Astročlánky

17. listopadu 2022 06:17

Jiřina Köppelová

Sedmnáctka je číslo nesmrtelnosti. Její energie nenechá nikoho padnout na kolena

Jedno z osudových čísel – číslo sedmnáct – svým nositelům, ale i událostem, které se pod jeho vlivem staly, nadělilo určitou míru nesmrtelnosti. Podle numerologie je sedmnáctka symbolem síly, odvahy, ctižádosti a zdatnosti. Lidé narození pod její vibrací jsou neobyčejní a prožívají výjimečný život.

Sedmnáctka je číslo nesmrtelnosti v tom smyslu, že osoba narozená pod její vibrací má schopnosti či nadání se nesmrtelně zapsat do dějin. A to je velká výzva. Je to číslo houževnatosti, morální síly, odvahy překonávat překážky, které osud klade zrozencům sedmnáctky do cesty. Tito lidé skoro nikdy nepadnou na kolena, vždy se dokážou znovu zvednout a jít za svým cílem. Přitom jsou citliví, jemní a velmi intuitivní. Nechybí jim ani umělecké nadání, často to jsou vynikající malíři, herci, spisovatelé. Sedmnáctka má smysl pro peníze a finance. Tito lidé se většinou domohou značného jmění a významného postavení, hlavně v druhé polovině svého života.

Mágova hvězda je obrazem lásky a míru

Sedmnáctka je duchovní číslo. Starověcí Chaldejci pro něj používali symbol osmicípé Venušiny hvězdy. Říkalo se jí Mágova hvězda a je obrazem lásky a míru, slibuje, že její představitelé budou povzneseni na duchu po strastech a předchozích těžkostech. Je to nadmíru příznivé číslo, ale s velkým varováním. Redukuje se na jednoduché číslo 8 (1 + 7 = 8), a to je pod vlivem osudových vibrací. A tak i sedmnáctky jsou nuceny platit vysokou cenu za lásku, která s sebou téměř nevyhnutelně přináší nějaké osobní utrpení. K negativním vlastnostem lidí sedmnáctek patří i schopnost manipulovat s druhými lidmi. Pokud se k těmto technikám uchýlí, jsou osudem trestáni více než ostatní.

Láska a přátelství na život a na smrt

V lásce jsou milujícími a věrnými partnery. Jejich láska je ale hodně vášnivá a hluboká, slabší povahy na hloubku jejich citu nemusejí mít žaludek a často jsou nemile překvapeni nebo zaskočeni prudkostí jejich emocí. Tito lidé si velmi pečlivě vybírají přátele, sítem jejich kritérií na přátelství projde málokdo. V jejich očích má přátelství velmi vysokou hodnotu a musí být prověřeno léty a životními zkouškami. Láska i přátelství na život a na smrt, to je heslo sedmnáctek.

Slavní lidé narození pod vibrací čísla sedmnáct

Co spojuje slavné lidi, kteří se narodili sedmnáctého dne v měsíci? Sledujte jejich životní příběhy a výsledky jejich snažení. Obvykle patří k morálním autoritám, odvážným lidem, kteří se nebojí vzít osud do vlastních rukou, po celý život hledají vnitřní rovnováhu, která je vede k nebývalému duchovnímu přesahu. V životě je bohužel často postihne nějaká tragédie, zejména v oblasti jejich citů.

Podívejte se na 17 umělců, politiků, vůdců i morálních autorit, kteří byli nebo jsou schopní měnit svět. Poznejte jejich životní osudy, výsledky jejich usilovné práce a výjimečné citlivosti a zjistíte, jaké tajemství ukrývá číslo sedmnáct. Někteří z nich po strastech a těžkostech dosáhli i duchovní moudrosti.

17. dne v jakémkoliv měsíci se například narodili Vlasta Chramostová, Jan Zahradníček, Benjamin Franklin, Eduard I., Igor Stravinskij, Ed Sheeran, Angela Merkel, papež František I., Radůza, Tomáš Holý, Simona Monyová, Chantal Poullain, Jiří Grygar, Karen Blixen, Rudolf Hrušínský, Andy Kaufman, Arthur Miller.

17. listopad jako osudové datum

I události, které se staly pod vibrací čísla sedmnáct, mají v sobě namíchaný kousek osudu tohoto čísla. Je v nich ukrytý duchovní rozměr i touha jednotlivců prosadit silné ideje i za cenu nejvyšší oběti. Jsou to příběhy svobody ducha a těla, sporů o morální hodnoty i jejich brutálního potlačení. Jsou to i příběhy nesmrtelných uměleckých děl.

 • 17. listopadu v roce 3 se podle raného křesťanského teologa Klementa Alexandrijského narodil Ježíš Kristus.
 • 17. března 938 byly převezeny do Prahy ostatky knížete Václava. „Boleslav svatého Václava potřeboval, protože chtěl pro Prahu biskupství. Musel přinést nějaký pádný argument k tomu, že Čechy jsou opravdu křesťanské, že mají svatého patrona. Václav byla čerstvá legenda, kterou ve prospěch vzniku biskupství argumentoval,“ vysvětluje důvod převezení ostatků knížete Václava do Prahy český historik Dušan Třeštík.

 • 17. září 1378 papež Urban VI. jmenoval arcibiskupa Jana Očka z Vlašimi prvním českým kardinálem.
 • 17. června 1412 Jan Hus vystoupil proti papežovým nařízením o prodeji odpustků na půdě pražské univerzity s tím, že odpuštění hříchu nelze zobchodovat, neboť odpustit může jen Bůh, nikoliv církev. Hus si tímto prohlášením proti sobě popudil i samotného krále Václava IV. V Praze vypukly odpustkové bouře a papežova klatba byla rozšířena na všechny, kteří se s Husem stýkali.
 • 17. dubna 1534 byl v londýnském Toweru uvězněn sir Thomas More. Roku 1534 odsouhlasil Anglický parlament Zákon o následnictví (Act of Succession), který uznal legitimitu všech potomků anglického krále Jindřicha VIII. a jeho manželky Anny Boleynové. Když More odmítl proti svému svědomí složit přísahu podle tohoto zákona, byl zatčen a uvězněn v Toweru. V procesu, který rozhodně nelze považovat za řádný ani podle tehdejšího anglického práva, byl odsouzen k smrti pro zradu a 6. července 1535 na Tower Hill popraven.
 • 17. listopadu 1558 na anglický trůn nastoupila královna Alžběta I.
 • 17. března 1713 byl v Liptovském Mikuláši vynesen rozsudek nad zbojníkem Jurajem Jánošíkem. Za vedení zbojnické skupiny a účasti na loupežných přepadeních dostal trest smrti zavěšením za levý bok na hák.

 • 17. září 1787 byla ve Filadelfii podepsána Ústava Spojených států amerických jako jejich základní a nejdůležitější zákon.
 • 17. prosince 1903 bratři Wrightové uskutečnili první let letadlem.
 • 17. února 1904 v milánské La Scale měla premiéru Pucciniho opera Madam Butterfly.
 • 17. července 1918 bolševici popravili cara Mikuláše II. s celou rodinou. Vyvraždění carské rodiny, to znamená cara Mikuláše II., carevny a jejich dětí, se odehrálo v noci ze 16. na 17. července roku 1918 ve sklepě Ipaťjevova domu v ruském Jekatěrinburgu. Spolu s nimi byl trest smrti vynesen i nad jejich nejbližším služebnictvem, které se rozhodlo následovat cara do exilu.

 • 17. listopadu 1939 po pohřbu studenta Jana Opletala nařídil Adolf Hitler, aby jakékoliv další demonstrace byly bez ostychu ihned potlačeny vojenskou silou. Byly uzavřeny české vysoké školy, vedoucí představitelé vysokoškoláků byli zatčeni a 9 popraveno, 1 200 českých studentů bylo zbito a odvlečeno do koncentračních táborů.
 • 17. března 1950 předsednictvo ÚV KSČ schválilo nezákonný plán ministra Alexeje Čepičky na likvidaci ženských řeholí a jejich klášterů v Československu. Akci Ř, jak zněl krycí název plánu, ve své knize Bílá Voda literárně zpracovala a pro širší veřejnost objevila spisovatelka Kateřina Tučková.
 • 17. dubna 1969 byl z funkce generálního tajemníka ÚV KSČ sesazen Alexander Dubček, jehož ve funkci nahradil Gustáv Husák.
 • 17. října 1979 dostala Matka Tereza Nobelovu cenu míru.
 • 17. listopadu 1989 začala revoluce, která změnila osud Čechů a Slováků.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Zdroj: Autorský článek a numerology.comzoommagazin.iprima.czcs.wikipedia.org/wiki/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.