Partnerský horoskop – Kozoroh. Jaká znamení se k němu hodí nejvíce?

Láska Kozoroha je z vnějšku rezervovaná a odtažitá. Ve skutečnosti však velmi vřelá a pro mnohé partnery překvapivě vášnivá. Kozoroh klame tělem. Lidé, narození v tomto znamení, jsou totiž často přesvědčení, že je pod jejich důstojnost předvádět své city a náklonnost.

Kozorozi pro svoji citovou jistotu potřebují majetek a vysoký životní standard, za což je „zlí jazykové“ pomlouvají a tvrdí o nich, že se vdávají či žení pro peníze. A je to tak trochu pravda, Kozorozi vyznávají filozofii, že člověk se koneckonců může zamilovat i do někoho bohatého.

Znamení Kozoroha v astrologii vládne planeta Saturn a kvůli jejímu vlivu mohou tito lidé v lásce potlačovat své city, v soukromí jsou však velmi smyslní. Svým sebeovládáním a kultivovaným vystupováním si získávají hodně sympatií u opačného pohlaví. Obklopuje je atmosféra izolovanosti a tajemna, a i to ostatní lidi velmi přitahuje.

Žení či vdávají se mladí, dávají přednost starším a zralejším partnerům. Když vstoupí do manželství později, volí pro změnu raději mladší partnery, kterým jsou schopni jako protihodnotu za jejich náklonnost poskytnou stabilitu a jistotu. I když to nedávají příliš najevo, bývají vůči svým partnerům loajální, protože mají vrozený cit pro fair play a osobní zodpovědnost.

Která znamení se k němu hodí nejvíce a která nejméně?

Která znamení se ke Kozorohovi hodí nejvíce a se kterými bude mít ve společném soužití problémy? Nejvíce si rozumí s dalšími zemskými znameními – Býkem a Pannou. Citově obohacující vztah naváže s Rybami, lásku plnou vášně se Štírem. Mentálně si rozumí s Blížencem. Napjatý vztah obvykle mívá s Váhami, tvrdě narazí u Berana a Raka.

Přečtěte si podrobné charakteristiky všech dvanácti podob partnerské lásky znamení Kozoroha.

Kozoroh a Beran: láska nezdolná

Jaké je partnerství dvou velmi cílevědomých jedinců – seriózního Kozoroha a odvážného Berana? O práci a trpělivosti spojenými s praktickou obratností a odvahou jednat. Přečtěte si podrobnosti o lásce Kozoroha a Berana.

Kozoroh a Býk: láska nebeská

Partnerství dvou největších konzervativců zvěrokruhu – Kozoroha a Býka je ve svých základech nejlepší, jaké si umíte představit. Ďábel se však skrývá v detailu. Do vztahu se časem může vkrádat trudnomyslnost, formálnost a citové zklamání. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Býka.

Kozoroh a Blíženci: láska účelná

Jaké je partnerství vážného, ale velmi ctižádostivého Kozoroha s živým a neposedným Blížencem? Určitě náročné pro oba zúčastněné. Tento vztah vyžaduje vzájemný respekt a toleranci. Pokud se jim ale podaří se dobře sladit, dokážou společně velké věci. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Blížence.

Kozoroh a Rak: láska rodinná

Partnerství ctižádostivého Kozoroha s emočně labilním Rakem bude ve všech rodinných záležitostech většinou souladné. Spory přicházejí s rozdílným přístupem ke kariéře a profesnímu životu. Kozorozi mají práci a kariéru ve svém žebříčku hodnot vždy na prvním místě. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Raka.

Kozoroh a Lev: láska solidní

Partnerství houževnatého Kozoroha se společenským, velkorysým Lvem je zajímavé, zejména v pracovních či obchodních oblastech i velmi přínosné. Překážkou vzájemného porozumění jsou však obvykle jejich velká ega a přesvědčení o vlastní neomylnosti. Jaká je láska mezi Kozorohem a Lvem?

Kozoroh a Panna: láska dokonalá

Partnerství praktického Kozoroha a kritické Panny je ideálním ve všech směrech. Tihle dva si skutečně rozumějí. Úskalím tohoto vztahu může být jen šeď a nuda, které se někdy do vztahu nepozorovaně vplíží kvůli nadměrnému smyslu pro povinnost obou zúčastněných. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Panny.

Kozoroh a Váhy: láska respektovaná

Partnerství organizovaného Kozoroha s příjemnými Váhami může být láskou, co hory přenáší, ale také láskou naplněnou frustrací vyplývající ze značné rozdílnosti temperamentů. Askeze Kozoroha se potkává s rozkošnickou a smyslnou povahou Váhy, a to může být problém. Přečtěte si o jejich lásce.

Kozoroh a Štír: láska hluboká

Jaké je partnerství zodpovědného Kozoroha a intenzivního Štíra? V praktických záležitostech nadmíru užitečné. Spokojenost však mezi nimi zavládne i v dalších oblastech života – například v sexu. Přečtěte si podrobně o lásce Štíra a Kozoroha.

Kozoroh a Střelec: láska úspěšná

Partnerství vážného Kozoroha s dobrodružným Střelcem je překvapivě úspěšné. Dokážou-li pochopit odlišnosti vyplývající z rozdílnosti jejich základních temperamentů, může vzniknout vztah, který „vydrží až do smrti“. Kozoroh do partnerství vnese řád a organizovanost, Střelec radost. Přečtěte si podrobně o lásce Kozoroha a Střelce.

Kozoroh a Kozoroh: láska ctižádostivá

Jaké je partnerství dvou lidí narozených ve stejném znamení – ve vážném a zodpovědném znamení Kozoroha? Určitě sympaticky kultivované, zaměřené na majetek a kariéru. Na ostatní mohou jako pár však působit izolovaně a nepřístupně. Přečtěte si o lásce dvou Kozorohů.

Kozoroh a Vodnář: láska náročná

Jaké je partnerství mezi vážným Kozorohem a nezávislým Vodnářem? Určitě pro oba dost náročné. Dokážou-li se však vyrovnat s rozdílností svých povah a najdou-li společný životní cíl, může to být soužití velmi úspěšné. Přečtěte si o lásce Kozoroha a Vodnáře.

Kozoroh a Ryby: láska prosperující

Partnerství mezi vážným Kozorohem a snivou Rybou je obvykle velmi harmonické, tihle dva se skvěle doplňují v praktickém životě i v lásce. Kozoroh mu dodává potřebnou kázeň a zaměření na praktické cíle, Ryby obrazotvornost. Přečtěte si o vztahu Kozoroha a Ryby.

ZDROJ: Encyklopedie astrologie, C. Aubierová; Praha 1993.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.