4 typy problematického manželství podle hvězd: Když si žena myslí, že ji muž nemiluje

Podle věhlasného českého psychiatra a odborníka na vztahy Miroslava Plzáka máme tendenci říkat, když nám to v partnerských vztazích neklape, že naše partnerství byl omyl. Kdepak. Nejde o omyl, jde o naši porážku ve hře, které se říká manželství. Jaké jsou základní typy potenciálně problematického manželství, ve kterých se nejčastěji stáváme vzájemnými soupeři, či dokonce nepřáteli?

Partnerský vztah je podle velkého sociologického slovníku definován jako vztah, který je na rozdíl od přátelství orientován nikoli na osobnosti partnerů, ale na společný cíl. Pro současné intimní vztahy je charakteristický nárůst nových forem partnerství, ale uspokojování základních citových, emocionálních i materiálních potřeb, nutnost společné kooperace přetrvávají i v postmoderních vztazích.

Existují čtyři základní typy problematického manželství

Příčiny jejich nestability lze hledat v nedostatečném uspokojování našich citových a emocionálních potřeb, v užívání špatných rodinných vzorců a ve zmatení ženských a mužských rolí v současné společnosti. Které typy partnerství jsou konfliktní?

Rozebereme všechny čtyři typy. Je však třeba uvědomit si, že následující rysy problematických partnerství se běžně objevují i ve funkčních manželstvích, záleží na intenzitě a dlouhodobosti problémů. Jde i o míru projevených problémů.

Žena toužící po lásce a citově chladný partner

V manželství, ve kterém je jeden z partnerů citlivý, toužící po láskyplných projevech a druhý odtažitý, je vždy potenciálně blízko k nedorozuměním, neporozuměním, frustracím a z dlouhodobého hlediska může být odsouzené ke svému zániku. Obvykle tím více citlivým, a tedy více postiženým partnerem, je žena, ale samozřejmě může existovat i opačný model, kdy citově chladná partnerka není schopná dostatečně ukojit citové a emocionální potřeby svého manžela.

Podle astrologie se nejčastěji tento typ problémového partnerství objevuje u dvojic narozených ve znamení Raka a Vodnáře, Štíra a Vodnáře, Ryb a Vodnáře. Muž Vodnář je pro ženy narozené ve vodních znameních zapeklitým oříškem. Tento model může být značně problematický i v opačném gardu, kdy ve vztahu figuruje žena narozená ve znamení Vodnáře a jejími partnery budou muži Raci, Štíři a Ryby.

Kombinace Rak a Vodnář

Tady to bude těžké, přetěžké. Citový chlad Vodnáře a přecitlivělost Raka k sobě moc nejdou. Rak hledá citové bezpečí, plnou náruč květin a lásky, ujišťování o věčné náklonnosti partnera – a toho Vodnář obvykle není schopný. Citová nenaplněnost Raka ve vztahu s Vodnářem se pak projevuje kousavou kritikou, ublíženeckým postojem a citovým vydíráním ze strany Raka. Vodnář by si to sice mohl trochu vylepšit dobrým vztahem s Rakovou matkou, která by se za Vodnáře přimluvila, ale to nepomůže navždy. Takže pokud je Vodnář zamilovaný do Raka a chce s ním být, musí v sobě nalézt romantičtější, jemnější a kreativnější stránku své povahy. A Rak by si měl vzpomenout, že i on je kardinální znamení, které sakra dobře ví, co chce. Ať je navzájem co obdivovat.

  • Hlavní téma vztahu: Jak sladit emoční rozdílnost obou zúčastněných.
  • Dobrá rada: Vyhýbejte se vypjatým situacím. Komunikujte.

Kombinace Štír a Vodnář

Archetypální kombinace partnerů. Štír tu představuje ženu Gorgonu, Vodnář ledového muže. Překrásná a láskyplná žena je hluboce raněna a proměňuje se v soptící nestvůru Gorgonu (nejznámější Gorgonou je Medúsa), při pohledu na ni každý zkamení, proměňuje se v ledového muže. Setkávají se dva typy lidí, kteří mají v „podpalubí“ energii těchto dvou archetypů. Jeden, který cítí a žije hlubokou vášeň a lásku, jež se při zranění proměňuje v nenávist a jehož symbolem je Štír. Druhý, vodnářský princip, který pod tlakem emocí zkamení, zledovatí, nereaguje či odchází a němě vyčkává, až se bouře uklidní.

Jak žít v souladu? Porozumět rozdílům samotných prapodstat povah. Ve chvíli, kdy přijmou svoji vzájemnou rozdílnost, zrodí se pod sluncem jedna z nejkrásnějších a nejtrvalejších partnerských kombinací. Tyhle dva umí provázet ušlechtilost orlů a nezištnost Promethea a společně mění chod dějin.

  • Hlavní téma vztahu: Jak přijmout a využít vzájemnou rozdílnost.
  • Dobrá rada: Vaše půl je u ostatních dvakrát tolik. Nebuďte tak maximalističtí.

Kombinace Ryby a Vodnář

Ryby jsou vodní znamení, Vodnář vzdušné. Voda symbolizuje cit, vzduch rozum. Problémem tohoto partnerství je opět rozdílnost v míře citu, kterou dokážou přijímat nebo rozdávat. Ryby nemají hranice, jejich láska je bezbřehá. Vodnář je chladný chlapík či ledová královna, svým mrazivým dechem dokáže vodu lehce proměnit v led nebo ji úplně vysušit. A soužití Ryby s Vodnářem se rychle proměňuje ve vyprahlou poušť nebo ledové království.

Kombinace, která se ale může i doplňovat. Vodnář Ryby miluje pro jejich magneticky přitažlivé vyzařování, smysl pro jemnost, obětavost a přizpůsobivost. Rybky naopak obdivují Vodnářovu inteligenci a originalitu. Jsou pyšné, že tenhle věčný rebel našel zalíbení v jejich submisivní a naivní povaze.

  • Hlavní téma vztahu: Jak společně naplnit své velké ideály.
  • Dobrá rada: Pěstujte vzájemnou úctu a respekt, ty překonají všechny vzájemné nesrovnalosti.

Ve hře je chladný chlapík

Ve hře je chladný chlapík a velký individualista, který se narodil ve znamení Vodnáře a kterému je citová intenzita cizí. Do života si ji pouští jen nerad. V manželství s Vodnářem tedy nečekejte velké vášně a rvaní si srdce z těla. Čekejte upřímný svobodný cit, čisté srdce a jasnou mysl. Nabídne vám přátelství, které možná občas bude zaměňovat za lásku, ale z toho si nic nedělejte. Pro Vodnáře je přátelství nejvyšší hodnotou. A bude vás neustále překvapovat něčím novým, život s ním může být pro vás neopakovatelným zážitkem.

  • Pokud ho chcete získat, musíte v něm vzbudit zvědavost, přitahuje ho tajemství a vše nepoznané. Zároveň obdivuje ženy, které si umí stát za svým, jsou odvážné a svobodomyslné.
  • Pokud si ho chcete udržet, nikdy na něj nesmíte vyvíjet tlak a hystericky křičet. S velkými emocemi ničeho nedocílíte.

Mohlo by vás také zajímat: Sledujte ojedinělou dokureality Den jak sen, která vás provede každé pondělí večer na Primě nebo zpětně on-line přípravami jedné originální svatby.

Zdroj: Autorský článek a Plzák, M.: Taktika a strategie v lásce, Praha 2011.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.