reklama

8 věcí, které se vám oči snaží sdělit o vašem zdraví

Pozorně se zadívejte... Foto:
Pozorně se zadívejte...
Foto: istockphoto.com

Staré rčení praví, že oči jsou okno do duše. Nikdo neví, odkud toto rčení vzešlo, co ale víme, je, že oči nám o našem zdraví a o naší celkové kondici mohou mnohé prozradit.

 

1. Ječné zrno

Jestli jste již někdy ječné zrno měla, určitě víte, jak nepříjemné dokáže být. Tento nepříjemný pupínek se objevuje kvůli zablokované mazové žláze a většinou do pár dnů úplně zmizí. Pokud ale na vašem očním víčku přetrvá dlouhodobě, může se jednat mj. o karcionom mazové žlázy.

Máte-li tedy ječné zrno a trpíte-li na něj trpíte už delší dobu, je na čase navštívit očního lékaře.

2. Řídnutí obočí

Důvodů, proč obočí vypadává, je spousta: stárnutí, stres, nedostatek živin nebo ložiskové vypadávání vlasů (alopecie).

Co může být ale na vině mnohem pravděpodobněji, je hypotyreóza neboli nedostatek hormonů štítné žlázy, které vedou k vypadávání vlasů. Pokud se tedy vaše obočí nebezpečně tenčí, je lepší zajít si rovnou k lékaři.

3. Rozmazané vidění

Spousta z nás tráví celý den u počítače, což způsobuje podráždění a pálení očí, nebo dokonce rozmazané vidění. V dnešní době se tato situace vyskytuje tak často, že pro ni lékaři vymysleli vlastní pojem – digitální namáhání oka.

Pokud po dlouhé práci na počítači vidíte rozmazaně nebo máte příliš podrážděné oči, je nejvyšší čas navštívit lékaře, který vám předepíše příslušné kapky do očí.

8 věcí, které se vám vaše oči snaží sdělit o vašem zdraví Foto:

4. Slepá místa

Vidět slepá místa může být velice strašidelná věc. Často je za tímto problémem zvláštní druh migrény, a to zejména pokud vidíte slepé místo a kolem něj jakoby třpytivé tečky nebo rozvlněné čáry.

Pokud vás trápí tento problém, tak žádný strach. Stačí navštívit lékaře a ten vám pomůže.

5. Vypouklé oči

Určitě jsme všichni zažili ten pocit, kdy jsme si museli několikrát promnout oči nebo zamrkat, anychom se zbavili nepříjemného pálení či tlaku očí. Pokud ale tlak cítíte častěji, může to být znakem Basedowovy choroby, což vlastně znamená, že máte přespříliš aktivně pracující štítnou žlázu.

Tato nemoc se převážně projevuje obtížemi se zavíraním očí, takže pokud tyto obtíže pociťujete, může se jednat právě o tuto nemoc.

6. Zažloutlé bělmo

Do zrcadla se díváme prakticky každý den, takže je nemožné, aby nám tento problém unikl.

Zažloutlé bělmo může být znakem žloutenky nebo také špatně pracujícího žlučníku. Pokud si tedy na svých očích všimnete nezvyklého žlutého zbarvení, neberte to na lehkou váhu.

7. Zamlžené vidění u diabetiků

Pokud vidíte zamlženě, může být příčinou diabetická retinopatie – stav, ve kterém utržily zranění krevní cévy v sítnici oka. Tyto problémy by pro diabetika mohly být závažné, proto je na místě vždy kontaktovat lékaře.

8. Zhoršené, zamlžené vidění či dvojité vidění

Pokud ztrácíte zrak, začínate vidět zamlženě nebo dvojitě, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, neboť tyto symptomy jsou často doprovázeny mrtvicí.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Otestujte si svůj zrak Foto:

Otestujte si svůj zrak a pohotovost zábavným způsobem

Internetem koluje mnoho obrázků, které otestují, jak je na tom váš zrak a schopnost soustředit se. A my vám 9 nejzábavnějších přinášíme právě teď!

Článek

Při posuzování vzhledu nezáleží jen na barvě očí Foto:

Oko, do duše okno: Tvar, velikost i umístění očí o vás mnohé prozradí

Jednou z prvních věcí, kterých si na člověku všimnete, jsou jeho oči. Jinak vnímáme lidi s modrýma očima, jinak hnědooké nebo zelenooké. Na celkovém vzhledu se ale podílí...

Článek

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy! Foto:

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy!

Tmavé kruhy pod očima nás dokážou pěkně potrápit. Nevypadají hezky a málokdo ví, jak se jich zbavit. My ale ano!

-mh-

Horoskopy 2018

reklama

reklama