Partnerský horoskop – Kozoroh. Jaká znamení se k němu hodí nejvíce?

Láska Kozoroha je z vnějšku rezervovaná a odtažitá. Ve skutečnosti však velmi vřelá a pro mnohé partnery překvapivě vášnivá. Kozoroh klame tělem. Lidé, narození v tomto znamení, jsou totiž často přesvědčení, že je pod jejich důstojnost předvádět své city a náklonnost.

Kozorozi pro svoji citovou jistotu potřebují majetek a vysoký životní standard, za což je „zlí jazykové“ pomlouvají a tvrdí o nich, že se vdávají či žení pro peníze. A je to tak trochu pravda, Kozorozi vyznávají filozofii, že člověk se koneckonců může zamilovat i do někoho bohatého.

Znamení Kozoroha v astrologii vládne planeta Saturn a kvůli jejímu vlivu mohou tito lidé v lásce potlačovat své city, v soukromí jsou však velmi smyslní. Svým sebeovládáním a kultivovaným vystupováním si získávají hodně sympatií u opačného pohlaví. Obklopuje je atmosféra izolovanosti a tajemna, a i to ostatní lidi velmi přitahuje.

Žení či vdávají se mladí, dávají přednost starším a zralejším partnerům. Když vstoupí do manželství později, volí pro změnu raději mladší partnery, kterým jsou schopni jako protihodnotu za jejich náklonnost poskytnou stabilitu a jistotu. I když to nedávají příliš najevo, bývají vůči svým partnerům loajální, protože mají vrozený cit pro fair play a osobní zodpovědnost.

Která znamení se k němu hodí nejvíce a která nejméně?

Která znamení se ke Kozorohovi hodí nejvíce a se kterými bude mít ve společném soužití problémy? Nejvíce si rozumí s dalšími zemskými znameními – Býkem a Pannou. Citově obohacující vztah naváže s Rybami, lásku plnou vášně se Štírem. Mentálně si rozumí s Blížencem. Napjatý vztah obvykle mívá s Váhami, tvrdě narazí u Berana a Raka.

Přečtěte si podrobné charakteristiky všech dvanácti podob partnerské lásky znamení Kozoroha.

Kozoroh a Beran: láska nezdolná

Jaké je partnerství dvou velmi cílevědomých jedinců – seriózního Kozoroha a odvážného Berana? O práci a trpělivosti spojenými s praktickou obratností a odvahou jednat. Přečtěte si podrobnosti o lásce Kozoroha a Berana.

Kozoroh a Býk: láska nebeská

Partnerství dvou největších konzervativců zvěrokruhu – Kozoroha a Býka je ve svých základech nejlepší, jaké si umíte představit. Ďábel se však skrývá v detailu. Do vztahu se časem může vkrádat trudnomyslnost, formálnost a citové zklamání. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Býka.

Kozoroh a Blíženci: láska účelná

Jaké je partnerství vážného, ale velmi ctižádostivého Kozoroha s živým a neposedným Blížencem? Určitě náročné pro oba zúčastněné. Tento vztah vyžaduje vzájemný respekt a toleranci. Pokud se jim ale podaří se dobře sladit, dokážou společně velké věci. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Blížence.

Kozoroh a Rak: láska rodinná

Partnerství ctižádostivého Kozoroha s emočně labilním Rakem bude ve všech rodinných záležitostech většinou souladné. Spory přicházejí s rozdílným přístupem ke kariéře a profesnímu životu. Kozorozi mají práci a kariéru ve svém žebříčku hodnot vždy na prvním místě. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Raka.

Kozoroh a Lev: láska solidní

Partnerství houževnatého Kozoroha se společenským, velkorysým Lvem je zajímavé, zejména v pracovních či obchodních oblastech i velmi přínosné. Překážkou vzájemného porozumění jsou však obvykle jejich velká ega a přesvědčení o vlastní neomylnosti. Jaká je láska mezi Kozorohem a Lvem?

Kozoroh a Panna: láska dokonalá

Partnerství praktického Kozoroha a kritické Panny je ideálním ve všech směrech. Tihle dva si skutečně rozumějí. Úskalím tohoto vztahu může být jen šeď a nuda, které se někdy do vztahu nepozorovaně vplíží kvůli nadměrnému smyslu pro povinnost obou zúčastněných. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Panny.

Kozoroh a Váhy: láska respektovaná

Partnerství organizovaného Kozoroha s příjemnými Váhami může být láskou, co hory přenáší, ale také láskou naplněnou frustrací vyplývající ze značné rozdílnosti temperamentů. Askeze Kozoroha se potkává s rozkošnickou a smyslnou povahou Váhy, a to může být problém. Přečtěte si o jejich lásce.

Kozoroh a Štír: láska hluboká

Jaké je partnerství zodpovědného Kozoroha a intenzivního Štíra? V praktických záležitostech nadmíru užitečné. Spokojenost však mezi nimi zavládne i v dalších oblastech života – například v sexu. Přečtěte si podrobně o lásce Štíra a Kozoroha.

Kozoroh a Střelec: láska úspěšná

Partnerství vážného Kozoroha s dobrodružným Střelcem je překvapivě úspěšné. Dokážou-li pochopit odlišnosti vyplývající z rozdílnosti jejich základních temperamentů, může vzniknout vztah, který „vydrží až do smrti“. Kozoroh do partnerství vnese řád a organizovanost, Střelec radost. Přečtěte si podrobně o lásce Kozoroha a Střelce.

Kozoroh a Kozoroh: láska ctižádostivá

Jaké je partnerství dvou lidí narozených ve stejném znamení – ve vážném a zodpovědném znamení Kozoroha? Určitě sympaticky kultivované, zaměřené na majetek a kariéru. Na ostatní mohou jako pár však působit izolovaně a nepřístupně. Přečtěte si o lásce dvou Kozorohů.

Kozoroh a Vodnář: láska náročná

Jaké je partnerství mezi vážným Kozorohem a nezávislým Vodnářem? Určitě pro oba dost náročné. Dokážou-li se však vyrovnat s rozdílností svých povah a najdou-li společný životní cíl, může to být soužití velmi úspěšné. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Vodnáře.

Kozoroh a Ryby: láska prosperující

Partnerství mezi vážným Kozorohem a snivou Rybou je obvykle velmi harmonické, tihle dva se skvěle doplňují v praktickém životě i v lásce. Kozoroh mu dodává potřebnou kázeň a zaměření na praktické cíle, Ryby obrazotvornost. Přečtěte si o vztahu Kozoroha a Ryby.

ZDROJ: Encyklopedie astrologie, C. Aubierová; Praha 1993.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.