Blíží se první novoluní v roce 2023. Máte šanci splnit si sny a dobře investovat

Každé novoluní je časem nových začátků. To první v roce 2023 nás čeká 21. ledna a bude se odehrávat ve vzdušném a intelektuálním znamení Vodnáře. Jak nás může ovlivnit a jak ho co nejlépe využít ve svůj prospěch?

První letošní novoluní nás čeká v sobotu 21. ledna 2023 večer, přesně ve 21 hodin a 53 minut. Přichází těsně před začátkem nového čínského roku, který bude ve znamení vodního Zajíce a slibuje určité uklidnění, zmírnění napětí a čas na to, abychom si v klidu promysleli a zhodnotili své životní cíle. Lednové novoluní bude tentokrát pod vlivem vzdušného znamení Vodnáře, kterému bude asistovat Pluto, takže bude přát originálním nápadům a inovativním myšlenkám a ovlivní také naši práci a finance. A navíc se může stát i něco osudového.

Každé novoluní je ideální dobou pro nové začátky, skvělou příležitostí, kdy můžete zkusit něco nového. Energie Měsíce je nejsilnější prvních 12 až 24 hodin novoluní, ale projevuje se ještě následujících 28 dní. Pokud tedy chcete s něčím skoncovat, toužíte zkusit něco nového a váháte, kdy začít, je právě v tuto dobu ideální čas.

Novoluní ve znamení Vodnáře

Vodnář patří mezi pevná znamení, takže i přes svou značně výstřední povahu je to znamení velmi stabilní, rozhodné a tvrdohlavé. Vodnářům vládne planeta Uran, která podporuje spontánnost, touhu po svobodě. A přesně takoví jsou Vodnáři – svobodomyslní, hraví, experimentátoři, kteří se často nechají zcela pohltit tím, co dělají. Milují inovace a změny. Je to znamení spojené s budoucností, zaměřuje se spíše na myšlení než cítění, takže by toto novoluní nemuselo až tak zahýbat našimi emocemi. Zato v nás může vyvolávat touhu po změně a větší svobodě, chuť vyjádřit svou individualitu, být konečně sami sebou, udělat něco neobvyklého a jedinečného.

Užijte si svou svobodu

Jen těžko se můžeme nějak projevit, když se cítíme spoutaní nebo omezovaní. Možná najednou nebudeme chtít, aby nám někdo diktoval, co můžeme nebo máme dělat a co ne. Naopak budeme toužit odpoutat se od všech každodenních starostí, nic neřešit nebo si alespoň dělat věci po svém. Vyjet ze zajetých kolejí, cítit se volněji, nespoutaně, možná někdy až bláznivě. Nebraňte se tomu, nebojte se být sami sebou.

Pečujte o své vztahy

Vodnáři jsou velmi přátelští, není tedy divu, že právě v době novoluní se budou dobře navazovat nová přátelství nebo partnerské vztahy. Lidé mohou mít tendenci bavit se, oslavovat a chovat se svobodněji. Neseďte doma, vyrazte mezi lidi nebo se alespoň ozvěte těm, se kterými jste dlouho nemluvili. Nezadaní mají v době novoluní velkou šanci, že potkají spřízněnou duši.

Buďte odvážnější

Vodnář není znamení, které sedí a čeká, co se stane, co mu spadne do klína. Ani novoluní ve Vodnáři nebude sršet hojností, pokud si budete jen něco hodně přát. Je nutné začít jednat, udělat ve svém životě trochu vlny. Pokud jste se zamilovali, dejte dotyčnému svou lásku upřímně najevo a nečekejte až do půlky února na Valentýna. Pokud chcete v práci povýšit, ukažte svému nadřízenému, co ve vás je. Dejte najevo svou energii, vášeň a sebevědomí, ať se to týká čehokoli. Příležitosti čekají na každém kroku. Možná vás překvapí, co najdete.

Nebojte se investovat, ale nerozhodujte se ukvapeně

Vodnáři bývají velmi kreativní a nápadití. Chcete-li zrealizovat nějakou svou vizi, sen, toto magické novoluní vám hraje do karet. Obzvlášť v pracovní a finanční oblasti. Nepromarněte svou příležitost. Pokud nejste v práci spokojení, projděte si pracovní nabídky nebo zvažte, zda nepožádat o zvýšení platu či povýšení. Vhodná doba bude i pro důležitá finanční rozhodnutí. Možná uvažujete o hypotéce na bydlení nebo jiné větší investici. Neodkládejte je. Dejte si jen pozor na jednu věc. Vodnáři bývají někdy roztržití, lehkomyslní a až příliš důvěřiví. Než tedy v době kolem novoluní uděláte nějaké rozhodnutí, pečlivě ho zvažte, promyslete všechna pro a proti, abyste třeba někomu nenaletěli.

Pozor na úrazy

Znamení Vodnáře ovlivňuje lýtka, kotníky, paty, holeně, achilovky, křečové žíly na nohou. Pokud v době kolem novoluní uděláte pro tyto části těla něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Buďte opatrní na úrazy nohou, otoky, různá podvrtnutí nebo zlomeniny. Dopřejte nohám volnost, nenoste příliš těsné ponožky nebo kalhoty, když budete odpočívat, zkuste si dát nohy do vyšší polohy. Dopřejte nohám koupel střídavě teplou a studenou vodou, choďte na procházky, jezděte na kole. Máte-li křečové žíly, noste kompresní punčochy a nohy pravidelně promazávejte, abyste rozproudili krev. Lidé mají ve dnech kolem novoluní ve Vodnáři tendenci chovat se trochu bláznivě, nekonvenčně. Buďte tedy opatrní, i když se chcete jen trochu pobavit.

Zdroj: Na křídlech andělůnajdise.cz