Celebrity

26. února 2023 05:30

Eliška Reiglová

Agáta Hanychová chce dětskou soutěž krásy. Matky i psycholog na to mají jasný názor

Bývalá modelka Agáta Hanychová (37) si už potřetí užívá požehnaného stavu, a ačkoliv se termín porodu kvapem blíží, nepřestává si vymýšlet nové aktivity. V živém vysílání se svěřila, že by ráda zorganizovala soutěž krásy pro holčičky. U svých fanoušků ale s tímto nápadem příliš nepochodila.

Agáta Hanychová je známou milovnicí módy a všeho, co s ní souvisí. Sama se v minulosti účastnila soutěží krásy a modelingová mola pro ni jistou dobu byla druhým domovem. Nyní má doma také dceru Miu (5) a možná právě její roztomilý obličej jí vnukl nápad, že by mohla uspořádat soutěž o dětskou královnu krásy.

Mohlo by vás zajímat: Psycholog naznačil, co může rodiče dohnat k nejhoršímu

„Přihlásily byste svoje děti do Miss? Týkalo by se to holčiček 6 až 12 let. Kdyby o to byl zájem, chtěla bych něco takového zorganizovat,“ nadnesla nastávající trojnásobná máma v živém vysílání na Instagramu. Místo matek, které by své dcerky chtěly přihlásit, se ale ozvaly ty, jimž se nápad nelíbil.

Kritika a obhajoba

Ženy, které Agátě na její dotaz odpovídaly, byly rezolutně proti tomu, aby podobná soutěž vznikla. Argumentovaly například tím, že holčičky nemusí mít odmalička pocit, že jejich vzhled je na nich to nejdůležitější. Připomínaly americké soutěže krásy, kde se malé dívenky líčí jako dospělé ženy. Influencerka se proto ihned začala obhajovat.

Mohlo by vás zajímat: Vaše těla jsou normální, ubezpečuje ženy influencerka vlastními nedokonalostmi

„Nemyslím to tak, že byste měli svou dceru zmalovat, nalepit jí řasy a tak dále, jako je to v Americe, ale prostě jen ukázat, že vaše holčička je nejhezčí. Vy si nemyslíte o svých dětech, že jsou nejhezčí a že by je měl každý vidět? Vy se bojíte úchyláků?“ podivovala se Hanychová nad tím, že její nápad nikoho neoslovil.

Slovo odborníka

Kromě matek sledujících živé vysílání neschvaluje nápad na dětskou soutěž krásy ani uznávaný psycholog. „Obávám se, že to bude mít stejný vliv jako baletní školy, to znamená anorexii,“ řekl redakci webu Prima Ženy Jeroným Klimeš. Podle něj je maximálně nevhodné v děvčatech odmala budit nadměrný zájem o vzhled.

„Jak se holky začnou odmalička zaměřovat na krásu, je to jako fotbalová kariéra –⁠ po čtyřicítce je konec. Ty holky většinou kvůli kráse ztratí základní vzdělání, to znamená kariéru. Pak nastane propad jako u profesionálních sportovců. Toho bych se obával,“ vysvětlil specialista na psychologii rodiny.

Mohlo by vás zajímat: Bára Jánová promluvila o šikaně kvůli vzhledu. Body shaming složil i další pohledné celebrity

Největším strašákem jsou pro něj ovšem poruchy příjmu potravy. „Extrémní zaměření na krásu je vždy zaměření na hubenost. A hubenost znamená anorexii. Já jako rodič bych to svým dětem nedovolil,“ doplnil Klimeš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.