reklama

Někdo to rád homemade: Zimní výživná maska na nehty

Zimní výživná maska na nehty Foto:
Zimní výživná maska na nehty
Foto: iStock

V zimě trpí snad všechno. Člověk je v jednom kuse nemocný a otrávený z nedostatku sluníčka a tepla. Trpí pleť, ruce a trpí i nehty. Postarejte se o ně tím nejněžnějším způsobem.

Devět z deseti stomatologů doporučuje si nehty nekousat a starat se o ně. O to víc, pokud se třepí nebo lámou a nechcete je nahradit za ty umělé. 

Čím začít? Přidejte do jídelníčku pár potravin, které vám na cestě ke krásným nehtům hodně pomohou, a udělejte si kvalitní masku. Samozřejmě homemade! Dvě ze tří přísad máte nejspíš doma, ricinový olej seženete v lékárně, v některých drogeriích a prodejnách s přírodní kosmetikou. A nezapomeňte ho doma pečlivě schovat před dětmi. Ačkoli je ricinový olej velkým kosmetickým pomocníkem, má také velmi silné projímavé účinky.

 

Co budete potřebovat na přípravu masky na nehty:

  • 3 lžíce ricinového oleje
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíci šťávy z citronu

 

Postup:

1. Do misky lupněte tři lžíce ricinového oleje. K tomu šoupněte tři lžíce olivového oleje. A k tomu vrzněte lžíci citronové šťávy.

2. Ve vodní lázni rozehřejte na komfortních 50 °C. Vražte do toho ruce a zůstaňte ve statické poloze 15 minut.

3. Umyjte si ruce a zmanikúrujte se pod obraz.

 

Děláme si to doma sami 2

Děláme si to doma sami 2 Foto:

Autorka: Alena Thomas

Alena Thomas do obchodu moc nechodí. Jen máloco si neumí vyrobit sama. Ve své druhé knize rozšiřuje svůj záběr na základní potraviny, které dennodenně nakupujeme. Odteď už nemusíme. Ze svých nákupních seznamů si laskavě škrtněte chleba, kečup, hořčici, povidla, dětské přesnídávky a spoustu dalších položek, které můžete snadno vyrobit doma, ze surovin, které budete mít pod kontrolou, a bez nežádoucích aditiv či konzervantů. Kniha je koncipována cyklicky od jara do zimy, takže si výrobu budete moci lépe plánovat v souladu s přírodou.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Jednoduchý návod jak uzdravit své nehty Foto:

Jak mít krásné a zdravé nehty? Máme pro vás vychytávku!

Věčný boj – lámající se a třepící se nehty, které ne a ne dorůst do délky, kterou bychom si představovaly.

Článek

Jak docílit krásných nehtů? Foto:

Rychlá manikúra: krásnější nehty za pár minut

Nevymlouvejte se, že na péči o ruce nemáte čas. Zvládnete to snadno a rychle, zvlášť když si na manikúru vyhradíte pravidelný čas jednou za týden a už budete krásu rukou...

Článek

Některé změny na nehtech jsou neškodné, některé je potřeba řešit s lékařem Foto:

Prohlédněte si své nehty. Co prozradí o vašem zdraví?

Každá žena touží mít pevné a zdravé nehty. Takové nehty ale nejen podpoří reprezentativní vzhled, také řeknou mnoho o lidském zdraví. Nepříjemné poškození či neobvyklé...Horoskopy 2018

reklama

reklama