Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Někdo to rád homemade: Zimní výživná maska na nehty

V zimě trpí snad všechno. Člověk je v jednom kuse nemocný a otrávený z nedostatku sluníčka a tepla. Trpí pleť, ruce a trpí i nehty. Postarejte se o ně tím nejněžnějším způsobem.
Vydáno: 20.01.2018, Anna Kopečková
Zimní výživná maska na nehty

Devět z deseti stomatologů doporučuje si nehty nekousat a starat se o ně. O to víc, pokud se třepí nebo lámou a nechcete je nahradit za ty umělé. 

Čím začít? Přidejte do jídelníčku pár potravin, které vám na cestě ke krásným nehtům hodně pomohou, a udělejte si kvalitní masku. Samozřejmě homemade! Dvě ze tří přísad máte nejspíš doma, ricinový olej seženete v lékárně, v některých drogeriích a prodejnách s přírodní kosmetikou. A nezapomeňte ho doma pečlivě schovat před dětmi. Ačkoli je ricinový olej velkým kosmetickým pomocníkem, má také velmi silné projímavé účinky.

 

Co budete potřebovat na přípravu masky na nehty:

  • 3 lžíce ricinového oleje
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíci šťávy z citronu

 

Postup:

1. Do misky lupněte tři lžíce ricinového oleje. K tomu šoupněte tři lžíce olivového oleje. A k tomu vrzněte lžíci citronové šťávy.

2. Ve vodní lázni rozehřejte na komfortních 50 °C. Vražte do toho ruce a zůstaňte ve statické poloze 15 minut.

3. Umyjte si ruce a zmanikúrujte se pod obraz.

 

Děláme si to doma sami 2

Děláme si to doma sami 2 Foto:

Autorka: Alena Thomas

Alena Thomas do obchodu moc nechodí. Jen máloco si neumí vyrobit sama. Ve své druhé knize rozšiřuje svůj záběr na základní potraviny, které dennodenně nakupujeme. Odteď už nemusíme. Ze svých nákupních seznamů si laskavě škrtněte chleba, kečup, hořčici, povidla, dětské přesnídávky a spoustu dalších položek, které můžete snadno vyrobit doma, ze surovin, které budete mít pod kontrolou, a bez nežádoucích aditiv či konzervantů. Kniha je koncipována cyklicky od jara do zimy, takže si výrobu budete moci lépe plánovat v souladu s přírodou.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Jednoduchý návod jak uzdravit své nehty

Jak mít krásné a zdravé nehty? Máme pro vás vychytávku!

Jak docílit krásných nehtů?

Rychlá manikúra: krásnější nehty za pár minut

Některé změny na nehtech jsou neškodné, některé je potřeba řešit s lékařem

Co prozradí nehty o vašem zdraví?Reklama
Článek je zařazen v: citron, olivový olej, homemade, krásné nehty, pevné nehty, výživná maska, domácí maska, ricinový olej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama