6 typů energetických upírů, kteří vysávají lidi kolem sebe. Jak se jim bránit?

Energetičtí upíři se vyznačují především tím, že psychicky vysávají ostatní lidi. Po setkání s nimi se cítíte bez nálady, vyčerpaní a smutní. Zjistěte, jak takové typy včas rozpoznat a hlavně jak se jim bránit.

Energetický upír je zpravidla emočně nevyspělý člověk, který nemá vůči ostatním dostatek empatie a ohleduplnosti. Sám uvnitř sebe cítí bolest a nejistotu, a právě proto si bere vitalitu a energii od druhých ve snaze vyléčit své vlastní utrpení.

Takovýmto upírem může být prakticky kdokoliv ve vašem okolí. Může se jednat o člena rodiny, kamaráda, kolegu, dítě či partnera. Jestliže jste pečující a empatičtí, můžete je navíc přitahovat dvakrát tolik. Pokud vedle sebe takto toxického člověka máte, je důležité umět ho rozpoznat, nastavit si potřebné hranice a nedovolit mu, aby vám bral vaši životní pozitivitu a elán. Jaké jsou tedy typy energetických upírů?

Trpící upír

Tito upíří věří, že jsou obětí a všichni jsou proti nim. Neustále si na něco stěžují, nedokážou ale převzít odpovědnost za své činy a obviňují ostatní za to, co se jim v životě děje. Lidi kolem sebe manipulují a citově vydírají. Podobné chování je způsobeno jejich nízkým sebevědomím.

Jak podpořit svou vlastní energii?

Pokud si všimnete, že daný člověk neustále řeší ta samá témata a čeká, že ho budete litovat, jasně mu řekněte svůj názor a poraďte mu, co byste v takovém případě dělali vy. Pokud ale čeká, že bude stále dokola opakovat tu samou věc a vy ho budete chlácholit a pomáhat mu, je to špatně. Nezahazujte se problémy ostatních lidí, kteří si věci ve svém životě neumějí dát do pořádku.

Jak je na tom se sebevědomím houslový virtuos Pavel Šporcl?

Narcistický upír

Jak už napovídá sám název, narcistický upír je zahleděný sám do sebe. Soustředí se pouze na to, co prožívá on, a o vás se takřka nezajímá. Setkání s takovými lidmi je vždycky plné „já, já, já“. O sobě dokáže povídat hodiny a vás se na nic nezeptá? Tady svítí červené světlo.

Jak podpořit svou vlastní energii?

Pokud se jedná o blízkou osobu, zkuste s ní mluvit na rovinu. Upozornit ji na to, že by se o vás také měla trochu zajímat. Obecně se ale těmto lidem raději vyhýbejte úplně. Nic vám do života nepřinesou a jen berou. Pokud kontakt s nimi přerušit nejde, zkuste ho alespoň omezit.

Dominantní upír

Tito lidé bývají často skálopevně přesvědčení o své neomylnosti. Mají svou pravdu a nenechají si od nikoho nic vysvětlit. Jsou to často velice hlasití lidé, se kterými se nedá diskutovat. Toto chování pramení z jejich vnitřní nejistoty, že jsou slabí a špatní. Jsou to například rasisté, sexisté či homofobové.

Jak podpořit svou vlastní energii?

Naučte se nebrat si osobně to, co vám tento typ upíra řekne. Mějte svůj názor, ale nehádejte se, buďte klidní a působte vyrovnaným dojmem. Pokud je to nutné, omezte s takovým člověkem kontakt. Uvědomte si, že jejich pokus vás vyděsit pramení z hlubokého strachu, že budou ovládáni.

Dramatický upír

Tento upír rád vytváří dramata. Rozděluje lidi kolem sebe a rozdmýchává problémy či hádky. V jeho životě chybí náboj, a proto ho tímto způsobem čerpá z ostatních. Libuje si ve vytváření krizí, ze kterých nasává negativní emoce.

Jak podpořit svou vlastní energii?

Jednoduše nereagujte na jeho potřebu vytvářet konflikty. Nehádejte se a odejděte pryč.

Soudící upír

Tento upír je opět příklad člověka s nízkým sebevědomím. Aby si připadal lépe, hledá chyby i na vás. Neustále vás sráží a snaží se z vás udělat menší.

Jak podpořit vlastní energii?

Zde je nejlepším způsobem vypouštět slova soudícího upíra a nebrat si osobně jeho kritiku ani nevhodné poznámky.

Nevinný upír

Nevinní upíři jsou lidé, kteří skutečně potřebují vaši upřímnou pomoc. Zejména to mohou být děti nebo dobrý přítel, jenž se zrovna nachází v těžké životní fázi. Je důležité, abyste těmto lidem pomohli, ale zároveň abyste nezapomínali na sebe a dobití svých baterek. Pokud totiž budete pořád v roli zachránce a hrdiny, může se stát, že oslabíte vlastní energii.

Zdroj: Healthline.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.