Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Co číst, když venku mrzne? Vyberte si z žebříčku nejprodávanějších knih

Když se vám nechce ven do mrazu a chcete zůstat hezky v teple a pod dekou, kniha (a sklenka vína) je ideální společník. Abychom vám trochu usnadnili výběr, máme pro vás tipy na knihy, které patřily v loňském roce k nejprodávanějším. Najdete mezi nimi pár skvělých českých titulů, napínavé i vtipné romány a nechybí ani pořádně drsná severská detektivka.
Vydáno: 25.01.2019
Co číst, když venku mrzne? Vyberte si z žebříčku nejprodávanějších knih loňského roku
Autor: iStock Co číst, když venku mrzne? Vyberte si z žebříčku nejprodávanějších knih loňského roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nejlepší víkend, Veselí
Autor: archiv knihkupectví Nejlepší víkend, Veselí

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Patrik Hartl patří ke stálicím mezi nejoblíbenějšími autory českých čtenářů, což v loňském roce potvrdil i svým dlouho očekávaným románem Nejlepší víkend. Nechybí v něm humor, na který jsou jeho fanoušci zvyklí, ani chytlavá a zábavná zápletka.

Veselí – Radka Třeštíková

Radka Třeštíková je stále jednou z nejprodávanějších a nejúspěšnějších současných českých spisovatelek. Její nejnovější román Veselí je však trochu jiným textem, než na jaký jsme u Třeštíkové byli zvyklí. Je citlivý, osobní a autorka se v něm vrací sama k sobě, vrací se do rodného města, domů k rodičům. Nečekejte červenou knihovnu, čekejte svěží dílo z českého prostředí, které zahraje na struny smutku.

Lazar, Počátek
Autor: archiv knihkupectví Lazar, Počátek

Lazar – Lars Kepler

Snad nejpopulárnější severský autor detektivek – za jehož jménem se ve skutečnosti skrývá autorská dvojice – přišel v roce 2018 s dalším románem, v němž opět figuruje Joona Linna. Opět je to mrazivé, napínavé a od čtení se téměř nelze odtrhnout! A vůbec nevadí, jestli jste Keplerovy předchozí romány četli nebo nikoliv.

Počátek – Dan Brown

Počátek je nejnovějším románem Dana Browna s hlavním hrdinou Robertem Langdonem. Největší předností opět zůstává ohromná čtivost a už poněkud nostalgické setkání s naším oblíbeným profesorem, který je v mnoha situacích v knize při střetu s technologiemi nebo konceptuálním uměním roztomilejší a zábavnější než obvykle.

Labyrint pohybu, Velmi osobní kniha o zdraví
Autor: archiv knihkupectví Labyrint pohybu, Velmi osobní kniha o zdraví

Labyrint pohybu – Renata Červenková a Pavel Kolář

Knižní rozhovor s uznávaným odborníkem na rehabilitaci prof. Pavlem Kolářem o pohybu v medicíně, ve sportu i v běžném životě. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“...

Velmi osobní kniha o zdraví – Margit Slimáková

Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? I to zajímalo v loňském roce nemalé množství čtenářů. Univerzální recept sice není, ale nejvlivnější česká expertka v oblasti zdravého životního stylu nabídla prostřednictví Velmi osobní knihy o zdraví střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.

Opuštěná společnost, Tatér z Osvětimi
Autor: archiv knihkupectví Opuštěná společnost, Tatér z Osvětimi

Opuštěná společnost: Erik Tabery

Šéfredaktor týdeníku Respekt popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Je to o populismu, konspiračních teoriích, vlivu sociálních sítí, o střetu generací, o politických prostředcích a chybách systému. Je to možná jedna z nejlepších českých knih roku 2017, a proto si ji čtenáři nenechali ujít ani v roce 2018.

Tatér z Osvětimi – Heather Morrisová

O holocaustu existuje bezpočet knih, tato je však unikátní. Vznikla podle skutečného příběhu, který mapuje osudy slovenského žida Laleho Sokolova, jenž musel své spoluvězně označovat nesmazatelným inkoustem. Právě Lale pověřil Heather Morrisovou tím, aby zaznamenala jeho příběh, který by si měli připomínat všichni, aby se nikdy neopakoval.

Hana, Aristokratka
Autor: archiv knihkupectví Hana, Aristokratka

Hana: Alena Mornštajnová

Jedna z nejoblíbenějších knih čtenářů a čtenářek z roku 2017, která nezapadla ani v roce 2018. Dojemný a tklivý příběh, do kterého se ponoříte jako do vody a budete v něm žít až do jeho konce, se dotkne i těch nejotrlejších čtenářů, a cukrový věneček si nejspíš aspoň chvíli nedáte. Ale věřte, že to za ten věneček rozhodně stojí a pokud jste ještě náhodou Hanu nepřečetli, rychle byste to měli napravit. 

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka – Evžen Boček

Lehký český humor, odpočinek, vydechnutí u nenáročné, vtipné a milé literatury plné vtipu? Tak přesně to je Aristokratka, jejíž nejnovější díl je podobně bláznivý a strhující, jako jeho předchůdci. Přitom ale vůbec nevadí, pokud předchozí díly nemáte načtené – Aristokratka totiž nabízí vtípek za vtípkem :-)

Zdroj: Martinus.cz

Článek je zařazen v: knihy, zima, čtení
Reklama