reklama

Nesmyslné pomůcky na hubnutí: Nevěřte na zázraky

Nevěřte na zázraky Foto:
Nevěřte na zázraky
Foto: istock.com

Zákony zachování energie bohužel nelze obelstít. Pokud nebudete více energie vydávat než přijímat, žádný zázrak to za vás neudělá. Můžete sice zkusit některou z pomůcek nabízejících bezpracné zhubnutí, ale počítejte s tím, že zhubne spíš jen vaše peněženka.

Mýdlo na hubnutí

Když se s ním budete mydlit, dokáže prý rozpustit podkožní tuk. Výrobci u nich dokonce varují, že si s takovým mýdlem nemáte mydlit prsa. Asi proto, aby vás náhodou neopustila spolu s tukem. Nemusíte mít obavy. I sebezázračnější mýdlo vám na těle rozpustí maximálně nečistoty, pot a částečně i odumřelé buňky kůže. Látky obsažené v mýdlech totiž nepronikají přes kůži do jejích hlubších vrstev a tedy ani do tukové tkáně.

Zázračné hubnoucí čaje

Mají pouze projímavé účinky a způsobují odvodnění, nikoli ztrátu tuku. Ačkoli mají hodnotu jen pár korun, obchodníci je nabízejí za horentní sumy. Reklama na zázračný hubnoucí čaj s názvem Na nyu byla v minulosti dokonce soudně stíhána jako klamavá, protože s jeho pomocí nikdo nezhubl.

Zázračné náušnice

Dostanete k nim i návod, podle kterého si je máte sami připevnit na ucho a strefit se do určitého bodu, který omezuje hlad. Na lidském uchu jsou ale tisíce různých bodů, takže by byl opravdu zázrak, kdybyste našla ten pravý a hlad vás rázem opustil. Jestli chcete, zkuste raději nějakého odborníka na akupresuru.

Zeštíhlovací pyžamo nebo košilka

Když si je večer oblečete, budete prý ráno o nějaké to deko lehčí. To budete i bez tohoto zázraku. Pokud nechodíte v noci na lov do lednice, nepřijímáte žádnou energii, váš organismus ji naopak vydává a tím vlastně hubnete. Přes den pak ale ztracenou energii opět doplníte.

Stahovací fólie

Stačí si kolem sebe ovinout speciální fólii, pořádně se zapotit a kila půjdou hned dolů. Tak takhle to bohužel nefunguje. Ovinutím fólie můžete mít dojem, že problematické partie zeštíhlely, ale jen proto, že jejím tlakem se zmenší objem daného místa. Potit se pod fólií budete sice více, ale na zhubnutí to nestačí. Navíc fólie brání přirozenému odpařování vody, tkáně pod ní se přehřívají a může dojít k poškození povrchových částí kůže, k alergiím, nebo dokonce k přehřátí, pokud se do fólie zabalíte celá a na delší dobu. Pokud se chcete více zapotit, trochu více se na cvičení oblečte. Je to pohodlnější a nic vás to nebude stát.

Zázračné tabletky

Slibují nemožné – můžete jíst, co hrdlo ráčí, nemusíte se hýbat a tabletka hubne za vás. A ještě vám váhový úbytek vydrží navždy. Taková tvrzení označují odborníci za naprosté nesmysly. Tablety zpravidla obsahují prášek ze zeleného čaje, ananasu, papáji či jiného ovoce, takže pokud po nich váha skutečně ukáže méně, je to díky odvodnění a vaší změně chování.

Náplasti na hubnutí

Jejich účinky jsou založené na magnetickém vlnění (působí podobně, jako akupunktura) nebo na působení různých přírodních látek, které omezují chuť k jídlu. Ať si vyberete jakoukoli, budete mít spíše jen berličku, která vám při hubnutí trochu pomůže. Ale to je otázka, protože u mnohých výrobků se doporučuje zároveň cvičit a zdravě jíst, což samo o sobě vede k tomu, že nějaké to deko shodíte.

Přístroje, které cvičí za vás

Jejich největší efekt je v tom, že vás jejich zakoupení donutí vykonávat alespoň po nějakou dobu pohyb, ke kterému byste se jinak nedonutila. Pokud se ale donutíte k nějakým cvikům i bez těchto přístrojů, uděláte pro své zdraví více a ušetříte spoustu peněz.

Co by vás také mohlo zajímat:

Článek

Pravda a lež: 7 dietních lží, které vám ničí postavu Foto:

Pravda a lež: 7 dietních lží, které vám ničí postavu

Cukr, tuk a spousta kalorií… Že cesta k vysněné postavě vypadá jinak, ví každý. Ale co když kila nechtějí jít dolů, i když poctivě kalorie počítáte?

Článek

Velký zimní detox Foto:

Velký zimní detox aneb Jak zůstat i v zimě fit

Detoxikační kúry bývají většinou spojené s teplým počasím, kdy je k dispozici moře čerstvé zeleniny i ovoce. V zimě ale také nemusí organismus trpět pod záplavou balastu,...

Článek

Hýbete se raději po ránu nebo až večer? Foto:

Ranní versus večerní cvičení? Které je lepší?

Hlavní je, abyste se vůbec donutili cvičit. Pak už záleží spíše na osobním pocitu. Jaké jsou výhody a nevýhody cvičení ráno nebo večer?

Horoskopy 2018

reklama

reklama