Stíhačky, generálky nebo plačky podle horoskopu. Se kterými ženami se nedá žít?

Nenávist

Říká se, že muži se bojí jen ženského křiku a slz. A něco pravdy na tom bude. Ženské emoce mohou být mocnou zbraní, které se v rukou psychicky narušených žen stávají účinným střelivem. Se kterými ženami se nedát žít?

„Muži se veřejného skandálu většinou děsí hrůzou nepopsatelnou a pod tíhou tohoto strachu ve všem ustupují,“ tvrdil český klasik manželského poradenství psychiatr Miroslav Plzák. A je to pravda, ženské emoce a jejich hlasité projevy mohou být mocnou zbraní v pomyslném partnerském souboji. Které typy žen je umějí využívat nebo přesněji řečeno zneužívat a ve kterých znameních se nejčastěji narodily?

Stíhačky a kontrolorky

Žárlivost patří k jedné z nejzhoubnějších chorob partnerského soužití a je často spojena s poruchou sebehodnocení, nějakým komplexem nebo mindrákem. Žárlí především lidé vrozeně nedůvěřiví, podezíraví nebo zase naopak přehnaně prestižní a samolibí. Čím větší je žárlivost osoby, tím větší je její potřeba kontroly, a paradoxně čím je jedinec žárlivější, tím méně si přeje být kontrolován. Žárliví muži a ženy slídí v soukromí svých partnerů, kontrolují jejich mobilní telefony, e-maily, ověřují si všechna tvrzení a fakta. Podezřívavě prohlížejí oblečení, nedůvěřivě prověřují změny v chování svých partnerů. Ne nadarmo si ženy kontrolorky vysloužily nepěkné pojmenování – stíhačky. Ve kterých znameních se podle astrologie narodily?

K nejžárlivějším znamením v astrologii obvykle řadíme Býky a Štíry. Býci jsou sice otevření, o svých obavách dokážou mluvit, ale přesvědčit je o jiné pravdě než té jejich je přetěžké. Ženy v Býku mají silně majetnické sklony, mohou si myslet, že jejich partneři jsou zboží, majetek, se kterým si mohou dělat, cokoliv se jim zlíbí. Ženy narozené ve Štíru svoji žárlivost ukrývají hluboko v duši. O to zákeřnější a pro vztah dvou partnerů nebezpečnější mohou projevy jejich žárlivosti být. Obě znamení mívají občas tendenci se nestarat příliš o pocity druhých. Podstatou jejich filozofie jsou dvě sady pravidel – pravidla pro ně a pravidla pro ostatní. Žárlivé jsou i ženy bázlivé, které mají tendenci se cítit neustále ohrožovány celkem nevinnými událostmi. Z míry je dokáže vyvést téměř všechno. Takové ženy se obvykle rodí ve znamení Raka. Lásku žárlivě střeží i ženy narozené v Kozorohu.

 • Stíhačka Štír rafinovaně splétá emocionální osidla. Vytváří vztahy duševní a sexuální závislosti. Ráda manipuluje. Je posedlá sexem a sexu využívá k ovládání svých mužských protějšků.
 • Stíhačka Býk je majetnická, žárlivá. Přehnanou potřebu bezpečí hledá v lásce. Baží po rozptýlení a rozkoších.
 • Stíhačka Rak se neustále zamilovává do pohádkového prince a stává se obětí zklamání, která si sama připravila. Odevzdaná a nevypočitatelná žárlivě střeží svoje iluze o dokonalé lásce.
 • Stíhačka Kozoroh žije neustále ve strachu, že bude odmítána a nemilována. Sama si dopřává lásku po kapkách a žárlivě střeží i lásku druhých.

Plačky

K ženským slzám jako manipulativní taktice mají nejblíže ženy Ryby a Raci. Rybám možná jejich slzy občas uvěříte, jsou to takové víly, ale i ony by se měly občas vzpamatovat, vzít rozum do hrsti a přestat hrát svoji oblíbenou roli oběti. Račice zase vynikají mistrnou manipulací, za slzami a fňukáním hledejte účinnou taktiku citového vydírání.

 • Plačka Ryba se utápí ve svých přáních a iluzích, jež zaměňuje za skutečnost. Má problémy se vymezit, je neustálou obětí. Těžkomyslná a bolestínská.
 • Plačka Rak je ovlivňována extrémními výkyvy nálad. Náklonnost a pozornost si vynucuje dětinskými a trucovitými praktikami. Uráží se, hněvá a pláče.

Generálky

Největšími reptalkami zvěrokruhu jsou Panny. Ty dokážou kvůli neumytému nádobí a nesrovnaným botám v předsíni ztropit hotové peklo, jejich komandování pramení z touhy mít všechno pod kontrolou. Drsnou generálkou dokáže být žena Beran, ta velí bez obav celé armádě, nebo žena Kozoroh. U té jde spíše o armádu úředníků. Neštěstím ale je, když představitelky obou znamení do armády „sluhů“ zahrnou i své partnery.

 • Generálka Panna přehnané úsilí o pořádek a dokonalost spojuje s detailní kritikou. Netolerantně velí svému okolí a nutí ho vše uklidit, uspořádat do pomyslných šuplíků.
 • Generálka Beran s bezohledným egoismem a krátkozrakým životním postojem srovnává vše kolem sebe „do latě“ a podle své pravdy. Svárlivá a hádavá, navíc velice citlivá vůči domnělým ústrkům a kritice.
 • Generálka Kozoroh nezná míru v honbě za odpovědnostmi a povinnostmi. Je pod stálým tlakem a tlak vytváří i na své partnery. Velmi nedůvěřivá.

Závislačky

Závislost nemusí vzniknout jen na alkohol nebo jinou drogu, ale i na partnera. K závislostem všeho druhu mají nejblíže vodní znamení – tedy RybyRaci a Štíři. Ale popravdě, závislý může být každý, kdo má ve svém osobním horoskopu alespoň jedno z těchto tří znamení zdůrazněné a zároveň poškozené nepříznivými aspekty.

 • Závislačka Ryba má sklon k roli oběti, k tragickým zápletkám a pocitu, že je vydána napospas bezmoci. Utíká před celým světem směrem k návykovým látkám.
 • Závislačka Rak je silně napojená na svoji rodinu a děti. Je pro ni nesmírně těžké je pustit ze svého dohledu, starostlivé náruče. Jejich náklonnost si pak i vynucuje.
 • Závislačka Štír vytváří závislosti. Snaží se duševně ovládnout druhé. Od svých partnerů vyžaduje bezpodmínečnou oddanost.

A co ty ostatní?

Samozřejmě i ostatní ženy narozené v dalších znameních mají své negativní vlastnosti, kvůli kterým je muži opouštějí. U Blíženkyň a Vodnářek to může být jejich nadání pro věčný chaos, citovou přelétavost nebo odtažitost. Ženy Váhy muže vytáčejí svojí nerozhodností, Lvice sebestřednostíStřelkyně nevypočitatelností. V každé z žen je kousek něčeho, čím druhé pohlaví rozčiluje nebo odpuzuje. Důležité je o svých chybách vědět a na vztahu i sobě nepřestávat pracovat. K tomu nám může pomoci i astrologie.

Zdroj: Autorský článek a ŽÁRLIVOST Diplomová práce; Banzhaf, H. - Haebler, A.: Klíč k astrologii, Pragma 2002.

Sdílejte článek