reklama

Máte chuť být blond? Jděte na to chytře

Jděte na blond chytře Foto:
Jděte na blond chytře
Foto: istock.com

Už se to nějak zažilo a ustálilo: na zimu lokny ztmavit, ale jakmile začne slunce zase hřát, chceme být blond!

Získání dokonalého odstínu, aby vyhovoval pleti – a věku – je často obtížné.

„Trefit správný tón blond barvy k typu a osobnosti klientky je trochu jako procházka minovým polem, ale existuje pár základních pravidel,” radí koloristka Lisa.

Pokud máte hodně světlou pleť, která se snadno spálí na slunci, preferujete stříbrné šperky a často nosíte šedou barvu, pak sáhněte po chladnějších a velmi světlých tónech. Medové lokny nejsou nic pro vás. Zato platinové odlesky vám dodají jedinečnost a styl. Vaší ikonou mohou být herečky Tilda Swinton nebo Michelle Williams.

Znáte techniku balayage?

Jestli jste stvořeni pro léto a opalování, pyšníte se olivovou nebo snědou pokožkou a sluší vám žluté zlato, dejte se cestou teplých a zlatavých odstínů. Med, karamel a bronz vám udělají službu, stejně jako modelce Christine Teigen nebo Jessice Albě. Samozřejmě vždy existují výjimky. Pokud si nejste jistá, drogerii se vyhněte obloukem a objednejte se ke zkušenému kadeřníkovi. Ten vám může doporučit čím dál oblíbenější melírovací techniku balayage, kterou si zamilovaly i celebrity. „Balayage technika je skvělá, nepůsobí totiž uměle a divně, ale velmi přirozeně a zdravě,” vysvětluje Lisa. „Tmavší a světlejší odstíny se přirozeně doplňují a nevznikají žádné drsné kontrasty, jako tomu bývalo v případě klasického ombré.” Balayage vám vykouzlí přesně tu blond, po které toužíte: jako když se vrátíte z měsíční dovolené na Côte d'Azur s vlasy políbenými od moře a slunce. Ostatně balayage není jen výsadou blondýnek, dobře se hodí i na hnědé vlasy, které krásně oživí.

Jděte na blond chytře Foto: Foto: istock.com

„Když se jednou rozhodnete pro blond, musíte se naučit o svůj nový odstín pečovat,” zdůrazňuje Lisa. Čeká vás kompletní výměna vlasové kosmetiky. Blond vlasy si žádají speciální výrobky pro ně určené, čím kvalitnější tím lepší. Nejenže pomáhají udržet světlou barvu v kondici, ale odbarvením zesláblé kadeře potřebují pořádnou dávku výživy a regenerace. Před fénováním nebo žehlením vždy použijte sprej pro tepelnou ochranu, aby se vlasy nepřesušily, a na závěr stylingu vždy ošetřete konečky vyživujícím olejem nebo sérem.

Péče o světlou hřívu zahrnuje i pravidelné měsíční návštěvy u kadeřníka, pokud tedy nechcete vypadat jako major Houlihanová, které přerušili dodávkou peroxidu.

-ku-

Přečtěte si také:

Článek

Proměna zničených vlasů z různých melírů Foto:

PROMĚNA: Jak zachránit melírem zničené vlasy? Zkuste balayage a dobrou péči

Několikaleté pravidelné docházení na melíry či barvu, to si bez řádné péče a šikovné kadeřnice vyžádá vždy svou daň. Dehydratované a vypálené vlasy volají SOS, ale vy...

Článek

Cop na 4 způsoby Foto:

Zapleťte si cop: 4 podrobné FOTO návody, jak na to

Krátké vlasy mají sice šmrnc, ale dlouhé vlasy jsou přece jen variabilnější a lze z nich vytvářet mnoho a mnoho účesů. Co takhle vyzkoušet copy?

Článek

Možná ho taky používáte špatně Foto:

8 největších chyb, které děláte s kondicionérem

Čím to je, že ať děláme, co děláme, nikdy vlasy nevypadají jako od kadeřníka? Jsou zplihlé a chybí jim objem. Jasně, nikdo z nás nemá trénink jako profesionálové ze...

Horoskopy 2018

reklama

reklama