Seriály a filmy

14. listopadu 2016 10:48

Prostřeno! Místo ubrusu roztrhaná utěrka, špinavé příbory a na WC se odváží jít jen jeden!

Další zastávkou kulinářsko-soutěžní show Prostřeno! budou východní Čechy, konkrétně Královéhradecký kraj a z toho hlavně Náchod se svým „zámečkem vršku kulatého“.

Muži jsou v mírné přesile a budou i určovat náladu celého týdne. Hlavně dva z nich – Petr a Honza. Od pondělí do středy kritizuje a všechno komentuje Honza, poté, co odvaří, štafetu rýpala převezme Petr, který má Honzovi co vracet. U stolu se řeší hlavně úklid a pořádek, šmejdění tentokrát prozradí hodně. Petr, byť vyučený kuchař, toho v kuchyni moc nepředvede. A Honza na tom není o moc lépe. Janě vadí, že neustále hovoří o svých dětech, ale doma pro ně útulné prostředí nevytvořil. Jídlo je v hlavních chodech jako přes kopírák, přílohy pouze z brambor, je tedy co srovnávat. Úkol týdne je tentokrát splnitelný, pokud soutěžící odhalí, co se skrývá pod latinským názvem Allium sativum. Kdo to nakonec vyhraje? Šťastlivec, který k padesátitisícové výhře získá ještě užitečný bonus! A v sobotu se tahle parta sejde znovu na Poslední večeři. Pozvánku dostanou všichni a budou zvědaví, zda všichni nakonec dorazí. Dozvíme se, co se dělo po skončení natáčení, kdo se s kým potkal, zda někdo něčeho lituje a co je potřeba napravit. Těšte se nejen na reparáty z vaření, ale také na řešení starých křivd.

Pondělí: Dvakrát vyučený kuchař Petr (33) prohrál svůj boj s úklidem a soupeře by zajímalo, jak by asi vařil, kdyby výuční list neměl

Petr je nepřehlédnutelný a hosté na jeho seznamovací večírek hned tak nezapomenou. Už byt, který údajně prochází rekonstrukcí, nepůsobí přívětivě. Tu se válí ponožka, na toaletu raději nechodit, nádobí, skleničky i příbory jsou upatlané. Dámám se snad v pondělí ani nechce ke stolu, žádná vábná vůně se z kuchyně také neline. A přitom menu působilo docela lákavě. Jenže… Plněné palačinky jsou bez chuti, slibovaný kaviár tam není skoro cítit. Kuřecí polévka s krupicovými knedlíčky se Petrovi nepovedla, protože noky se rozvařily na kaši a zakalená polévka vypadá jak pro batolata. Zámecká směs s bramboráčky, což je údajně jídlo podle šéfkuchaře, také nikoho neohromí. No a celou tu pohromu završí „surprise tiramisu“, což je sice překvapení, ale nepříjemné. Údajné tiramisu s banánem divně chutná, z hostitele je takový otloukánek, nejvíce se do něj strefuje Honza. Soupeři nechápou, proč se Petr do soutěže vůbec hlásil. Povede se v pondělí vůbec něco? Zábava! Ta je docela vtipná a Východočechy na chvíli sblíží a rozesměje.

Úterý: Jak prosté: Žaneta (24) pozve soupeře do uklizeného bytu a uvaří jim dobrou večeři

V úterý hosty u sebe doma přivítá pořádkumilovná Žaneta, která se snaží soupeře po včerejšku potěšit. A hosté se opravdu cítí jako v pohostinné oáze. Pozorná hostitelka si po předchozím šoku u Petra hodně zakládá na uklizeném bytě a v jejím náchodském domově je opravdu příjemně. Má výhodu, že vaří po Petrovi a že svůj hlavní chod, který se v určitých variacích během týdne zopakuje, dovede skoro k dokonalosti. Soupeři si na kotletě s fazolkami a opečenými brambory pochutnají a pořádně se najedí. Ani předkrm, který je určitou obdobou známého italského salátu caprese s tousty, a brokolicovou polévku s krutony nikdo moc nekritizuje, hezký servis potěší i oči hostů. Místy prostořeká Žaneta v úterý prostě ví, co dělá, ani nervozita ji nijak nerozhodí a sladká tečka její večeři také nepokazí. Ani Žanetin večer se ale neobejde bez kritiky, k Honzovi se tentokrát přidává i Petr, který je po svém včerejším propadáku poněkud uražený a zklamaný. Žaneta z toho má ale spíš legraci a srandu si udělá i ze svých soupeřů, kteří si v rámci zábavy pomalují obličej.

Středa: Zkušená hospodyně Jana (39) je tak nervózní, že pokazí i jídla, která normálně virtuosně zvládá

Jana je také z Náchoda a pozve své hosty do domečku, kde má terasu a verandu. Tam se bude také stolovat, je to příjemné prostředí. Nepříjemné je, že Petr zase nedonese žádný dárek, Jana to nechápe. Vzájemná antipatie mezi Honzou a Petrem u ní kulminuje a ovlivňuje už tak nervózní hostitelku a náladu u stolu. I když některé výroky obou pánů jsou spíš úsměvné, aspoň Žaneta, která má už vaření šťastně za sebou, se dost nasměje. Janě to ale na klidu nepřidá, přesto se snaží své menu dotáhnout do konce. Některé chutě jsou ale zvláštní, prý sladké. To se týče předkrmu – zapečených košíčků se sýrem, na milost přijde během horkého letního večera hlavně příloha, řecký salát tzatziki. Obě polévky jsou přesnídávkové, kromě dršťkové je i zelňačka, aby si každý vybral. Petr si dá obě a obě nedojí, i polévky se zdají hostům nasládlé. A budou další fazolky, šťouchačky a panenka, kterou hostitelka naložila do jogurtu. Bude maso křehké či příliš růžové? A pro srovnání přistane na stole další tiramisu, které, byť z pomazánkového másla, uspěje.

A jak se bude líbit zábava s pistolí a balonky, která se poněkud zadrhne? Bude Janě hodně nepříjemná debata ohledně sexuální orientace její dcery, nebo to s přehledem zvládne?

Čtvrtek: Největší kritik a všeználek Honza (37) podvádí, nakonec se i rozpláče a stěžuje si do telefonu manželce

I předposlední hostitel Jan je z Náchoda. Žije na sídlišti v dost neutěšeném bytě, údajně před „revitalizací“. Hosty překvapí počmárané zdi od dětí, nepořádek, syrový interiér i chyby, jakých se Honza během své večeře dopustí. Je jasné, že Petr si Honzu vychutná. Žaneta se už jenom směje, připadá si, jako by ji na večírek pozvali Pat a Mat. Honza, který od pondělka rozumuje nad tím, jaký je rozdíl mezi zákuskem a dezertem nebo mezi toustem a sendvičem, připraví jako předkrm míchaný zeleninový salát. Prospěl by mu spíš výrazný balkánský sýr než mdlá mozzarella, ten ale Jan údajně nesehnal. Honza šetří na soupeřích i u hlavního chodu. Přestože koupil vepřové panenky dost a naloží do marinády plnou mísu masa, hosté dostanou z masa jen kousíček, to obloha je větší. Největší propadák je ale polévka z mraženého květáku. Jan si omylem vyleje polévku do dřezu, v cedníku zůstanou jen růžičky květáku, na brambory zapomene, takže výsledek by měla zachránit spousta polévkového koření a instantní jíška, prý dovezená z Bulharska. Je to sranda, nebo pravda? Honza všechno nepřizná, nejlépe dopadne dezert, ten si ale hostitel připravil předem. Už tohle je zábava, ale boduje i ta připravená, což jsou skákací boty. Jen Petr dostane kvůli své váze koloběžku, což je další pomsta…

Pátek: Michal (28) má nejlepší večer, na tom se shodnou všichni – až na jednoho

Poslední večeři připraví pohodář Michal (28). Finále se odehraje v krásném, moderním, světlém a naklizeném domě v Ostroměři. Hosty překvapí, co všechno už nejmladší z mužů ve svém životě stihl. A také menu, které přichystá, je moderní – a chutné. Jenomže, ocení to hosté? Nesedí u stolu taky teta Závist? V předkrmu by mohly vadit krevety, třeba pro Žanetu je to premiéra. A od Honzy se hned několikrát dozvíme, že nejí krevety ani olivy, a my mu to věříme. Polévka pórková, krémová, je možná ještě chutnější než vypadá, Honzu však stejně nenadchne. Ten má po včerejšku náladu pod psa. Jednak zklamal sám sebe, takže Petrovo věčné šťourání mu nedělá ani trochu dobře. Jenže Petr si to užívá. Jsou to oplátky za začátek týdne, sám to přiznává… A co si myslí Žaneta s Janou? Ti dva si nemají co vyčítat, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Prostě Pat a Mat. Hostitel se ale nenechá rozhodit a dál předkládá téměř bezchybné chody: hovězí steak na zeleném pepři a smetaně, restované fazolky, šťouchaný brambor (tentokrát bez slaniny) a „magický dezert ve skleničce“, zdobený lentilkami. Nebezpečná by mohla být chvíle pravdy a zábava. Asi tušíte, koho si Petr během lukostřelby představuje místo terče… A brutálně upřímná Žaneta by tam rovnou umístila oba pány. Není nakonec ona tou největší taktičkou?

Jak to ve Východočeském kraji dopadne? Kdo si odnese krásnou výhru a bonus navíc? Sledujte Prostřeno! Každý všední den na Primě v 17.45 a v sobotu také Prostřeno! – Poslední večeře v 17.35, kde si to hostitelé definitivně vyříkají.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.