reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s hemoroidy?

Řeč těla - hemoroidy Foto:
Řeč těla - hemoroidy
Foto: iStock

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s hemoroidy?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Hemoroidy tvoří v oblasti řitního otvoru takzvanou cévní pleteň, skládající se z krev přivádějících malinkatých tepen a krev odvádějících malinkatých žil. Pakliže funguje tento systém přívodu a odvodu krve správně, je vše v pořádku. Pokud však dojde k otoku, zánětu, objeví se hemoroidy. Ty mohou být vnitřní nebo vnější. Základním symptomem vnitřního typu hemoroidů je krvácení z konečníku bez známek bolesti. U vnějších hemoroidů je to viditelný otok v místech okolo svěrače, což doprovázejí pocity svědění, pálení a bolesti.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s hemoroidy?

Hemoroidy dost často znamenají strach z termínů. Můžeme mít i pocit přetížení. Dalším faktorem je zloba pocházející z minulosti. Navíc se bojíme zbavit se minulosti. Konečník je místo, kde se tělo zbavuje odpadu, a to jak fyzického, tak psychického. Máme zlost z toho, čeho se nechceme zbavit.

Položte si následující otázky:

Máte se rádi? Máte obavy a strachy? Bojíte se života? Umíte si užívat života? Žijete ve stresu? Věříte sami sobě? Trestáte sami sebe? Připomínáte si problémy z minulosti? Neumíte se zbavit minulosti? Neumíte se zbavit tíživých myšlenek?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu svých problémů s hemoroidy.

Jak k nám problémy s hemoroidy promlouvají?

Výskytem vnitřních nebo vnějších hemoroidů.

Jak si vyléčit problémy s hemoroidy?

Duševní příčiny hemoroidů jsou spojeny s negativními vlastnostmi, jako je snaha kontrolovat své okolí, strach a především obava ze selhání. Také to, co máme na začátku, tj. co vkládáme do úst, vychází z trávicí soustavy na konci. Pokud vkládáme do trávicí soustavy špatná slova, zlobu, strach, tak to špatně trávíme a máme problémy i s hemoroidy. Pokud praskne hemoroid, odchází z těla krev a tím i život. Je dobré přemýšlet nad tím, zda člověk není svázán zbytečnou bolestí.

Na fyzické úrovni je především důležité navštívit lékaře. Dále se používají speciální masti a čípky, je nutné dodržování hygieny a postiženou oblast koupat v odvaru dubové kůry a heřmánku. Stravu obohatit o větší podíl vlákniny, pít více tekutin, snížit množství kávy, alkoholu a pálivých jídel, sportovat a především dbát o hygienu v oblasti konečníku.

Afirmace pro léčbu: „Zbavuji se všeho, co pro mne není důležité, kde není láska. Vše má své místo.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Článek

O zadeček musíme náležitě pečovat Foto:

Choulostivé problémy: Jak na hemoroidy

Ukrutná bolest na toaletě a krev ve stolici, tak se nejčastěji projevují hemoroidy. Kdy je vyřešíte sami doma v koupelně a kdy už byste se měli vydat k lékaři?

Článek

Pro dostatečný příjem vlákniny není třeba jíst žádné speciální potravinové doplňky Foto:

Vláknina v jídelníčku aneb Jak si vykartáčovat střeva

Vláknina, to je pojem neoddělitelně spojený se zdravou výživou. Pojem vyvolávající představu něčeho vláknitého, nestravitelného.

 

Článek

Některé cviky mají výborný vliv na trávení  Foto:

Cvičení pro lepší trávení: Pomůže rotace, chůze i správné dýchání

Je sice hezké, že do sebe během dne dostanete potřebné množství sacharidů, tuků, proteinů, vody, vlákniny, vitamínů i minerálů, ale pokud trávicí soustava nefunguje tak,...

 


Horoskopy 2018

reklama

reklama