Celebrity

13. února 2023 05:59

Vanesa Havlíková

Carla Bruni má módu v malíku. Bývalá první dáma je ikonou elegance a vkusu

Před patnácti lety se bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy (68) oženil s italskou zpěvačkou a modelkou Carlou Bruni (55). Bývalá první dáma je známá tím, že má módu v oblibě a považuje ji za velkou vášeň. Na módních přehlídkách září i po padesátce a postavu by jí mohly závidět o generace mladší dámy.

Italská modelka a zpěvačka Carla Bruni se do povědomí veřejnosti dostala díky úspěšné modelingové a pěvecké kariéře. Většině lidem se ale vryla do paměti především kontroverzním vztahem s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym.

K modelingu se Carla Bruni dostala náhodně

Carla dosáhla vrcholu modelingové kariéry v 80. letech, ale i ve svých 55 letech se stále objevuje na módních molech a ukazuje, že věk je pouze číslo. Na podzimní přehlídce značky Tod’s byla hlavní hvězdou a o rok dříve si molo podmanila i společně s Naomi Campbell (52) na přehlídce pro módní dům Balmain.

Podívejte se na podzimní přehlídku pražského fashion weeku:

Ke kariéře modelky se přitom dostala zcela náhodou. Bývalá první dáma se narodila v italském Turíně, ale od svých sedmi let žila ve Francii. Následně odjela studovat internátní školu do Švýcarska a ve studiu pokračovala v Paříži, kde se měla stát architektkou. Osud tomu ale chtěl jinak a v devatenácti letech ji objevil modelingový skaut a Carla tak poprvé nahlédla do světa modelingu.

Během osmdesátých a devadesátých let patřila k nejznámějším a nejvyhledávanějším modelkám světa. Zájem o ni jevily světové módní domy jako Chanel, Christian Dior, Balmain, Yves Saint Laurent či Givenchy.

Mohlo by vás zajímat: Ze sirotčince až na vrchol. Jak Coco Chanel dobyla svět módy?

Své kariéry se nevzdala ani jako první dáma Francie

Kromě modelingu se půvabná bruneta začala věnovat také hudbě a dnes má na kontě šest studiových alb. Mimo jiné se věnuje i charitativní činnosti. V roce 2008 se stala světovou velvyslankyní Nadace pro ochranu matek a dětí před HIV. K tomuto kroku ji přiměla smrt jejího bratra, který zemřel na AIDS.

S někdejším prezidentem Francie Nicolasem Sarkozym se seznámila v roce 2007 a o rok později se společně v Paříži vzali. První dámou se stala v roce 2012. Se Sarkozym jsou stále v manželském svazku a společně vychovávají dceru Giulii, která se narodila 19. října 2011. Z předchozího vztahu s  francouzským filozofem Raphaëlem Enthovenem má syna Auréliena (21).

Jakou první dámou bude Eva Pavlová? Přečtěte si ZDE.

V oblibě má zpěvačka zejména elegantní módní kousky

Přestože Carla Bruni v zimě oslavila 55.narozeniny může se pyšnit stále perfektní figurou, kterou jí mohou závidět i o generace mladší ženy. Oblibu má zpěvačka také v módě, která hraje v jejím životě významnou roli. Poté, co se stala první dámou, doznal její módní styl ale určité proměny. Dřívější bohémský, uvolněný a volnější look nechala za sebou a začala se oblékat elegantně. Mezi její oblíbené kousky patří kostýmky, šaty, pouzdrové sukně a kalhoty, které vždy skvěle nakombinuje s ostatními doplňky.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.