reklama

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít? Foto:
Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?
Foto: istock.com

Rádi byste vyrazili na dovolenou, avšak prozatím to vypadá, že kvůli napjatému rozpočtu budete muset zůstat doma? Možná pro vás máme řešení. Osekali jsme náklady a přidali super šetřicí triky, které se navíc nepromítnou do vašich zážitků.

„Na dovolenou bych si po svých osobních zkušenostech už nikdy nepůjčila. Ten stres za ty obavy, jak zvládnu zaplatit splátky, nestojí. To raději zůstanu na zahradě než se trápit kvůli týdnu prosluněné dovolené u moře,“ vysvětluje svůj pohled na věc čtenářka Marta (35).

Když vás láká moře?

Pokud chcete odletět za teplem, počíhejte si na last minute zájezdy. V práci nahlaste dovolenou, sbalte kufry a číhejte na ceny. Mnozí pak den před odletem zaskočí do cestovky a vybírají si nikoliv podle preferované destinace, ale z několika volných míst dle příznivé ceny. Neváhejte se také mrknout na nabídku německých cestovek, avšak vždy si k dané ceně připočítejte náklady spojené s cestou do odletového letiště. Veškeré hotely si před zaplacením proklepněte, přečtěte si recenze a mrkněte na fotky cestovatelů. Ať víte, do čeho jdete a za co platíte.

Za cenově přijatelné přímořské destinace platí Bulharsko, Albánie, Černá Hora, Turecko a také Tunisko.

Pokud u vás nebude problém dovolená, tak neváhejte vyčkat do září. Dětem začíná škola, sezona pomalu končí a tyto aspekty nádherně umírní ceny. Navíc je všude božský klid.

Kupujete bez rozmyslu a hned zájezd s čerpáním all inclusive? Zkuste si přepočítat, zda se vám skutečně vyplatí.

Individuální cestování pro vás není tabu? Pak zarezervujte letenky (na ty výhodné natrefíte na skyscanner.cz). Ubytování řešte přes trivago.cz, booking.cz nebo airbnb.cz

Jak ušetřit na letišti?

Zavazadla si obalte fólií ještě doma, popřípadě pokud cestujete častěji, investujte do obalu na kufr.

Dbejte o to, ať se vejdete s kufrem do váhového limitu. Zbytečně budete přeplácet. Doporučuji s sebou do destinace vzít i kapesní váhu.

Nachystejte sobě i dětem svačinu. Nápoj s obsahem vyšší než 100 ml vám bude při bezpečnostní kontrole odebrán.

Pro klid v duši se raději vyhněte letištním obchůdkům. Sice nic z jejich nabídky nepotřebujete, ale i tak vás tamní nabídka může nalákat.

Jak ušetřit v místě čerpání dovolené?

Výlety od delegátů nejsou nejlevnější, pokud umíte alespoň trochu anglicky a nemáte obavy, půjčte si auto nebo výlet pořiďte přes tamní cestovní agentury. Vycházejí totiž mnohem levněji.

Suvenýry nenakupujte hned v prvním obchodě, mrkněte na ceny a pak se rozhodněte. Zakažte si také nákupy jiné než ty související se suvenýry. I s těmi to ale nepřehánějte. Spíše se zaměřte na zážitky.

Dovolenou si užijte tím, že budete s dětmi sbírat mušle, pozorovat západ a východ slunce, plavat, potápět se, šnorchlovat, opalovat, číst si na lehátku nebo dopisovat váš deník, na který jste neměla pořádně čas, jak je rok dlouhý. Přesně o tom je dovolená, tak se uvolněte a vyplňte si ji těmito báječnými aktivitami.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Když budete vy v pohodě, budou v pohodě i vaše děti Foto:

Letadlem s dětmi na dovolenou? Na tyto věci nezapomeňte

Chystáte se letos s dětmi letecky k moři a máte obavy z toho, jak to děti zvládnou? Nemusíte. Děti snášejí cestování letadlem na větší vzdálenost mnohem lépe než jiným...

Článek

Užijte si dovolenou bez zbytečných hádek Foto:

Dovolená s partnerem: Hlavně bez zbytečných sporů

Dovolená je čas, na který se po celý rok těšíme, mnohdy na ni i celý rok šetříme. Nejčastěji o ní začneme uvažovat při pohledu do listopadového deště, či když se podivnou...

autor: LZ

Horoskopy 2018

reklama

reklama