reklama

11 největších zázraků těhotenství

Rodí se zázrak... Foto:
Rodí se zázrak...
Foto: Thinkstock

Jsem potřetí těhotná a troufám si tvrdit, že jsem už poměrně velkým expertem přes rodičovství i těhotenství. Mohu srovnávat a vím, že každé čekání na miminko je jiné. Přináší s sebou nádherné a nezaměnitelné okamžiky, ale zároveň má i nějaké stinné stránky.

Přestože jsem zkušenou matkou a „těhulí“ a zažila jsem ledacos, najdou se věci a chvilky, které mě něčím překvapí, nebo dokonce ohromí.

ThinkstockPhotos-477910347 Foto:

1. Zjistíte, že jste těhotná

Toto těhotenství nebylo zadarmo, hodně jsme se s manželem "nadřeli". Už jsme téměř přestávali věřit. A proto jsem zůstala v němém úžasu, když jsem zjistila, že se nám to nakonec podařilo. Jsme oba strašně moc vděční a považujeme to za neskutečné štěstí. O to víc, když kolem sebe vidím kamarádky, které mají za sebou pár potratů a neúspěšná umělá oplodnění. Abych byla upřímná – první těhotenství jsem považovala za samozřejmost. Teď ale vím, že je to dar.

2. První ultrazvuk

Pane bože, v mém břiše je opravdu malý človíček! A co se mi to tam hýbe? Pane bože, on se hýbe! Dýchá! Buší mu srdíčko! Podívej se na něj! A to červené a modré je co? Kriste pane, to je krev! A proudí! Kde je nožička? A ručička? A bude to holčička, nebo chlapeček? ...

3. Když zažijete pocit, že se prcek hýbe

Zpočátku cítíte jen stěží rozeznatelný a jemně třepetavý pohyb. Nejprve si nejste jistá, jestli se vám to jenom nezdálo. Brzo se ale přesvědčíte, že je miminko aktivní a opravdu ho už cítíte. Pár týdnů intimity se svým děťátkem budete zažívat jen vy. Zbytek rodiny si musí chvilku počkat, aby viděli, co malý andílek ve vašem bříšku provádí za vylomeniny. Vzpomínám si, jak jsme u mého prvního těhotenství leželi s manželem na posteli a v němém úžasu sledovali lehké vlhky na pupíku. Opravdu nezapomenutelné.

4. Stravování dostane jiný rozměr

Nejste hladová, ale vyhladovělá. Doslova křičíte po jídle a dokážete ho náležitě ocenit. Někdy si říkáte, že byste snad zhltla i tu židli, na níž sedíte. Dopřávejte si, po čem tělo touží, samo si totiž řekne, co potřebuje. Tvrdě pracuje, zaslouží si odměnu.

Článek

V Mexiku věří, že když matka jí v těhotenství vejce, bude dítě smrdět Foto:

Jídlo v těhotenství: Neuvěřitelné mýty, které kolují po světě

Po celém světě jsou těhotné ženy bombardované spoustou rad a názorů týkajících se toho, co by měly jíst a čeho se naopak vyvarovat. Až příliš často jsou ale rozumné rady...

5. Různá břicha, různé tvary

Je opravdu srandovní, že existují určité typy těhotenských bříšek. Některé vypadá jako fotbalový míč, jiné jako meloun, další připomíná obrovské vejce. Když jsem vždycky na prohlídce, nenápadně po očku sleduju bříška ostatních budoucích maminek. Mám o zábavu postaráno.

6. „Těhotenská záře“

Musím říct, že lidé na mě jako na „těhuli“ pohlížejí jinak. Možná je to tím, že něco vyzařuji. Jsou na mě příjemnější, usměvavější, chválí mě. Škoda, že si všechnu tuhle energii nemůžu nachytat do lahve a použít ji, až budu po dvou hodinách spánku krmit nenasytného prcka.

7. I vlasy vypadají lépe

Co jsem tak vypozorovala, v každém těhotenství byly mé vlasy takové poddajnější, ale zároveň pevnější. Celkově mi přišly více kvalitní než v „mimotěhotenském“ stavu. Hormony ovlivní snad naprosto všechno!

8. Vaše dítě ve 3D

Dnes mnoho klinik a ordinací nabízí 3D fotografie. Nedávno jsme viděli tvář miminka v celé jeho trojrozměrné kráse. Z některých úhlů vypadalo jako z jiného světa, ale pak jsme zřetelně zahlédli jeho očička, nosánek, rtíky. Je to fešák, teda podle mého názoru. Ještě ani nepřišel na svět, ale v tu chvíli jako by tu s námi byl.

ThinkstockPhotos-151332998 Foto:

 

9. Sledování, jak partner uctívá vaše břicho

Zbožné pohledy plné lásky vašeho manžela nebo přítele na váš pupíček – to zažijete jenom během těhotenství. Jednou jsem se chystala na nákup, ale v tom mě manžel prudce zastavil – musel mi před odchodem ještě políbit bříško. Krásné a roztomilé zároveň.

10. Zkoušení běžného oblečení

Vždycky jsem se pobavila u toho, jak jsem se snažila narvat do kalhot, které mi byly vždycky dost volné. Jenže ouha, v sedmém měsíci už to není žádná sranda, to už asi fakt nedám. Nicméně tepláky na jógu mě nikdy nezklamou. Každopádně si během těhotenství užívám, že mohu tentokrát své bříško dávat na odiv a nemusím se snažit zamaskovat neposlušné „špíčky“.

11. Když máte miminko poprvé v náručí

Bez ohledu na to, co jste vydržela během porodu, navzdory tomu, jak moc jste byla omámená, nikdy nezapomenete na okamžik, kdy jste si poprvé pochovala toho malého „tvorečka“, co se u vás devět měsíců schovával. Tak malinká bytůstka a kolik dokáže způsobit radosti.

-šp-

Článek

O osudu svého nenarozeného dítěte může žena rozhodnout svým chováním v těhotenství Foto:

4 rizikové faktory ovlivňující předčasný porod

V České republice dochází k předčasným porodům zhruba u 6-8 % těhotenství, což odpovídá situaci v rozvinutých zemích. Nízká porodní váha nedočkavého miminka může přinést...

Článek

I v pokročilém stadiu těhotenství si můžete užívat sex Foto:

Sex v těhotenství: Víte o něm opravdu všechno?

Možná si myslíte, že o sexu víte prostě všechno a už vás nic nepřekvapí. Jenomže pak otěhotníte a najednou se vám v hlavně vyrojí desítky otázek. A některé z nich se...


Horoskopy 2018

reklama

reklama