Celebrity

7. února 2023 18:07

Tomáš Durčák

Radost i smutek. Miroslav Donutil prožil náročný rok, místo vnoučete přišla tragédie

Show Jana Krause: (4) - Miroslav Donutil narozeniny

Patří bez diskuze k nejzkušenějším a nejslavnějším českým hercům. Má za sebou ikonické role v divadle i ve filmu a zřejmě neexistuje profesní sen, který by si ještě nesplnil. O tom, že bude dědečkem, však Miroslav Donutil (72) musí po loňské rodinné tragédii bohužel snít dál.

Herec také aktivně pracuje na svém zdraví. „Ano, shodil jsem jedenáct kilo,“ pochlubil se loni v létě Miroslav Donutil pro Blesk.cz. Dále popsal, že skvělého výsledku na váze dosáhl odbouráním příloh i tvrdého alkoholu a striktní konzumací masa pouze se zeleninou. Tehdy se také očividně již nemohl dočkat chvíle, kdy se z něj stane dědeček. Přítelkyně jeho mladšího syna Martina (31) Sára Affašová (28) totiž byla těhotná.

Zároveň plnil své jediné přání, jež vyslovil v době, kdy slavil jubilejní 70. narozeniny. „Já nic nechci, já chci zdraví, mně to úplně stačí. To je takový pocit štěstí, když se člověk v tomto věku ráno probudí a je zdravý. Takže víc není potřeba,“ svěřil se v roce 2021 herec v pořadu Show Jana Krause. Hodnotu zdraví si Miroslav Donutil uvědomuje o to víc, že desítky let trpěl vážnou nemocí, jež ho málem stále život.

Roli dědečka mu vzala rodinná tragédie

Donutil již od loňského jara opakovaně přiznával, že se na své první vnouče nesmírně těší a zřejmě byste nenašli živou duši, která by to jemu i synovi Martinovi nepřála. Osud to však chtěl jinak. 21. října Sára Affašová na svém Instagramu zveřejnila smutnou zprávu – 18.10. porodila syna Matyáše, jehož srdíčko však netlouklo.

Pro mladý pár to byla zdrcující událost a nepochybně velmi zasáhla i Miroslava Donutila, který se vytoužené dědečkovské role nedočkal. Jeho truchlící syn s přítelkyní se posléze rozhodli opustit Českou republiku a nějaký čas strávili v New Yorku i na slovenských horách.

Vánoce rodinu Donutilů opět semkly

Rodinná tragédie samozřejmě u Donutilů poznamenala i loňské Vánoce. Všichni se těšili, že pod stromečkem již budou i s novorozeným členem rodiny, ale místo toho naopak na Štědrý den zůstalo jedno místo u stolu volné. Sára se nicméně i přesto pochlubila krásnou rodinnou fotografií od stromečku, na níž nechybí ani usmívající se Miroslav Donutil.

Jeho syn zase odhalil, že jim jeho otec připravil k Vánocům nádherný dárek – na klíče od vchodových dveří jim zavěsil balíček a do něj umístil mimo jiné dva desetníky pro štěstí, které jim ostatně do společného života přejí i zástupy fanoušků. „Musím říct, že tohle nás dojalo.. Děkujeme Ježíšku,“ dodal Martin.

Do nového roku s vyhlídkami na štěstí

Letošní rok nebude pro populárního herce procházkou růžovým sadem. Čeká ho totiž dlouho odkládaná operace kolene, které mu po letech komplikací začíná dělat opravdovou neplechu i v každodenním životě. Jak ale v jednom z nedávných rozhovorů pro Český rozhlas Donutil přiznal,  ze zákroku má jisté obavy. „Když vám to koleno vymění, dají vám něco jiného, a když máte něco jiného v těle, tak to určitě dobré není,“ svěřil se.

Na druhou stranu má Miroslav Donutil také jeden velký důvod k radosti. Jeho mladší syn Martin se totiž rozhodl v těžkých chvílích po ztrátě novorozeného syna před svou partnerkou Sárou pokleknout a požádat ji v New Yorku o ruku. A ona řekla „Ano!“. Společná tragédie je očividně posílila a upevnila jejich vztah. A truchlení nakonec přece jen vystřídaly šťastné okamžiky.

Kdy bude veselka zatím neprozradili, ale je možné, že se k ní odhodlají ještě letos. Populární herec je tak nepochybně hrdý, že bude ženit jednoho ze svých synů. Zároveň neztrácí naději, že se mu přání stát se dědečkem dříve či později vyplní. Věří v to i fanoušci, kteří Sáře Affašové a Martinu Donutilovi posílají desítky a stovky povzbudivých zpráv plných podpory.

Radost mu rovněž nepochybně dělá i jeho manželka Zuzana, s níž loni oslavil 45. výročí svatby. Miroslav Donutil se mimochodem rovněž přiznal, že ji dokázal při prvním setkání sbalit a pozvat na první rande za pouhých 40 vteřin, přičemž svatbu měli již o půl roku později.

Sledujte originální seriály online exkluzivně na www.primaplus.cz:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.