko-slovenské adaptace.

Herecké obsazení seriálu

Postavy

Hlavní role agentů Jiřího, Mariana, Andrey a Yvety získali Kryštof Hádek, Tomáš Maštalír, Martha Issová a Zuzana Kronerová. „Jiří je dojemně nepraktický a obětavý člověk, ale čím víc se snaží, tím víc se mu to sype pod rukama. Jeho největší slabinou a zároveň nejsilnější zbraní je lidskost a upřímnost. Dokáže si poradit s problémy ostatních, ale ve svém osobním životě si je věčně nejistý. Je mu cizí přehnaná ambicióznost, jeho přecitlivělost mu komplikuje pracovní pozici i vztahy vůči kolegům,“ přibližuje svoji roli Kryštof Hádek.

Mohlo by vás také zajímat: Herec Kryštof Hádek: Trojnásobný otec přiznal sexuální zkušenost s mužem

Za každým hercem stojí jeho agent

Jeho kolegyně Andrea je jiná povaha. „Já si myslím, že Andrea je nesmírně ambiciózní a pracovitá. Snaží se tvářit, že je drsná, ale je křehčí, než by se na první pohled mohlo zdát. Pro mě osobně je zajímavé, že je to v krátké době podruhé, kdy hraju lesbičku. Vím, že francouzská předloha je úspěšná, ale nestihla jsem ji vidět v době, kdy jsem ještě nevěděla, že postavu Andrey budu hrát, a potom jsem se už záměrně nedívala. Představitelka mé role Camille Cottin je neskutečně zajímavá, je to vynikající herečka a nepochybuji o tom, že její Andrea je skvělá, ale chtěla jsem vytvořit svoji vlastní postavu,“ říká Martha Issová.

Čtěte také: Martha Issová o své vteřinové roli: Získala jsem ji, protože jsem spala s režisérem

Slovenský temperament do seriálu vnáší Zuzana Kronerová a Tomáš Maštalír. „Hraju Mariána, jednoho ze čtveřice agentů castingové agentury Stein. Je to ambiciózní muž, schopný a zkušený. V agentuře je dlouho, a tak má mezi ostatními lepší postavení. Před kolegy skrývá tajemství a dělá všechno pro to, aby se neprozradilo. Jenže všechny okolnosti hrají proti němu a on má co dělat, aby své tajemství udržel,“ popisuje svoji úlohu Tomáš Maštalír, kterého čeští diváci znají například ze seriálu Za sklem.

Žánr dramedy

Projekt pro televize Prima a JOJ vyrobila NOW Productions, s.r.o., producenta Gordona Lovitta. „Žánr dramedy je pro televizní zpracování snad vůbec nejtěžší. Opravdu dobrých seriálů tohoto žánru je na světě velmi málo, ale Call My Agent je jedním z nich. Jde o seriál, který nabízí klasické vztahové drama v kanceláři herecké agentury. Nad tím jsou příběhy a problémy jejich klientů, herecké hvězdy dostávají agenty do mnoha téměř neřešitelných situací, což je příležitost pro nádherné epizodní role pro největší hvězdy v České a Slovenské republice, aby si zahrály samy sebe,“ říká Gordon Lovitt.

Samy sebe ztvární Klára Issová, Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Táňa Pauhofová, Jiří Langmajer, Gabriela Marcinková, Stanislav Majer, Juraj Loj, Bolek Polívka nebo Michal Dlouhý.

Zajímavosti

 • Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací.
 • Seriál získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony.
 • Call My Agent má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.