Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Sladký dárek pro partnera? Udělejte mu dort s bublinou!

Proč si lásku ještě trochu víc neosladit?
Vydáno: 12.02.2017
Dort s bublinou
Autor: FTV Prima/Petr Němeček Dort s bublinou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Blíží se Valentýn a pokud přemýšlíte, čím svého partnera obdarujete, máme pro vás tip na dárek, který je jedlý, sladký a navíc sexy. Vyrobte mu neobvyklý dort. A pokud nejste zrovna zdatná cukrářka, klidně dort kupte už hotový a vyrobte jen bublinu.

I když je bublina jedlá, asi by vám moc nechutnala. Jednak je po ztuhnutí poměrně tvrdá, a protože je jen z želatiny a potravinářského barviva, je v podstatě úplně bez chuti. Pokud chcete svého milého sladce ohromit, začněte bublinu vyrábět minimálně den předen, aby stihla dostatečně zaschnout a ztvrdnout.

Co budete potřebovat na výrobu bubliny:

  • 2 lžíce práškové želatiny
  • 5 lžic vody
  • trochu potravinářské barvy (růžové nebo modré)
  • malý nafukovací balonek
  • zavírací klips na sáčky

 

1. Želatinu promíchejte v misce s vodou a krátce zahřejte v mikrovlnné troubě. Stačí pár vteřin, aby se želatina rozpustila, nesmí se vařit. Pak vmíchejte pár kapek potravinářské barvy a dobře promíchejte. 

2. Balonek trochu nafoukněte a udělejte na něm uzlík, aby se nevyfukoval. Pokud není dokonale kulatý, vezměte ho za špičku a svažte ji s uzlíkem na protilehlém konci. Pokud není balonek nafouklý na maximum, mělo by to jít snadno.

3. Na uzlík připevněte klips na zavírání sáčků, který bude soužit jako držátko. Pomocí lžíce balonek přelijte ze všech stran obarvenou želatinou a nechte dokonale několik hodin zaschnout. Během schnutí by se balonek neměl ničeho dotýkat. Můžete ho pomocí klipsu připevnit například ke špejli zapíchnuté do květináče. Pak balonek přelijte další vrstvou želatiny (pokud mezitím v misce ztuhla, krátce ji opět zahřejte v mikrovlnné troubě) a nechte znovu zaschnout, ideálně přes noc.

4. Balonek nastřihněte malými nůžkami v místě u uzlíku. Tím propíchnete i balonek uvnitř, který se vyfoukne a vy ho opatrně vytáhněte ven.

A co dál?

Stačí bublinu umístit na dort. My jsme použili dort ozdobený jedlým papírem. Základem je dort potažený potahovací hmotou (například fondánem, který koupíte i v supermarketu). Na něj je přilepený jedlý papír s obrázkem. Ten se dá sehnat na internetu, pokud si zadáte do vyhledávače slova "jedlý papír", nebo objednat v některých cukrárnách, kde vám natisknou jakýkoli obrázek, který jim dodáte v elektronické podobě (pošlete ho mailem nebo přinesete na flash disku). Třeba sladkou Marylin nebo klidně fotografii vás či vašeho partnera.

Papír se na dort lepí nejlépe speciálním lepidlem, což je vlastně gulukózový sirup, kterým lze pak obrázek přetřít i na vrchu, aby byl krásně lesklý. Bublinu pak můžete přilepit stejným lepidlem nebo třeba trochou medu. 

Dort ale nemusíte zdobit jen jedlým papírem. Co využít třeba jedlé barvy a namalovat na něj sladkou pusu?

dort - pusa s bublinou Foto:                                                                                                                            Foto: archiv

Na celý postup se podívejte ve videu, kde najdete i návod, jak udělat dětskou verzi bublinového dortu:

Prima ženy - Bublina
Prima ženy - Bublina

Anna Kopečková

Mohlo by vás taky zajímat:

Pivo nemusí být jen hořké

Honí vás mlsná? Tak pojďte s námi na pivo!

Zebra venku, zebra i uvnitř

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

Je efektní a přitom jednoduchý

Krajkový dort: Jednoduchý a efektní

Sladký dort si můžete klidně srolovat

Rolovaný dort aneb sladká roláda trochu jinak


Save

Článek je zařazen v: Valentýn, dort, dárek, milenec, manžel, dárek pro partnera
Reklama