Astročlánky

6. listopadu 2022 05:46

Anna Kopečková

Blíží se silný listopadový úplněk: Když nebudete líní, nabídne skvělé možnosti

Listopadový a předposlední letošní úplněk zvaný bobří bude tentokrát ovlivněn klidným, praktickým a materiálně založeným znamením Býka. Navíc ho doprovodí částečné zatmění Měsíce, které sílu úplňku ještě znásobí. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

Každý úplněk je časem sklizně, něčím, co započalo v době novoluní a právě v době kolem úplňku dosahuje plného potenciálu. Každý z nás snáší toto období jinak, každopádně úplněk působí na psychiku i fyzickou stránku většiny z nás, ať se odehrává v jakémkoli znamení, protože každý z nás má v sobě i něco z ostatních znamení zvěrokruhu.

Listopadový úplněk nastane v úterý 8. listopadu 2022 přesně minutu po poledni. Jeho vliv ale můžeme pociťovat už tři dny předtím a tři dny poté a jeho síla bude tentokrát opravdu magická a silná.

Zatmění Měsíce ještě zesílí energii úplňku

Energii tohoto poměrně intenzivního úplňku ještě zesílí zatmění Měsíce, které ho bude doprovázet. I tentokrát bude jen částečné a z našeho území bohužel tentokrát nebude pozorovatelné. Viditelné bude jen z Asie, Austrálie, tichomořských ostrovů a Ameriky.

Po předchozím říjnovém úplňku v ohnivém a výbušném znamení Berana, který přinesl spoustu energie, nových projektů, aktivit a dal nám možnost ukázat konečně světu, co v nás je, nám ten listopadový dodá pocit jistoty a stability. Měl by v nás posilovat to dobré a pomůže nám uvědomit si, co je pro nás v životě podstatné a co nám už neslouží. Nejvíce pocítí energii tohoto úplňku znamení Býka a Štíra.

Bobří úplněk

Podle starých indiánských tradic se listopadovému úplňku říká bobří. Na naší severní polokouli tento název odráží dobu, kdy se bobři aktivně připravují na zimu. Jejich dominantní vlastností je šikovnost a vytrvalost. Dovedou hlodat s neuvěřitelnou výdrží, dokud neporazí strom, klidně i obrovský, z něhož si pak staví hráze i obydlí. Je to usilovné zvíře, které nikdy nic nevzdává. A aktivní byli v této době i indiáni, kteří pokládali pasti, aby ulovili bobry ještě před zamrznutím toků a měli tak dostatek teplých kožešin na zimu. Někdy se listopadovému úplňku říká také mrazivý nebo dubový.

Silná energie dvou protichůdných znamení

Zatímco Měsíc je v době úplňku v klidném, prakticky a materiálně založeném zemském znamení Býka, Slunce se v tuto dobu pohybuje v tajemném vodním znamení Štíra. A to vytváří určité napětí.

Býk je znamení stabilní a přátelské, které ztělesňuje ideály své vládnoucí planety Venuše – smyslnost, krásu, lásku. Býk je rafinovaný, oceňuje umění, příjemnou hudbu, dobré jídlo, rád se obklopuje hezkými a luxusními věcmi a dopřává si různá potěšení. Býci se nevyhýbají tvrdé práci, ale právě mocná Venuše v nich podporuje i touhu užívat si lásku, krásu a rozkoš.

Zatímco Býk je zdrženlivý, rád se drží svých jistot, Štír se naopak soustředí na to, aby se oprostil od toho, co mu už neslouží. A tato přetahovaná představuje hlavní téma tohoto úplňku. Připravte se na určité napětí mezi vašimi pocity a tím, co byste měli prakticky udělat. Čeho se ve svém životě držíte? Co musíte pustit? Nastal čas uvolnit vztahy, situace a vzorce chování, které vám již neslouží, a vytvořit prostor pro nové vzrušující zážitky a spojení. Nebude to jednoduché. Tím spíš, když listopadové počasí i energie Býka svádějí k tomu, abyste si užívali domácí pohodu a nic neřešili. Nicméně pokud chcete dosáhnout svých cílů nebo splnění svých snů, změna je nevyhnutelná a budete pro ni něco muset udělat. A jakmile se osvobodíte od tíhy těchto břemen, možná si všimnete, že se všude kolem vás otevírají dveře nových příležitostí.

Pamatujte, že úplněk může vyvolat emoce nebo vrhnout světlo na problémy, které bychom raději ignorovali, ale Měsíc se nám jen snaží pomoci vrátit se na tu správnou cestu, kterou bychom měli jít. Tak mu důvěřujte.

Ve vztazích to bude jiskřit

Jak již bylo zmíněno, Býkům vládne planeta Venuše, takže listopadový úplněk se zcela jistě projeví i na poli lásky. Všichni bychom se měli připravit na zvýšenou přitažlivost a hlubší touhu po intimitě. Užijte si pořádné jiskření a vášeň. Nezadaní by měli tuto dobu využít k navazování nových známostí, které půjde mnohem lépe než jindy. Jen si ohlídejte, aby vaše pocity a cíle odpovídaly vašim praktickým možnostem.

Možná si také uděláte ve svých vztazích více jasno. Pravděpodobně si všimnete, pokud někde panuje větší či menší nerovnováha, ať už jde o vztahy osobní, nebo pracovní, platonické nebo romantické. Nechte se vést, následujte své srdce. Možná je právě tento úplněk to, co potřebujete, aby vás trochu popostrčilo, otevřelo vám oči a vy jste se zbavili toxických vztahů, které vás brzdí, a naopak třeba navázali nové a perspektivní. Využijte toho. Možná najdete právě v tuto dobu ideálního partnera na celý život.

Odpočívejte a provětrejte si hlavu

Znamení Býka ovlivňuje krk, chrup, uši, hrtan, čelisti, šíji, štítnou žlázu. O tyto části těla bychom se v době kolem úplňku měli starat. Cokoli pro ně v tyto dny uděláte prospěšného, projeví se s dvojnásobnou silou. Snažte se vyhýbat místům, kde je průvan nebo chlad, abyste nenastydli. Nekřičte, nenamáhejte zbytečně hlasivky. Uvolněte několikrát denně ztuhlý krk vhodnými cviky, starejte se pečlivě o své zuby. Neposlouchejte to, co nechcete slyšet. Naopak si pusťte nějakou příjemnou hudbu nebo si vyjděte do přírody a poslouchejte ticho uprostřed lesa.

Zdroj: astrologyanswers.com, najdise.cz