Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Velikonoční věnec: Podrobný návod krok za krokem

Jarní dekorace patří k těm nejkrásnějším. A ty velikonoční obzvlášť. Jsou plné barev, světla a života a můžete se při jejich výrobě pěkně vyřádit.
Vydáno: 07.04.2017
Velikonoční věnec
Velikonoční věnec Autor: Můj květinový ateliér
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Velikonoce jsou pro někoho svátky jara, pro jiného nejvýznamnější křesťanský svátek. Tak či tak jsou po dlouhé zimě vítanou změnou, kdy se příroda probouzí, prodlužují se dny a přibývá slunečního svitu. A mnozí z nás právě v této době pocítí potřebu pěkně si to doma uklidit a následně vyzdobit.

Velikonoční věnec můžete mít jako dekoraci dlouho před i po svátcích, protože je ze stálezeleného keře zimostrázu (buxus). A když nepoužijete tradiční symboly Velikonoc (vajíčka, zajíčky apod.) a ponecháte věnec pouze se zelení, hyacinty nebo stuhami – může posloužit i jako perfektní čistě jarní dekorace, která vám na stole dokonce krásně pokvete!

Co budete potřebovat:

 • slaměný korpus o průměru 25 cm
 • zimostráz (buxus)
 • hyacinty s cibulí, ne řezané, 2 ks
 • mech typu „platmos“ nebo jiný dle vlastního výběru
 • vázací drát
 • lepicí pistoli
 • vyfouknutá vajíčka, 3 ks
 • cibulky – sazečky, 5 ks
 • jidášky, 2 ks
 • stuhy, cca 2 m
 • peříčka, cca 14 ks a další velikonoční dekorace dle vašeho vkusu

Velikonoční věnec 2_budete_potrebovat Foto:

1. Ke slaměnému korpusu přikládejte a vázacím drátkem připevňujte nastříhané větvičky zimostrázu. Větvičky by neměly být ustřihnuté příliš dlouho dopředu, aby lístky neseschly a při práci neopadávaly.

Velikonoční věnec 3_postup Foto:

2. Očistěte šupinaté hlízy hyacintů a drátkem je připevněte ke korpusu. Cibulky pravidelně roste, aby mohl hyacint vykvést.

Velikonoční věnec 4_postup Foto:

3. Lepicí pistolí přilepujte všechny další dekorace – začněte od těch nejvýraznějších, což budou pravděpodobně vyfouklá (a případně i nabarvená) vajíčka. Můžete použít celá, nebo jen půlky.

Velikonoční věnec 5_postup Foto:

4. Připravte si jednoduché mašličky a připevněte je drátkem rovnoměrně po obvodu věnce.

Velikonoční věnec 6_postup Foto:

5. Tavnou pistolí postupně přilepte další velikonoční dekorace podle vlastního vkusu. Je dobré je barevně sladit buď do pastelových barev, či do zářivých, nebo použít naopak pouze přírodniny.

TIP

My jsme použili jako jednu z klasických velikonočních dekorací tzv. jidášky. Krásně budou vypadat i velikonoční perníčky. 

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

obalka_muj_kvetinovy_atelier Foto:

Kniha potěší všechny kreativní milovníky květin a květinových dekorací, ať už je pro ně floristika pouhým koníčkem, nebo přemýšlejí o profesionální dráze. 

Její autorka, zkušená a úspěšná floristka Markéta Keclíková, zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale kniha obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabnou a originální dekoraci nebo dárek pro dívku, ženu či muže.

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Velikonoční věnec: 10 originálních nápadů, jak ho vyrobit

Patří mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace a můžete s nimi vyzdobit nejen venkovní dveře nebo branku. Některé se hodí i na sváteční stůl nebo stěnu v obýváku či kuchyni. Vyrobit je není tak těžké. Věci na jejich výrobu seženete v obchodech, spoustu jich ale najdete i doma.

Ukážeme vám pár nápadů:

Travičkový s vajíčky

velik vence travickovy

Tenhle originální a hranatý věnec můžete použít klidně i příští rok, protože je vyrobený z umělé trávy. Potřebujete na něj čtverec umělého trávníku (dá se koupit například v hobby marketu), z kterého vystřihnete uvnitř ještě jeden čtverec, takže vznikne čtvercový travnatý rámeček. Do něj pak vlepte obarvená vajíčka, případně i další ozdoby – hnízdo, motýla apod. Takto nazdobený „trávník“ pak připevněte pomocí stuhy k barevnému čtvercovému nebo obdélníkovému rámu.

 

TIP: Jestli umělou trávu moc nemusíte, vyrobte si rám třeba z mechu, který nasbíráte v lese. Stačí kousky mechu zbavit hlíny a nalepit je pomocí tavné pistole na pevný základ.

Jsou veselé a každému udělají radost

Velikonoční cukroví: Krásná dekorace i dárek pro koledníky

Článek je zařazen v: dekorace, Velikonoce, výzdoba, věnec, vajíčka, velikonoční věnec
Reklama