Astročlánky

13. května 2022 05:04

Anna Kopečková

Blíží se krvavý úplněk: Přinese mimořádně silnou sexualitu i rozbouřené emoce

Úplněk zvaný nejčastěji květný přichází v půlce krásného a rozkvetlého měsíce května a tentokrát bude ovlivněn jednak tajemným a vášnivým znamením Štíra a také zatměním Měsíce. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

Květnový úplněk nastane v pondělí 16. května v brzkých ranních hodinách, přesně v 6 hodin a 13 minut. Podle starých indiánských tradic se mu říká květný nebo květinový, neboť symbolizuje jaro ve své největší síle. Teploty stoupají, riziko přízemních mrazíků je stále menší, rostliny i stromy kvetou, příroda je plná pestrých barev, nového života a energie. V květnu se také seje kukuřice, proto se tomuto úplňku někdy říká kukuřičný, a můžete se setkat i s názvem mléčný úplněk.

Výjimečný krvavý úplněk

Síla květnového úplňku bude větší, než tomu obvykle bývá. Bude ho totiž doprovázet výjimečný jev – úplné zatmění Měsíce. Úkaz, kterému se také říká „krvavý Měsíc“, bohužel nebude v našich končinách plně viditelný, protože k němu dojde téměř 15 minut po západu Měsíce. Vidět, jak se Měsíc lehce zbarví do červena, budou moci například lidé na obou amerických kontinentech. Nicméně i u nás může zejména u citlivějších lidí zatmění Měsíce v úplňku trochu zamávat s emocemi a vyvolat zvláštní neklid a napětí.

Úplněk ve znamení Štíra

Každý úplněk je ovlivněn astrologickým znamením, ve kterém se Měsíc právě v tu dobu nachází, a nejinak tomu bude i nyní v květnu. Zatímco dubnový úplněk se odehrával pod taktovkou vzdušného, klidného a harmonického znamení Vah, květnový úplněk bude pod nadvládou tajemného a vášnivého Štíra.

Štír je vodní znamení plné tajemství, která se skrývají pod povrchem a která je velmi těžké odhalit. Je také považován za nejerotičtější znamení zvěrokruhu, zároveň velmi hloubavé a intenzivní, které má v sobě cosi magického. Lidé narození v tomto znamení bývají velmi vášniví, bystří, akční, ale také podezíraví, nestrpí žádný odpor. V tomto znamení se ukrývá nezdolná vůle, urputnost, dokonalá paměť, láska i nenávist. To vše je ale skryto uvnitř, navenek na Štírech téměř nic nepoznáte. Štírům vládne tajemná a osudová planeta Pluto, která je plná protikladů. Její pozitivní energie přináší úspěch, negativní naopak zkázu. Štíří energie je velmi silná a ve dnech kolem úplňku vás může buď posouvat vpřed, nebo brzdit. Vytahuje na světlo vše, co dosud zůstávalo skryté. Pokud ji správně využijeme, dává nové možnosti a ukazuje cestu.

Když něco končí, něco nového začíná

V tarotových kartách je Štír reprezentován kartou Smrt. Nenechte se tím ale vystrašit. Málokdy totiž tato karta odkazuje na smrt skutečné osoby. Vlastně je to celkem pozitivní karta, která mnohem častěji ukazuje na konec nějaké kapitoly našeho života. Může se jednat o zaměstnání, místo, kde žijete, vztah, nějakou věc nebo zvyk. Možná je právě teď ten pravý čas některé věci zkontrolovat, uzavřít některé účty, dokončit nedokončené úkoly. Je čas jít dál. Neberte to ale tak, že byste lidi kolem sebe odmítali nebo jim dokonce uškodili. Je to zkrátka jen čas, kdy byste se měli pohnout směrem dopředu a nedovolit, aby vás zajeté zvyky držely na místě.

Nenechte se ovládnout závistí a žárlivostí

Štíři jsou tajemní, intenzivní, vášniví, dokonce až posedlí. A také mohou bolestivě a jedovatě bodnout. Znamená to, že v době úplňku ve znamení Štíra můžete odhalit něco, co mělo zůstat utajeno, můžete objevit něco nežádoucího. Ti, kdo něco tají, by měli počítat v těchto dnech s vyzrazením.

Dejte si pozor na závist nebo žárlivost. Zamyslete se, proč a co někomu závidíte, proč na někoho žárlíte. Může to být kolegyně v práci, která dostala lepší místo. Sousedka, která má krásné vlasy. Kamarádka, která má skvělého manžela a krásné děti… Žárlivost sice není hezká, ale je to normální lidská vlastnost. Důležité je, abyste ji na sebe nechali působit tím správným směrem. Pak vám může pomoci uvědomit si, co vám v životě vlastně chybí, a motivovat vás, abyste ve svém životě něco změnili.

Na žárlivost si dejte pozor i v partnerském vztahu. Štír je znamení velmi vášnivé, takže v době kolem úplňku můžete v sexu zažít něco výjimečného. Je to ale i velmi emotivní znamení. Jen tělesné uspokojení mu nestačí. Potřebuje hluboký duševní vztah. Také je to znamení velmi věrné, zradu neodpouští. Během tohoto úplňku ovlivněného znamením Štíra můžete pociťovat velmi hluboké emoce, které se budou doslova drát na povrch. Emoce, které jste možná doposud skrývali nebo ignorovali, ale teď byste jim měli věnovat svou pozornost. Využijte zvýšenou emoční sílu a intuici k překonání problémů ve vztahu. Právě v tuto dobu máte možnost odhalit negativní pocity, které způsobují ve vztahu disharmonii.

Je to i doba, kdy byste si měli dovolit být sami sebou a jednat v souladu se sebou samotnými. Řiďte se svými vnitřními pocity a naslouchejte svým snům. Mohou vám dát možnost změnit vaši budoucnost.

Je čas splatit všechny dluhy

Velmi důležité budou v tuto dobu finance. Zkontrolujte všechny své účty a složenky, zda máte vše zaplaceno. Nezadlužujte se. A pokud máte dluhy, buďte velmi opatrní. Právě v tomto období přichází zúčtování. Možná se ocitnete tváří v tvář dluhům z vaší minulosti (a nemusí být jen finanční) a budete je muset splatit.

Úplněk podpoří plodnost, ale zvýší i riziko nachlazení

V době kolem úplňku ve znamení Štíra je vše nabito přímo magickou energií. Říká se, že i bylinky v tuto dobu nasbírané mají největší sílu a babky kořenářky čekávaly právě na tuto dobu, aby je nasbíraly. Den, kdy nastane květnový úplněk, je magický den přející plodnosti, což může být pozitivní zpráva pro ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Pozornost věnujte močovému ústrojí, ledvinám, konečníku, pohlavním orgánům. Zbytečně je nezatěžujte. Dejte si pozor na prochladnutí, kontrolujte své nohy, aby nebyly studené, teple se oblékejte.

Rituál na odvrácení negativních energií

Současná doba není pro mnohé z nás vůbec snadná, navíc Štír je poměrně komplikované znamení. To vše na nás může v době květnového úplňku silně doléhat. Zkuste si udělat rituál, díky kterému budete chráněni před všemi negativními energiemi, které na vás mohou útočit. Večer před úplňkem nebo ráno v den úplňku se osprchujte, nejlépe vestoje. Dávejte si přitom pozor, abyste nezkřížili ruce ani nohy. Představujte si, jak z vás odtékají nejen nečistoty, ale i všechno negativní. Pak se osušte a noste u sebe celý den křišťál, který neutralizuje negativní energie. Pokud ho nemáte jako přívěšek na krk, dejte si ho třeba do kapsy, do kabelky nebo si ho položte v práci na stůl. Občas ho opláchněte čistou vodou a pravidelně se ho dotýkejte.

A nezapomeňte, že v době úplňku se naplňují vaše přání a cíle, které jste si vytyčili během předchozího novoluní. Takže ať jste si přáli cokoli, nyní je čas, kdy to můžete sklidit.

Zdroj:autorský článek, Najdise.cz, Nakridlechandelu.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.