Jaký má vliv sluneční znamení na vaše zdraví? Beranům hrozí hypertenze, Vahám nervové zhroucení

Naše zdraví můžeme z velké části ovlivnit životním stylem. Některé faktory jsou ale silnější, například genetika. A také postavení hvězd. K jakým zdravotním neduhům vás předurčuje vaše znamení zvěrokruhu? A jak je můžete sami vyřešit?

Vliv postavení hvězd na zdraví zkoumá speciální obor, lékařská astrologie. Někteří tuto vědu považují za šarlatánství, jiní do ní naopak vkládají svou důvěru. Jestliže ještě nemáte vyhraněný názor, mohou vám napovědět následující informace.

Jak postupovat?

Krok č. 1 – Zjistěte si svůj element

Každé sluneční znamení spadá pod určitý živel, který má obrovský vliv na jedinečnost charakteru.

Oheň: Beran, Lev, Střelec – jsou vášniví, silní, energičtí.

Země: Býk, Panna, Kozoroh – jsou uzemnění a stabilní.

Vzduch: Blíženci, Váhy, Vodnář – jsou temperamentní a plní vitality.

Voda: Ryby, Rak, Štír – jsou náladoví a nestálí.

Krok č. 2 – Poznejte, jak váš živel ovlivňuje vaše zdraví

Ohnivá znamení

Tento element ovlivňuje váš vnitřní oheň a spalování, zejména zažívání. Akt spalování symbolizuje očistu nějakého systému tím, že odstraňuje viry, bakterie a plísně. Kvůli těmto charakteristikám bojují ohnivá znamení s nemocemi poměrně snadno. Berani, Lvi a Střelci také většinou mají v oblibě vysoké teploty.

K čemu mají sklony:

Jedincům zrozeným v ohnivých znameních hrozí riziko velkého zápalu. Jakmile budou nadměrně stimulováni, mají tendenci se přetěžovat, což vede zákonitě k vyčerpání. Příliš mnoho ohně způsobuje také netrpělivost a hněv.

Chraňte se před:

Hypertenzí, problémy se srdcem, vnitřním zánětem a srdečními chorobami.

Náprava:

Dysbalanci můžete vyvážit osvěžujícím a ochlazujícím jídlem. Ideální je kořenová zelenina, různá semínka a čaje (např. heřmánkový).

Co ještě hrozí:

Jiným extrémem je naopak malý zápal, kdy je ohrožen imunitní systém a zároveň je narušeno trávení. Pokud tedy máte málo energie, okamžitě podnikněte kroky k dosažení její rovnováhy.

Náprava:

V tomto případě pomůže horké, kořeněné jídlo. Vyvarujte se studených potravin, zejména ledové vody a nápojů. Ideální je zázvor, česnek, skořice, citron nebo hořká zelenina (hořčice, hořká tykev). Vyhýbejte se raději masu.

Vodní znamení

Voda reguluje nejen lymfatický systém a hospodaření s tělními tekutinami, ale i reprodukční soustavu. Spadá sem také krev, hlen a míza. Jedinci narození v elementu vody jsou citliví na životní prostředí. Ryby, Raci a Štíři jsou náchylní na plísňové, bakteriální a virové infekce. Protože snadno absorbují od ostatních lidí a míst negativitu, mohou být často zadumaní a zachmuřelí. Navíc vidí problémy větší, než ve skutečnosti jsou. Zdravotní problémy se u nich často opakují v cyklech.

K čemu mají sklony:

Ke špatnému a zdlouhavému trávení a pomalému metabolismu, což způsobuje „zvýšená voda“. Ta zůstává uvnitř těla, stagnuje a projevuje se kvasinkami, plísněmi, cystami, nádory anebo hleny.

Chraňte se před:

Nárůstem hmotnosti. Kontrolujte si svůj jídelníček a zvyšte fyzickou aktivitu.

Náprava:

Jezte dušenou zeleninu, fazole, ovoce a diuretika, jako je petržel nebo citronová tráva. Pozitivně působí také extrakt z olivových listů, česnek, šalvěj a bazalka.

Dále hrozí:

Nebezpečí „nízké vody“. Nedostatek vody v těle znamená neschopnost vyplavit toxiny. Zároveň můžete mít tendenci k dehydrataci, ztuhlosti těla a poruchám spánku. Dejte si pozor na suchou pokožku a vysušené vlasy. Lidé „s nízkou vodou“ také mají potíže s přijetím emoční podpory od ostatních.

Náprava:

Hydratujte se tak, že zvýšíte příjem vody na všech frontách. Pijte ji, pravidelně se koupejte, jezte vodnaté ovoce a zeleninu, jako jsou melouny anebo okurky. Vyhýbejte se extrémním teplotám a silnému slunečnímu světlu. Používejte mořskou sůl. Pokud můžete, žijte nebo co nejčastěji pobývejte u moře. Jezte oves, rýži, pšenici, mléčné výrobky a přírodní cukr z ovoce. Omezte fazole a také potraviny, které jsou přírodními diuretiky (např. mrkev, celer, zelí a chřest).

Vzdušná znamení

Vzduch ovládá nervový a oběhový systém a také funkci pohybu, dýchání a močení.

K čemu mají sklony:

Blíženci, Váhy a Vodnáři mají sklony k neklidu a nervozitě, což může vést v krajním případě k nervovému zhroucení. To jsou možné projevy „zvýšeného vzduchu“.

Chraňte se před:

Nespavostí, suchou pokožkou, zapomínáním nebo ztrátou paměti. Hrozí i negativní vliv na stav a funkci sliznic.

Náprava:

Buďte v klidném prostředí. Vyvarujte se syrových potravin, obilí, kořenových plodin, rafinovaného cukru a kynutých potravin, jako jsou např. chleba a koláče. Sáhněte po trávicích enzymech.

Dále hrozí:

Když je vzduch naopak příliš slabý, ovlivní to tok energie celého těla.

Náprava:

Pomohou následující potraviny: jogurty, syrová jídla, kajenský pepř, kefír, česnek, zeleninové šťávy, klíčky, vojtěška, ředkvičky nebo třeba ovesné vločky. Zkuste i doplňky stravy, konkrétně hořčík a vápník. Pijte odvar z kořene pampelišky.

Zemská znamení

Element země ovládá v těle kosterní a vylučovací systémy. Zemský prvek také údajně hraje velkou roli během opravy tkáně, při růstu a reprodukci. Jedinci narozeni v zemském živlu mají tendenci přibývat na váze, případně trpět poruchou nějaké žlázy. Dále jim hrozí vznik nádoru. Měli by se vyhýbat sedavému způsobu života, nedostatku pohybu a přejídání. Kozorozi, Býci a Panny jsou velmi odolní vůči nachlazení a chřipce. Mají silně vyvinuté smysly a nejvíce se jim daří, když jsou v kontaktu se zemí.

K čemu mají sklony:

Jednou možností je „zvýšená země“, což se projeví zpomalením systému. Dejte si pozor na přibývání na váze. Pokuste se překonat svůj pocit těžkosti a bojujte se svou pohodlností a netečností. Hýbejte se.

Chraňte se před:

Problémy s metabolismem. Také si dávejte pozor na hospodaření s vápníkem, nádory a stav kůže.

Náprava:

Mohou vám pomoci zelenina, ovoce, šťávy, polévky, čaje, zázvor, kajenský pepř a černý pepř. Zkuste se nepřejídat a vyhýbat se těžké stravě.

Dále hrozí:

Jak se u vás projeví „oslabená země“? Kvůli nedostatku uzemnění dochází k ignoraci základních tělesných potřeb. Jako kdyby se totálně utlumil instinkt. Může to působit až sebedestruktivně.

Náprava:

Velkou roli hraje dostatek spánku a dotek se zemí. Jezte mořské řasy, brambory, maso, kořenovou zeleninu, sýry, máslo, cukr a olej. Vyhýbejte se syrovým potravinám a ovoci.

Autor: Šárka Pelcová

Jaký bude nový týden podle karet?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.