Seriály a filmy

29. září 2015 01:00

Iva Kropáčková

CO VÁS ZAJÍMÁ... Kolikrát lze dostat od stejného zaměstnavatele smlouvu na dobu určitou?

Zaměstnavatelé často upřednostňují smlouvu na dobu určitou, je to oblíbená forma pracovního poměru... Jak dlouho pak v takovém případě u jednoho zaměstnavatele můžete pracovat?

Není to nic vyjímečného, naopak. I přesto, že většina zaměstnanců preferuje pracovní smlouvu na dobu neurčitou, zaměstnavatelé mnohdy inklinují ke smlouvě na dobu určitou. Takovou zkušenost má i paní Lucie, kterou zajímalo, kolikrát takovou smlouvu může se svým zaměstnavatelem uzavřít...

Dotaz: Kolikrát mohu dostat od stejného zaměstnavatele pracovní smlouvu na dobu určitou?

Odpověď: Doba pracovního poměru na dobu určitou mezi týmž zaměstnavatelem a zaměstnancem nesmí přesáhnout tři roky ode dne vzniku pracovního poměru na dobu určitou a může být opakována nejvýše dvakrát. Pracovní poměr na dobu určitou může trvat tedy celkem až devět let. Na druhou stranu může také trvat celkově jen tři měsíce, pokud byl uzavřen na jeden měsíc a poté dvakrát o jeden měsíc prodloužen.

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se advokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Vstupte do naší Právní poradny.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

Související:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Nebo podepisovat pracovní smlouvu? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

>>> NÁŠ TIP: Vydělávejte nakupováním. S kreditkou to jde. Získáte slevy, bonusy, až 2 % z každého nákupu zpět. Srovnání kreditních karet online na Prima Rádci

Zodpovězené dotazy:

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.