Astročlánky

18. listopadu 2023 06:30

Jiřina Köppelová

Nevěra podle hvězd. Blíženci podvádějí ze zvědavosti, Ryby se nechávají svést

Existuje mnoho důvodů, proč jsme nevěrní. Někdo podvádí ze zvědavosti a z nudy, někdo kvůli svým romantickým představám o životě, někdo proto, že se cítí nedoceněný, zhrzený nebo ublížený. Tady je přehled těch nejzásadnějších důvodů k nevěře podle horoskopu.

Velmi obecně jsou nevěře více vystavena znamení Blíženců, Štíra, Střelce, Vodnáře a Ryb. Tato znamení řadíme buďto mezi dvojznačná znamení (např. Blíženci), anebo znamení, která více podléhají pokušení. Blíženci jsou zvědaví, Štíři rádi odhalují tajemství sexu, Vodnář je experimentátor, Střelec miluje dobrodružství a Ryby se zase nechávají svést.

Nabízíme vám přehled „nevěrníků“ seřazený od těch, kteří mají k nevěře největší sklony, až po ty v lásce nejvěrnější. Kdo je králem nevěrníků?

Střelec – žije tady a teď

Střelec je nejvíce nezávislým a svobodomyslným znamením zvěrokruhu. Lidé narození ve znamení Střelce věří, že život se žije tady a teď. Jejich osobní svoboda pro ně znamená víc než cokoliv jiného. Milují dobrodružství, vzrušení a nové zážitky. Není se co divit, že nejčastěji ze všech podléhají milostnému pokušení a jsou nevěrní.

Blíženci – jsou nevěrní ze zvědavosti

Blíženci jsou „upleteni z hadích ocásků“, chvíli neposedí. Pokud jim do života nevstupují nové a nové podněty, začnou se nudit. Žijí pro rozmanitost. Mít řadu vztahů s různými lidmi jim prostě vyhovuje. Nevěrní bývají často ze zvědavosti. Potřebují si ověřit, zda jim v životě něco zásadního neuniká.

Váhy – žijí v paralelních vztazích

Váhy jsou od přírody koketní, společenské, milují pozornost. Pokud však žijí v pevném svazku, bývají oddané a věrné. Čas od času ale mohou mít pocit, že jim ve vztahu něco chybí a začnou hledat jinde. Bohužel jejich pověstná nerozhodnost je nutí žít dlouhodobě i v paralelních vztazích.

Beran – nuda v lásce jim připadá jako smrt

Berani jsou nezávislí, akční, dobrodružní. Většinou si nenechávají do svých věcí mluvit, řídí se vlastním rozumem a svým vlastním souborem pravidel. Nesnášejí průměrnost, zejména v lásce. Nuda v partnerství jim připadá jako smrt. Pokud ve vztahu pocítí rutinu a stereotyp, začnou se zároveň poohlížet po zelenějších pastvinách.

Ryby – se nechávají svést

Možná byste to do nich neřekli, ale zrozenci znamení Ryb bývají nevěrní poměrně často. Unikají před realitou do svých vysněných světů, v nichž figurují i jiní partneři. Ryby si umí užívat zamilovanost a moc rády se nechávají svést. Když získají pozornost a pak i srdce druhých, ztrácejí rozum a jako slepé následují své city a touhy.

Panna – chce druhým pomáhat

Pro všechny Panny je nesmírně důležité, aby jejich vztah fungoval. Na své partnery mívají i vysoké nároky. Pokud získají pocit, že je nesplňují, své lásky opouštějí. Panny jsou v lásce složité. Na jednu stranu jsou schopné vydržet i ve velmi neutěšených vztazích, na druhou se umějí rychle přizpůsobit situaci a změnit své postoje. Nevěrné mohou být i z lítosti – chtějí druhým „pomoci“.

Vodnář – je nevěrný ze vzpoury

Vodnáři ve svém životě oceňují nezávislost a svobodu, ale mají i silný smysl pro odpovědnost a povinnost. Potřebují, aby jim jejich partner důvěřoval natolik, aby jim dovolil dělat, co chtějí. Pak jsou paradoxně zcela věrní. Z rozmaru nikdy nepodvádějí, jednají spíše ze vzpoury nebo z odplaty.

Kozoroh – řeší problémy v práci nevěrou

U Kozorohů je velmi nepravděpodobné, že by své partnery podváděli. Je to znamení solidnosti a dlouhodobých závazků. Někdy ale uklouznou i oni. Obvykle když mají pocit, že ztrácejí nad svým životem kontrolu nebo když se jim nedaří v práci – pak hledají řešení své situace v nevěře.

Štír – se mstí

Štíři mají sice špatnou pověst, ale často jen proto, že si umějí užít sex. Oddanost, důvěryhodnost a loajalita jsou pro ně velmi důležité. Chtějí žít v dlouhodobém a šťastném vztahu, kdo by také nechtěl. Pokud Štíři podvádějí, tak proto, že jim partner ublížil anebo je podvedl. Štíři se mstí.

Lev – je nevěrný, když se cítí opomíjen

Lvi mají pověst velkých svůdníků, ale je to věrné znamení. Vždy věří v opravdovou lásku. Jestliže Lvi vstoupí do manželství, myslí to zcela vážně a navždy. Ve svých očích se jen neradi snižují na úroveň podvodníků, falešníků a nevěrníků. Bývají nevěrní v jediném případě – když jim partneři nevěnují dostatek pozornosti.

Rak – není nevěrný, leda když si myslí, že se doopravdy zamiloval

Raci nepodvádějí. Obvykle neudělají nic, co by mohlo jejich vztah vážně poškodit. Mají velkou potřebu lásky a náklonnosti. K sexu si navíc potřebují s partnerem vytvořit silné emocionální pouto. Jediný případ, kdy budou podvádět, je, když je uchvátí romantika a rozum zastřou vášnivé emoce.

Býk – podvádí, když se cítí nerespektován

Býci jsou obvykle věrností posedlí. Mají skutečný strach, že budou opuštěni nebo podvedeni. Pro ně musí být jejich rodinná situace extrémně nepohodlná, aby své partnery podvedli. Nevěrní ale budou, když se budou cítit nerespektováni a nedoceněni.

Astrologická tečka aneb Nevěra v osobním horoskopu

Osoby, které podléhají pokušení podvádět svého partnera, mají většinou ve svém osobním horoskopu dvojznačnou nebo rozporuplnou „citovou strukturu“. Obzvlášť významné jsou v tomto ohledu opozice nebo kvadratury Venuše s Neptunem nebo Jupiterem nebo opozice mezi Měsícem a Venuší. Je-li Venuše v konjunkci s ascendentem nebo mu vládne (ascendent v Býku nebo ve Vahách), je to také velmi významné, neboť toto postavení znamená zvýšenou citlivost.

Stejně je tomu, když je Venuše a Slunce v ženském horoskopu a Venuše a Měsíc v mužském horoskopu v Blížencích, poněkud méně ve Štíru, Střelci, Vodnáři nebo Rybách, což jsou znamení, která jsou z různých důvodů více vystavena pokušení.

Nevěra podle horoskopu také ve videu:

Zdroj: Autorský článek a askastrology.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.