Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Pozor na nekvalitní kosmetiku a umělé řasy. Mohou trvale poškodit zrak!

Alergické reakce, pálení, začervenání nebo otoky očí – to vše může způsobit nekvalitní dekorativní kosmetika. Ta vám může ve výjimečných případech i poškodit zrak.
Vydáno: 03.08.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro oči i pro pleť je důležité se večer správně odlíčit. Je vědecky dokázáno, že ženy, které se na noc neodličují, vypadají na svůj věk mnohem starší. „Nejlepší je použít odličovače určené přímo na oční okolí, nechat tamponek s odličovacím prostředkem chvíli na řasách a poté jemnými tahy líčidlo stahovat. Ženy, které tamponkem oči urputně dřou, si mohou nejen poškrábat víčka, ale i povrch oka a tím si poškodit zrak. Podstatné také je používat jen kvalitní přípravky určené k péči o oči a oční okolí,“ popsala Michaela Netuková, lékařka oční kliniky

Článek

Večer je nezbytností se odlíčit Foto:

Jak se večer správně odličovat?

Večer si musíme pleť pořádně odlíčit. Jen tak se budou účinné látky z nočního krému vstřebávat.

 

Celkově ženy za kosmetiku utratí průměrně dva tisíce korun za měsíc. Tato částka ale zahrnuje i návštěvy kosmetičky či kadeřníka. Nákup levné dekorativní kosmetiky se přitom může vymstít. Levná dekorativní líčidla zpravidla od asijských firem mohou vyvolat alergické reakce, otoky očí, zvýšit citlivost nebo začervenání očí. Tyto reakce ale nemusí nutně vyvolat jen levná kosmetika. Podle odhadů až 45 procent žen zkouší novinky na trhu. Ty ale mohou obsahovat různé alergeny a změna značky se může jednoduše vymstít. „Pokud se po nějakém kosmetickém přípravku objeví známky podráždění očí, je nutné přestat ho ihned používat. V případě alergické reakce je dobré oči okamžitě vypláchnout vodou, případně vykapat umělými slzami. Pokud podráždění neustupuje, měla by žena navštívit očního lékaře,“ doporučil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Článek

Pleťová maska s okurkou Foto:

Za krásu se platí: kosmetika likviduje zásadní ženskou schopnost

Kosmetické substance možná vedou k předčasné menopauze, tvrdí významná studie...

V letním období jsou oči namáhány slunečním zářením a suchým vzduchem, což vede k častějšímu podráždění, alergickým reakcím nebo zánětům spojivek. „Pokud má žena v oku nějakou infekci, například zánět spojivek, neměla by používat žádnou oční kosmetiku. Kosmetiku, kterou případně používá v době oční infekce, je dobré vyhodit. Může být totiž přenašečem infekce. Důležité také je oční kosmetiku nikomu nepůjčovat a nepoužívat kosmetiku někoho jiného. I to totiž může vést k zanesení infekce do oka,“ upozornil Pavel Stodůlka.

Článek

Někdy je potřeba přírodě trochu pomoci Foto:

Jak na zničené řasy? Otestovali jsme růstová séra

Jsou vaše řasy krátké, slabé a  poničené? Jedním z  řešení může být použití růstového séra. Jenže které si vybrat? Tři z nich jsme za vás vyzkoušeli.

 

V posledních letech se trendem stalo nalepování a barvení řas. Případy zarudnutí očí po prodlužování řas se ale objevují stále častěji. Výjimkou nejsou ani alergické reakce na používaná lepidla. „Umělé řasy a zvláště lepidlo mohou alergizovat oční víčka a způsobit jejich zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň způsobují oslabování vlastních řas a jejich vypadávání. Některé salony používají řasy z jemné srsti zvířat, která je sama o sobě alergizující. Navíc pokud se lepidlo dostane přímo do oka, může poškodit zrak. Stále oblíbenější je v poslední době prodlužování řas speciálními kapkami, které jsou k vlastním řasám šetrnější. Podporují jejich růst a houstnutí,“ doplnila Michaela Netuková.

Článek

Jako mrkací panenka! Foto:

5 nejčastějších chyb, které děláte s řasenkou

Kdo by nechtěl nádherné řasy? Po sexy pohledu přeci toužíme, ať je nám 18 nebo 35. Dobrá zpráva je, že krásné řasy může mít každý. Stačí to umět s řasenkou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama