4 typy problematického manželství podle horoskopu: Muž, který hledá v ženě matku

Podle věhlasného českého psychiatra a odborníka na vztahy Miroslava Plzáka máme tendenci říkat, když nám to v partnerských vztazích neklape, že naše partnerství byl omyl. Kdepak. Nejde o omyl, jde o naši porážku ve hře, které se říká manželství. Jaké jsou základní typy potenciálně problematického manželství, ve kterém se nejčastěji stáváme vzájemnými soupeři, či dokonce nepřáteli?

Partnerský vztah je podle velkého sociologického slovníku definován jako vztah, který je na rozdíl od přátelství orientován nikoli na osobnosti partnerů, ale na společný cíl. Pro současné intimní vztahy je charakteristický nárůst nových forem partnerství, ale nutnost společné kooperace přetrvává i v postmoderních vztazích.

Existují čtyři základní typy problematického manželství

Příčiny jejich nestability lze hledat v nedostatečném uspokojování našich citových a emocionálních potřeb, v užívání špatných rodinných vzorců a ve zmatení ženských a mužských rolí v současné společnosti. Které typy partnerství jsou konfliktní?

Rozebereme všechny čtyři typy vztahů. Je však třeba uvědomit si, že následující rysy problematických partnerství se běžně objevují i ve funkčních manželstvích, záleží na intenzitě a dlouhodobosti problémů. Jde i o míru projevených problémů.

Muž, který hledá v ženě matku

Po pravdě skoro všichni muži hledají ve svých ženách kousek své mámy – vědomě či nevědomě. Problém však nastává ve chvíli, kdy dospělí muži dlouho odmítají vstoupit do vlastního života a stávají se tzv. mamánky. Maminku často i pod jejím tlakem vymění za manželku, ale s tím, že jeho žena bude zároveň hrát všechny role jeho matky. Zároveň se samo sebou rozumí, že tchyně bude mít v životě a domácnosti manželů silné slovo.

Závislost na matce a její péči je podle astrologie typická pro znamení, která mají silnou Lunu, což je Rak, kterému Luna vládne, a znamení Býka, ve kterém je Luna obzvláště silná. V mužském horoskopu totiž Luna představuje způsob, jak muž prožíval a vnímal svoji matku a jak bude tuto emocionální zkušenost promítat do žen svého života. Znamená i podíl ženskosti v muži.

Ve hře jsou dva chlapíci – Býk a Rak

Samozřejmě že ne všichni muži Raci a Býci jsou tzv. mamánci, ale s jejich silnou vazbou k matce, rodině a domácímu pohodlí je nutné počítat. V pozitivním případě se projevuje jako starostlivost, vzorná péče a otcovská láska. V tom negativním jako patologická závislost na bezpečí a pohodlí – přeneseně na vlastní matce.

Občas lze doufat, že si partnerka bude s matkou rozumět a přirozeně tak utvoří dvojici žen, kterou muž Rak nebo muž Býk bude milovat. Jinak je partnerka na doživotí odsouzená k máminu měřítku dokonalosti. Nic není tak dobré, čisté, skvělé… jako od maminky. Navíc počítejte s tím, že Rak je domácký typ, a pokud mu jeho matka vytvořila útulný domov, nebude ho chtít jen tak opustit. Na podobný problém narazíte i u muže Býka, který sice není matce tak podřízený, ale na domácím pohodlí, které umí pro svého syna zajistit, závislý zcela jistě je.

Podívejte se na nejproblematičtější dvojice, ve kterých figurují muži Raci a Býci a ve kterých mohou narazit na ženy individualistky – Beranky, Lvice, Vodnářky a Váhy, které tak lehce nebudou hrát předem přisouzenou roli:

Kombinace žena Beran a muž Rak

Problematické spojení s prohozenými rolemi. Ženy, která má mnoho mužských prvků povahy, a submisivnějšího muže. Může jim to klapat, ale Rak je pro Berana příliš uzavřený, jemnocitný a nepochopitelný, nesrozumitelný. Typická beraní otevřenost a upřímnost zase Raka zraňuje, někdy i děsí. Jak z toho ven? Vzájemnou komunikací. Raci musí o svých bolístkách na duši mluvit a Beran by se měl občas zastavit a naslouchat jim. Na druhou stranu ráznost Berana může pomoci „ufňukanému“ Raku prožít život ve větší aktivitě a bez typických račích emočních propadů. Beran je nechápe a chápat nikdy nebude, a tak to po čase Rak ani moc nezkouší. Račí romantismus naopak může Beranovi ukázat svět z té něžnější a jemnější stránky. Přirozenější kombinací samozřejmě je, když ve vztahu je Rakem žena, ale muž Rak dokáže beraní ženu dobře naladit na její ženskou roli, kterou občas tak těžko v životě hledá.

 • Hlavní téma vztahu: Zvládnout rozdílné emoce a očekávání, které mohou vyústit v zásadní nepochopení.
 • Dobrá rada pro vás oba: Sňatek a rodina jsou pro vás skvělý a konstruktivní počin.
 • Dobrá rada pro ženu Berana: Pamatujte, Rak svoji matku miluje nade vše. Nezkoušejte ji na domácím poli porazit silou. Zvolte jinou taktiku.

Kombinace žena Lev a muž Býk

Zapeklitá kombinace. Dva představitelé pevných znamení, která se zásadně staví na odpor všem tlakům a změnám. Tihle dva vměšování do svých soukromých záležitostí prostě nemají rádi. Lev by sice měl oslnit toho pomalého a svůdného Býka stejně jako všechny ostatní a Býk by měl umět usměrnit lví pýchu na něco užitečnějšího, než je „pouhé natřásání se“ před druhými, ale nebudou to mít lehké. Co jim bude v jejich úsilí pomáhat? Prvotní jiskra, která u nich určitě zafunguje a kterou by měli proměnit v sálavý rodinný oheň. Společný zájem o velké věci, velké cíle, velké zážitky a velký luxus. Určitě pomůže i společný vkus, obrovský smysl pro požitky života a vynikající sex.

Oba jsou také rodinně založení. Lev miluje děti a Býk spokojenou domácnost. Velká šance na partnerskou souhru. Pokud oba dokážou ustoupit ze svých pozic, uznat pravdu toho druhého, může jít o velmi pevný svazek, ve kterém si oba partneři užijí všech radostí života.

 • Hlavní téma vztahu: Kdo ustoupí?
 • Dobrá rada pro vás oba: Nedramatizujte, nesnažte se maličkosti povýšit na nepřekonatelné bariéry.
 • Dobrá rada pro ženu Lva: Všímejte si, co všechno váš muž dokázal. Například uspokojit vaše poměrně vysoké nároky na život. A to není málo.

Kombinace žena Štír a muž Býk

Oba jsou vytrvalí, odolní, výkonní. Oba se dokážou rozhodnout a jít za svým cílem. Dokážou spolupracovat. Býk více řeší praktickou část života, Štír je skvělým organizátorem. Rozumějí si v citech i sexu. Jsou oba vášniví, smyslní a velmi hlubocí. Jejich problémem je, že oba velmi neradi přiznávají svoji chybu a zaujímají pevné pozice. Býk – zarytá kopýtka v zemi a pára z nozder. Štír – pohled, který vraždí. A domluva je náhle těžká, přetěžká. Že by pomohl sex?

Silný sexuální pud obou znamení může hrát v jejich životě konstruktivní roli. Funguje jako obrodný, regenerační proces s duchovním přesahem. Tito dva mívají vynikající smysl pro realitu, silnou schopnost lásky s blahodárným vlivem na své okolí a blízké.

 • Hlavní téma vztahu: Nepřekonatelná přitažlivost.
 • Dobrá rada pro vás oba: Vy dva se rozhodně nehádejte. Hádky ve vašem pojetí mohou být smrtící.
 • Dobrá rada pro ženu Štíra: Své zájmy si organizujte sama, nečekejte, že je s vámi váš muž Býk bude neustále sdílet. Má jiné kvality. A nezapomínejte, všichni Býci milují skvělou domácí kuchyni.

Kombinace žena Váhy a muž Rak

Nemusí to být tak špatné spojení, zvlášť když Rak pochopí, že na Váhy jeho citové vyděračské metody vůbec neplatí. Váhy jsou harmonické znamení, nemají rády konflikty, budou se jim velmi snaživě vyhýbat. Rak umí být milý, všímavý, empatický, jen kdyby nebyl takový domácí pecivál. To společenské ženě narozené ve znamení Vah určitě nevyhovuje. Ráda se baví, ráda chodí s přáteli do společnosti a bohužel i ráda flirtuje s opačným pohlavím. Rak to nemá rád a ještě více to nemá ráda jeho matka. Milé Váhy, pozor na vaši přelétavost, nevěrou Raka opravdu raníte, odpouštět vám bude jen těžko. Na druhou stranu račí sentimentalita a silné zdůrazňování citů Váhy otravují a nudí. Muž Rak by měl být v tomto vztahu akčnější, jen skvělá domácí péče o rodinu nestačí.

 • Hlavní téma vztahu: Jak šťastně spojit domácí život se společenským.
 • Dobrá rada pro vás oba: Budete oba muset ustoupit od svých ideálních představ o partnerství. A udělejte to včas.
 • Dobrá rada pro ženu Váhy: Dávejte si pozor na utrácení! Rak je skrblík.

Kombinace žena Vodnář a muž Býk

Muž Býk může být ženou Vodnářem vytáčen téměř do bezvědomí. Její nevypočitatelnost je pro Býka oním pověstným rudým hadrem. Býk těžko chápe vodnářskou volnost, neochotu se vázat a hlavně určitý citový chlad či odstup, který je pro ně typický. Náruživý, vroucí a smyslný Býk si zoufá. No, spíše nejdříve významně mlčí, pak propukne v žárlivou scénu a nakonec zjistí, že už není na koho žárlit a ječet, Vodnář se z jeho života nenápadně vytratil. Mohou ale společně utvořit veselý a spontánní pár, který je schopný žít život plný nečekaných překvapení. Jenom se to musí naučit. Přetavit prvotní vzájemné oslnění v trvalý a vzájemně respektující vztah.

 • Hlavní téma vztahu: Jak naložit se základní rozdílností charakterů.
 • Dobrá rada pro vás oba: Tak ta je drahá. Milí Býci, zkuste se na Vodnáře tak nevázat a zvyknout si na neustálé změny a překvapení, které vám život s Vodnářem bude neustále nabízet.
 • Dobrá rada pro ženu Vodnáře: Vy ji nepotřebujete, vy se o sebe umíte postarat sama.

Zdroj: Autorský článek a Plzák, M.: Taktika a strategie v lásce, Praha 2011.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.