reklama

Příběh Kamily (43): Nevěra mě málem zabila

Nevěra mě málem zabila Foto:
Nevěra mě málem zabila
Foto: iStock

Může člověk zemřít na lásku? Hádejte. Asi si řeknete, že to je naprostý nesmysl, ale má-li někdo přecitlivělou povahu…

Ostatně sama jsem toho důkazem. Jsem ráda, že jsem přežila. Provdala jsem se za dokonalého muže. Tedy, byla jsem přesvědčena, že je dokonalý.

Chodili jsme spolu rok a měla jsem jasno. I moje rodina byla nadšená. Navíc jsem byla ve věku, kdy už člověk ví, co hledá. Bylo mi třiatřicet, nebyla jsem naivka, která se vznáší nad zemí, a měla jsem nejvyšší čas někoho najít. A přišel pan Dokonalý.

Jako z dívčích snů

A tak v době, kdy se už nejméně tři moje kamarádky rozváděly, rozčarované, zoufalé a na dně, já kráčela v bílém k oltáři po boku mladého muže, který jako by ke mně přišel z mých dívčích snů. Byli jsme stejně staří, Luboš zastával velmi dobré postavení manažera v renomované firmě.

Za zmínku stojí třeba jen to, že po svatbě na zámku a svatební hostině v luxusní zámecké restauraci nás limuzína odvážela domů, rozumějte do mé garsonky, ale netrvalo dlouho a všimla jsem si, že jedeme úplně jiným směrem. „Tys objednal hotel?“ povídám. „Ale ne, jedeme domů,“ odpověděl. Myslela jsem, že žertuje. Automobil zastavil před nádhernou prvorepublikovou vilou v tiché městské čtvrti, zčásti porostlou břečťanem. Koupil nám dům!

Začala pohádka

A podobně se odvíjel i náš další život. Pohádka, sen. Kamarádky ve vinárně na mě zíraly, jako bych mluvila svahilsky. Nechápaly. Zatímco ony počítaly každou korunu, několikrát týdně se s těmi svými choleriky pohádaly a chystaly dvě teplá jídla denně, u nás se snídalo takzvaně na vidličku a večeřelo ve stínu zahradního altánku, dost často jsme si nechali nosit lahůdky z nedalekých restaurací. A samozřejmě kvalitní víno.

Svůj plat jsem považovala za jakési kapesné, které jsem rozházela za kosmetiku a oblečení, abych se drahouškovi líbila. A když se čtyři roky po svatbě narodila Monika, mé štěstí bylo bez hranic. A vzhledem k tomu, jak žilo moje okolí, jsem si to i uvědomovala. Život mě natolik rozmazlil, že jsem byla naprosto nepřipravená na cokoli negativního. A to byl právě ten problém.

Vodil si ji domů!

Vlastně jsem ho neznala. Všechno bylo až příliš dokonalé. Přišel mi anonymní dopis, že má milenku a sem tam si ji dokonce vodí domů.

Nebudu popisovat svůj psychický stav. Předstírala jsem služební cestu a ukryla se v hospůdce, odkud bylo vidět na vchod do naší vily. Opravdu si ji přivedl, byla mnohem mladší než já a velmi krásná. Padla jsem k zemi a hostinský zavolal sanitu. Probrala jsem se až za dva dny. A okamžitě jsem požádala doktora, aby ke mně hlavně nepouštěl manžela.

Upadla jsem do nepopsatelných depresí, ale přesto jsem se za pomoci rodiny a několika přátel dokázala s dcerou odstěhovat z vily a požádat o rozvod. Nikdy Lubošovi neodpustím, i když se tolik snažil, aby mi to vysvětlil. Ale copak to lze vysvětlit?

Simona, 43 let

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

A jaký vztah s partnerem máte vy?  Foto:

10 návodů, jak vybudovat dokonalý vztah s partnerem

Osobní koučka a psychoterapeutka Šárka Vávrová tvrdí, že vztahy jsou v dnešní době problémem číslo jedna, který řeší muži i ženy. Neumíme spolu komunikovat, nedokážeme...


Článek

Manželka a milenka kamarádky? I to je možné Foto:

Příběh Elišky: Manželka a milenka kamarádky? I to je možné

Opravdu, dnes je možné úplně všechno. Kdyby mi někdo tvrdil, že jednou se budu přátelit s milenkou svého muže, nejspíš bych mu doporučila urgentní návštěvu psychiatra.

Článek

I po nevěře může vztah fungovat Foto:

5 tipů, jak zachránit vztah po nevěře

Byl vám nevěrný, ale nadále tvrdí, že vás miluje? Pak ještě nic není ztraceno.

 


Horoskopy 2018

reklama

reklama