reklama

Nestíháte, nehubnete, šílíte? Zlepšete to za zázračných 30 minut!

Spousta věcí se dá zvládnout během půlhodinky Foto:
Spousta věcí se dá zvládnout během půlhodinky
Foto: iStock

Příšerně horký čaj, čtyři věty s kámoškou, špička dopravní ú ú ú ú a dav před sámoškou… zpívala už kdysi Hanka Zagorová, ale v podstatě to známe všechny dodnes. Nestíháme, spěcháme, někdy se den jen tak mihne kolem jako televizní spot. Máme sotva půlhodinku na… Ale to bohatě stačí!

Za 30 minut skvělé tělo

Není nutné vstávat ve čtyři ráno na cvičení, nejste Jennifer Aniston a za ploché břicho vás neplatí. Která z nás by ale nechtěla být ve formě, že? Už jen dopravit se do fitka, zaparkovat, převléknout se a pak si dát alespoň hodinu do těla, to představuje čas, který možná nemáte.

Jestli alespoň třikrát týdně najdete doma volnou půlhodinku, je vyhráno! Váš osobní trenér bude sexy drsňák nebo sympatická fešanda na YouTube. Na internetu najdete mnoho inspirativních videí na 30minutový (i 20minutový!) HIIT workout. Potřebujete jen stůl, kam položit notebook, a trochu místa před ním. Možná ve vás poskakování na koberci v obýváku nevzbuzuje velkou důvěru ve výsledek, ale po deseti minutách budete volat maminku. Propotíte se skrz naskrz a možná napoprvé téměř vypustíte duši, ovšem zítra do toho půjdete zase. HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink není pro padavky, ale boří mýty o tom, že krátké cvičení nemá cenu. A za měsíc, budete-li k sobě poctivá, vám může Jennifer závidět nové superkřivky.

30 minut večer vám vylepší ráno

I když vstáváte brzo, pořád ráno nestíháte. Doma zuří bitva o koupelnu, snídani, děti se oblékají želvím tempem a vy běháte kolem skříně v županu s výrazem šílence. Předsevzetí o stylovém outfitu do práce padá, berete si osvědčenou kombinaci a make-up doladíte až cestou.

Zkuste to jinak! Večer, ještě než padnete do peřin, věnujte půlhodinku přípravě a ráno bude hned o poznání příjemnější. I módní ikony jako Blake Lively nebo Alexa Chung přiznávají, že si své dokonalé kombinace chystají se vším všudy už večer předem, aby se ráno vyhnuly boji s časem. Přichystají a promyslí vše od prádla, které musí sedět, až po boty a doplňky. V ranní krizi pak můžete mozek zaměstnávat jinými detaily než je váš look, protože ten bude tentokrát dokonalý.

Za 30 minut se zbavte stresu

Samozřejmě, k ideálu víkendu prováleného v egyptské bavlně má 30 minut relaxace daleko, ale tělo ji ocení. Pokud vás denně ohrožuje stres, vyzkoušejte metodu Jacobsonovy progresivní relaxace, která je určena všem štvancům pracovní horečky. Podstatou je cílený myšlenkový klid, při kterém postupně napínáte a uvolňujete svaly na celém těle. Poloha těla je zcela na vás, můžete cvičit i v sedě v kanceláři. Relaxace začíná u chodidel a končí u hlavy, přičemž se snažíte postupně zapojit všechny svalové skupiny, včetně mimických svalů. Napětí by nemělo být v žádném případě bolestivé, a vždy se soustřeďte na příjemný pocit uvolnění. Jacobsonova progresivní relaxace by vám měla zabrat právě kolem třiceti minut a můžete ji klidně opakovat i několikrát denně.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit! Foto:

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!

Přesnost, vlastnost králů. Ale někdo ji prostě nemá v krvi. U bohémského malíře či rozevlátého hudebníka to lze tolerovat a svým způsobem se s tím i počítá, řekne se:...

Článek

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější Foto:

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější

Nestíhám! Nemám čas! Dodělám to později! Také to znáte? Obzvlášť nyní je spousta z nás ve stresu a doslova tlačí před sebou všechny povinnosti. A právě proto jsme pro vás...

Článek

Jsou hotové raz dva Foto:

Bleskové koláčky pro uspěchané matky. Jen ze 4 surovin!

Ideální recept pro všechny, kteří spěchají.

 


Horoskopy 2018

reklama

reklama