reklama

Chcete mít zdravou a svěží pleť? Dejte jí napít!

Používání hydratačních krémů a masek pleti nestačí Foto:
Používání hydratačních krémů a masek pleti nestačí
Foto: Thinkstock

Popelavá, šedavá pleť, viditelné vrásky a kruhy pod očima, to jsou signály, které mají varovat, že pleti něco chybí – voda. Jak postupovat, aby byla pokožka i v létě hydratovaná, neztrácela svěžest a vypadala zdravě?

 

 

Stejně jako je pro správný chod organismu nutné dodržovat pitný režim, vláhu nezbytně vyžaduje i pleť. Aby byla jako z alabastru, je třeba držet se několika pravidel. V první řadě si uvědomme, že zásobovat ji vodou musíme i zvenčí.

 

Článek

potraviny pro krásnou pleť Foto:

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Jeho tvorbu můžete podpořit některými potravinami. Prozradíme vám, které to jsou.

Jak pleť hydratovat?

Možností, jak pleť dostatečně hydratovat, je hned několik. Ženy nejčastěji sahají po hydratačních krémech a maskách. Tato péče ovšem nestačí a je nutné sáhnout i po účinnější, odborné péči. „Alespoň jednou za měsíc je dobré navštívit odborníka, který pleť důkladně vyčistí například diamantovou abrazí. Vynikající je také na pleť 30+ aplikovat několikrát do roka mezoterapii, mikrojehličkovou radiofrekvenci nebo LPG program, který aktivuje v pleti kyselinu hyaluronovou,“ jmenuje jednotlivé profesionální metody Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

Právě aplikace kyseliny hyaluronové je pro krásu pleti klíčová. Kyselina hyaluronová na sebe totiž dokáže až dvacetinásobně navázat vodu a pleť tak dostatečně hydratovat a napínat. „Po třicátém roku se kyselina hyaluronová již moc netvoří, takže je třeba začít zavodňovat. Výborné jsou tablety nebo maska s kyselinou hyaluronovou, která se nesmývá a skvěle pleť,“ doporučuje Petra Řehořková s tím, že s většími vráskami si poradí lékař, který je kyselinou hyaluronovou vypodloží a vypne.

 

Aplikuje se mnoha způsoby

Možností, jak kyselinu hyaluronovou aplikovat, je však mnohem více. Mezi ty luxusní typy kosmetického ošetření patří zažehlení kyseliny do pokožky nebo aplikace jehličkami, díky čemuž látka pronikne do nejhlubších vrstev. „K zažehlení se používají biostimulační lasery. Možné je používat i přístroje, které umí velmi příjemně kyselinu hyaluronovou v pleti aktivovat. Po jejich použití je pleť pevnější a barevně se sjednotí, takže příprava na letní dny je dokonalá a prevence vrásek velmi silná. Tento typ ošetření se provádí i v sérii 5-10 kúr v průběhu jednoho měsíce,“ uzavírá Řehořková.

 

 

Jeden z nejefektivnějších způsobů hydratace pleti, pomocí kyseliny hyaluronové, vyzkoušela i naše čtenářka. Podívejte se, jak to probíhalo:

Článek

Takto se aplikuje elixír mládí - kyselina hyaluronová do podkoží Foto:

Na vlastní kůži: Naše čtenářka vyzkoušela omlazení pleti

Hydratovanou a svěží pleť jistě touží mít každá z nás. Jenže jak stárneme, stárne i naše pleť. Většina kosmetických produktů a procedur pečuje o pleť pouze na povrchu, ale...

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů Foto:

Hledáte lék na všechny potíže? Zkuste japonskou léčbu vodou!

Představte si, že ráno vstanete a hned vypijete několik sklenic čisté vody. Tak tohle je právě teď populární v Japonsku. A ne jen tak pro nic za nic. Vědecké testy...

Článek

Čaj můžete pít teplý nebo vychlazený Foto:

Zelený čaj: 7 důvodů, proč si dát denně alespoň jeden šálek

O tom, že má zelený čaj pozitivní účinky na zdraví, ví lidstvo už tisíce let. Dokáže povzbudit, ale také pomáhá chránit před onemocněním srdce, snížit hladinu cholesterolu...

Horoskopy 2018

reklama

reklama