reklama

Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku?

Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku? Foto:
Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku?
Foto: istock.com

Padlo pozvání na oslavu a vám se to zrovna moc nehodí? Nejde ani tak o čas, ale spíše o to, že jste se zařekla, že shodíte do plavek a teď budete muset odolávat tolika hříchům zároveň?

Máme pro vás tipy, jak si večírek užít, pochutnat si, a přitom nepřibrat tolik, kolik jste pracně zhubla.

„Vždycky jsem byla spíše ten typ, co sice věděl, že by měl držet dietu, ale nikdy jsem to moc dlouho nevydržela. Vnitřní motivace byla nedostatečná a já tak nehledala důvody, proč pokračovat, ale výmluvy, proč své dietní snažení ukončit. Právě proto střídavě hubnu a pak zase přibírám. Sama jsem ale nejraději měla večírky, kde jsem se vždycky nechala někým přemluvit a vinu za nedodržení stravovacího režimu jsem hodila na hlavu někoho jiného. I když jsem si za to mohla samozřejmě a jedině já sama,“ svěřuje se čtenářka Margita (33).

Občerstvěte se doma dietně

Ještě před tím, než vyrazíte vstříc zábavě, si doma zobněte jídlo, které vám diktuje způsob vašeho stravování. Zbytečně byste se v záchvatu hladu vrhla na chlebíčky, jednohubky, obložené mísy a další nevhodné pochutiny. Vsadit můžete na zeleninový salát nebo domácí zeleninový krém bez nadbytku smetany a jiných tučnějších přísad. Můžete si být jistá, že pak s chutí nesníte všechno, co vám přijde pod ruku.

Pitný režim ve službách krásy

Zakažte si alkoholické a doslazované nápoje. Nejenom tvrdý alkohol, ale také ten „sladký“ je pro redukci váhy nevhodný. Namíchejte si proto jemný vinný střik s minerálkou, a v ruce třímejte neperlivou a neslazenou vodu se snítky máty či pomerančové šťávy. Možná se vám to na první pohled nemusí zdát, ale všechny ty sladké limonády, džusy a jiné nealko nápoje jsou zbytečně kaloricky náročné. Opatrně si počínejte i s výběrem kávy a s tím souvisejících sladkých variant. Místo toho si poručte zelený čaj podporující správné fungování metabolismu.

Buďte akční

Neváhejte se připojit na tanečním parketu a zavlňte se na vlně hudby. Nejenomže si pořádně zablbnete, nýbrž hravě tak vykompenzujete kousek ovocného dortu, kterým jste prostě zhřešila. Jakmile bude po všem, jděte domů pěšky. Vyvětráte si hlavu a navíc se zbavíte i nějakých těch kalorií.

„Pokud vím, že mě čeká nějaká oslava, ať už firemní, či rodinná, jdu si před finálními přípravami zaběhat či si zajdu do fitka. Báječně si před tím vyvětrám hlavu a následně se pak nemusím v konzumaci jídel dvakrát tolik hlídat,“ vysvětluje Markéta (33).

Dělte a vybírejte správně

Dorty, zákusky, ovoce, těstoviny, bramborové krokety, palačinky a jiné by měly jít mimo vás. Raději vybírejte potraviny živočišného původu, které doplníte čerstvou zeleninou namísto pečiva. Krevety s červenou paprikou, caprese s rajčaty nebo lososa s balkánským salátem a s natvrdo uvařeným vajíčkem.

Neváhejte obalamutit svůj pocit sytosti už tím, že si budete jídla nakládat na menší talířek. Je to stará rada ale funguje! Jezte pomalu, žvýkejte dostatečně. Díky tomu sníte mnohem méně.

Párty není jenom o jídle a pití

Máte pocit, že když nebudete jíst a pít jako všichni ostatní, tak tam vůbec nemusíte chodit? Chyba lávky. Bavit se přece můžete stejně dobře i bez několika panáků tvrdého alkoholu nebo nezřízeného luxování chlebíčků, dortů či chipsů. Vyhýbat se kamarádům jen z důvodu diety není dvakrát rozumné.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Hlavní problém při dietě: Pevná vůle! Co pomůže? Foto:

Hlavní problém při dietě je pevná vůle! Co pomůže?

Představa nových těsných kalhot a nižší hodnoty na váze je jistě velmi lákavá, ale v situaci, kdy se rozhodujete, zda si vzít ještě jeden kousek čokolády, nebo ne, se...

Článek

Po pracném hubnutí se kila vrátila zpátky?  Foto:

5 důvodů, proč po dietě pravidelně přichází jojo efekt

Tento zákeřný fenomén znají téměř všichni, kteří se někdy snažili hubnout. Udržet vysněnou hmotnost je totiž mnohem těžší než zhubnout.

Článek

Snídaně do postele a vstávat se nemusí Foto:

Tloustnete o víkendu? 5 tipů, jak tomu můžete zabránit

Konečně pátek – nejkrásnější část týdne. Celý víkend před vámi, což znamená, že stíháte jít s partnerem nebo kamarádkami na večeři, kouknete se na svůj oblíbený seriál...

-lz-

Horoskopy 2018

reklama

reklama