reklama

Pořádáte zahradní večírek? Pozor na průšvihy!

Venku je krásně, na stole máte dobré jídlo a kolem sebe přátele. Můžete si přát víc? Foto:
Venku je krásně, na stole máte dobré jídlo a kolem sebe přátele. Můžete si přát víc?
Foto: Thinkstock

Je tu léto, čas zahradních večírků. Jestli máte zahradu, nebojte se taky nějaký uspořádat. Je to fajn, i když se samozřejmě občas se nějaký ten průšvih stane...

Zahradní večírek je vynálezem moderní doby. Dříve se sice pochopitelně také popíjelo na zahradě, ale říkalo se tomu spíše táborák a nebo se říkalo, že prostě budeme sedět venku. Název „zahradní večírek“ zní poněkud honosněji, nicméně přesto nemějte strach jej pořádat. Uvidíte, že vás příjemná letní zábava nabije energií a chutí do života.

Možná namítnete, že s tím budete mít organizační a další starosti. A že už vnitřním zrakem vidíte, co všechno se může přihodit a především zkomplikovat… Takové starosti hoďte za hlavu, my vám rádi pomůžeme eventuálním nepříjemnostem předejít.

Opatrně s počtem hostů

Nepochybujeme o tom, že máte mraky přátel, nicméně vzpomeňte na nechvalně známé historky o tom, jak teenager pozval prostřednictvím Facebooku několik kamarádů na oslavu narozenin – a na dveře mu pak postupně zaklepalo dvě stě lidí. Zvěte tudíž přátele za pomoci e-mailu či telefonu, velmi efektně pak působí tištěné pozvánky na pěkném papíře, pokud možno mile a vtipně formulované. Disponujete-li zahrádkou o velikosti dlaně, není vhodné pozvat desítky známých, však si to jen zkuste představit – někteří hosté by skončili na chodníku před vraty. Nebo u sousedů, kteří ovšem večírek neuspořádali a nemuseli by tím být nadšeni.

Článek

Jednoduchá, křupavá a strašně dobrá. Taková je italská bruschetta Foto:

Křupavá bruschetta: 5 ideálních receptů na letní večery

Tak jako my máme obložené chlebíčky nebo topinky, mají Italové bruschettu. Vychutnejte si ji za letních večerů. Třeba se sklenkou dobrého vína.

 

Mají si kam sednout?

Chcete-li se skutečně blýsknout, je třeba myslet i na další důležité věci. Organizujete-li zahradní večírek nebo, chcete-li, garden party, vaši hosté přijdou s přesvědčením, že si budou mít na zahradě kam sednout a že se budou moci najíst obvyklým způsobem – tedy z talířů. Budete tedy muset zajistit dostatečné množství nábytku a nádobí. Je-li pozváno dejme tomu patnáct přátel, jistě uznáte, že vaše stávající zahradní posezení (malý kulatý plastový stoleček a tři židličky) nebude stačit. Přivezte další nábytek z chaty, případně si půjčte od sousedů či příbuzných. Pořiďte si rovněž přiměřené množství papírových talířů a pohárků, nezapomeňte na umělohmotné příbory.

Článek

Super vychytávky na letní párty  Foto:

Super vychytávky na letní párty

Léto se nám kvapem blíží a s ním i možnost letních akcí s přáteli, popíjením a grilováním. Pokud vlastníte příhodné místo, nejlépe s bazénem, budou se vám jistě hodit...

 

A bude-li pršet?

Počasí bývá vrtkavé jako nálada žen. Je třeba počítat s tím, že se zčistajasna rozprší, případně že bude pršet od rána. Větru a dešti neporučíme, v našich silách je ovšem pořídit či vypůjčit přístřešky (party stany), kde se společnost bude bavit průtrži mračen navzdory. Radíme vypůjčit si je od specializované firmy nejméně čtrnáct dní před datem, kdy budete zahradní slavnost pořádat. Během celého léta je totiž o tyto přístřešky velký zájem, a tak by se mohlo stát, že na poslední chvíli neseženete už vůbec nic. A tady už je každá rada drahá. Leda byste vyhlásili soutěž Miss Déšť. Budou-li tedy dámy ochotny se zúčastnit… což není dvakrát pravděpodobné.

Článek

Dáte si originál nebo nějakou vylepšenou ovocnou verzi? Foto:

Už máte nalito? Co třeba MOJITO?

Zamilujete se do něj po prvním ochutnání. Tenhle koktejl je trhákem každého léta. Voňavý, příjemně sladký, trošku kyselý a hlavně osvěžující.

 

Hosté z mokré čtvrti

Co všechno se ještě může přihodit? Nelze vyloučit, že se někteří hosté posilní alkoholem do té míry, až se stanou sobě i svému okolí tak trochu nebezpeční. Pak je na vás, hostitelích, abyste zabránili úrazům i škodám na majetku – dovolujeme si totiž předpokládat, že právě vy, pořadatelé garden party, nebudete těmi, kdo se na zahradě trošku motají, a že budete naopak rozvahou a střízlivostí dávat ostatním příklad. Rozumné je nepodávat tvrdý alkohol. Máte-li bazén, je vaší povinností dohlédnout, aby se v něm nikdo netopil. Nebezpečné předměty schovejte. Které to jsou? Tak například motyčka, kosa, sekyra, sekačka, motorová pila a další. Máte-li šestnáctiletou dceru, schovejte ji raději rovněž, zejména pak ve večerních hodinách.

Třešničky na dortu

Zapomenout na jídlo a pití by byl největší trapas vašeho života. Grilujte vepřové a kuřecí steaky, ale i brambory, lilek či rajčata, dále pak podávejte obložené mísy (šunka, několik druhů sýrů, olivy, čerstvá zelenina, chléb). K pití doporučujeme vedle nealkoholických nápojů pivo a víno, jak už bylo řečeno, tvrdý alkohol umí mezi hosty nadělat neplechu. Za takové třešničky na pomyslném dortu lze považovat zdobivé předměty – konfety, balonky, lampionky, svíčky. Nezapomeňme na zábavu. Připravte badminton, dále se může skákat v pytli či přes gumu. Nebudete věřit, jak tyto zdánlivě dětské radovánky dokážou pobavit i dospělé. Není špatné ani připravit tematický večírek. Indiánský? Ve stylu první republiky? V duchu budovatelských padesátých let? To už rádi ponecháme na vaší fantazii…

Eva Michorová

Horoskopy 2018

reklama

reklama