reklama

Sedm vět, které nesmíte nikdy říkat osamělým ženám

Sedm vět, které nesmíte říkat osamělým ženám Foto:
Sedm vět, které nesmíte říkat osamělým ženám
Foto: istock.com

Z knih i filmů o nesmrtelné Bridget Jonesové dobře víme, jak se asi cítí svobodné ženy ve věku, kdy už by měly být šťastně provdané, případně těhotné. Cítí se pod psa! Stejně jako je krajně nevhodné ptát se těchto žen na věk, měly by se zakázat i následující netaktní poznámky.

Zejména z úst mužů či spokojených a zadaných žen by zaznít rozhodně neměly.

Tak co, ty moje malá chudinko, máš už konečně někoho?

Dotyčná nešťastnice vám nahlas nejspíš odpoví, že je bohužel stále sama jako kůl v plotě. Co jiného vám také může odpovědět? Ale nechtějte vědět, co si myslí v duchu. Nejspíš něco nepublikovatelného.

Jestli ty nejsi moc vybíravá…

Tak to není! Oslovená vůbec nemusí být vybíravá, jen se jí prostě nepřihodila ta šťastná náhoda, které říkáme seznámení se spřízněnou duší. Opravdu ne každé ženě ve věku, kdy biologické hodiny zuřivě bijí na poplach, se nabídky jen hrnou. Obviňovat ji z vybíravosti či rozmazlenosti hraničí s drzostí.

Mít rodinu je dneska strašně drahé, aspoň ušetříš

To je opravdu nepříliš chytrá útěcha. Žena toužící po vdavkách nechce šetřit, chce se vdávat! Navíc, potřebujete-li se nutně seznámit, není to zas tak levné, jak by se mohlo zdát. Jen dáma v oněch kritických letech by dokázala vyjmenovat, kolik stojí kadeřník, kosmetička, nehtové studio, lodičky na podpatku, značkové šatičky, vysedávání v kavárnách a klubech. A také bonboniéry na utišení žalu, sem tam nějaká ta lahvinka a v neposlední řadě sezení u psychoanalytika.

Nebývá ti někdy smutno?

Na to se dá odpovědět snad jenom: „Proboha, co je tohle za otázku? Ale ano, je mi smutno každý den! Každý den myslím na to, že jsem zase o den starší, stále nejsem pod čepcem a z mého bytu se neozývá dětský pláč. Jenomže to nikomu na potkání nevykládám, protože by to bylo trapné.“

A proč teda nechodíš mezi lidi?

Takhle je schopna se zeptat snad jen paní Bystrá nebo pan Bystrý. Vždyť ta nebohá dotazovaná osamělá žena je mezi lidmi od rána do večera. Chodí do práce, na angličtinu, třikrát týdně do posilovny, pravidelně běhá po cyklostezce anebo po ní jezdí na kole. Pilně navštěvuje firemní večírky, s kamarádkami, které se ještě neprovdaly – bohužel už jich není mnoho – vysedává v kavárnách nebo jezdí na výlety. Absolvovala už i jednu seznamovací dovolenou, kde se však neseznámila. Tak chodí, anebo nechodí mezi lidi?

Hele, možná kdybys kapku zhubla…

Velmi podlé! Rána pod pás! Než tohle říci ženě, která je sama, tak to raději vběhněte pod studenou sprchu a setrvejte tam alespoň půl hodiny. Vemte jed na to, že ona se zhubnout opravdu snaží. A dávno už nevěří tomu, že když se zbaví dvou kilogramů, objeví se pohádkový princ, poklekne před ní a požádá ji o ruku. Takhle jednoduché to opravdu není.

Objeví se, až přestaneš hledat

Tak na tohle vám naletí leda dívenka do první třídy. Ale ano, On by se možná objevil, až by nebohá žena přestala hledat. Jenomže problém je v tom, že ona nikdy hledat nepřestane!

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

A žili spolu šťastně a bez hádek až do smrti... Foto:

10 mýtů o vztazích, kterým byste už neměli věřit

Zamilovat se je tak snadné. Ale udržet vztah už je celkem dřina. Pokud budete věřit tomu, co se traduje, tedy třeba že protiklady se přitahují nebo že šťastné páry se...

Článek

Řekněte si o to! Foto:

5 nej sexuálních trendů: Po čem moderní ženy touží?

Moderní ženy už nechtějí být jen pasivními loutkami v rukou mužů. A když, tak jen na požádání.

Článek

Jaké bude vaše manželství? Foto:

Jaké bude vaše manželství? Odpověď najdete na své dlani!

Přemýšlíte o své budoucnosti a říkáte si, jaké asi bude vaše manželství? Jestli se má vlastně cenu vdávat, jak zařídit, aby váš sňatek vydržel co nejdéle a byli jste...

autor: EM

Horoskopy 2018

reklama

reklama