Velký čínský horoskop na rok 2023: ZAJÍC. Jak se mu bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude Zajícům dařit v jejich vlastním roce?

Lidé ve znamení Zajíce se narodili v letech 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023. Co je čeká v roce 2023, tedy v jejich vlastním roce, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Odpovídá astrologickému znamení Ryb
  • Měsíc jeho vlády:  březen
  • Hodina jeho vlivu: 05 – 07

Znamení Zajíce charakterizuje citlivost, tito lidé bývají vřelí, odolní, chytří a přizpůsobiví. Tyto vlastnosti jsou zdrojem jejich vnitřní síly a jedinečnosti. Pro svou přátelskost, inteligenci a sebejistotu jsou lidé ve znamení Zajíce obdivováni a vítáni všude, kde se objeví. Mohou často budit dojem odtažitých pozorovatelů a této schopnosti využívají i pro svou práci. Mají obdivuhodné nadání pro tvořivou práci a smysl pro detail. Tvrdě pracují, jsou manuálně zruční a často mívají tvořivé koníčky, nesnášejí zbytečné vyrušování.

V práci i životě dávají přednost rovným a hladkým cestičkám. Rádi cestují a s oblibou navštěvují muzea, galerie. Doplňují si tak po celý život umělecké a kulturní vzdělání. Většinou jde o bystré lidi, kteří dokážou využít svého instinktu v běžném životě, práci i lásce a díky tomu dokážou vykličkovat z jakékoliv vyhrocené situace. Nemají rádi konflikty a raději ustoupí nebo nenápadně vezmou do zaječích. Zajíc je zvídavé a věčně mladistvé znamení, stejně tak působí na své okolí jeho zrozenci – příjemně, nevtíravě a přátelsky.

Charakter Zajíce podle jeho vládnoucího elementu

Vodní zajíc 1963, 2023

Jde o velmi intuitivního představitele tohoto znamení, může mít jasnozřivé schopnosti, bývá také dosti citlivý, což může vést ke vztahovačnosti. Je také náchylný ke zbytečným obavám, proto potřebuje rozvíjet humor a pozitivní přístup k životu.

Dřevěný zajíc 1915, 1975

Většinou jde o vyrovnané typy s darem tvůrčích a kreativních schopností. Nejsou ambiciózní, proto kolem sebe potřebují mít přátele, kteří jejich snahy podpoří. Mívají umělecké sklony, ale dokážou se nechat unést svými fantaziemi, a tak někdy žijí mimo realitu.

Ohnivý zajíc 1927, 1987

V těchto řadách se rodí velmi charismatičtí jedinci, kterým leží na srdci vážná světová témata. Mají rozvinuté sociální cítění, jsou ochránci přírody a zvířat. Proto se mohou stát politiky, nebo mluvčími stran a stoupenci různých hnutí. Bývají přesvědčiví a ostatní dokážou strhnout na svoji stranu.

Zemní zajíc 1939, 1999

Zemní Zajíc je rozený realista, je pracovitý a usiluje o dostatek. Jeho slabou stránkou může být velký pragmatismus a také touha prosadit si vždy své. Ostatní lidé ho přijímají, protože jim dokáže vždy dobře poradit a jeho názorů si cení, často  zastává funkce v právní nebo sociální sféře.

Kovový zajíc 1951, 2011

Tento Zajíc je ze všech nejméně emocionální. Je ctižádostivý a odvážný a má silnou vůli, dokáže se profesně uplatnit a využít svých nadání. Může být trochu snob, k životu potřebuje přepych a také pocit nadřazenosti nad druhými lidmi, chová odměřeně.

Rok 2023 pro znamení Zajíce

V uplynulém roce mohli být lidé tohoto znamení mnohokrát zcela vyčerpaní. Velké tempo, které udával vládce roku Tygr, není nic pro mírného Zajíce, který má rád, když se věci odehrávají v klidu a dle jeho životního rytmu. Konec vlády předcházejícího znamení uvítá o to víc, že nastává rok, kterému bude vládnout.

Před těmito zrozenci je rok, který může hodně změnit i ovlivnit jejich život, většinou k lepšímu. Záleží ovšem na postoji těchto lidí, protože optimismus a pozitivní přístup v životě je velmi důležitý, v opačném případě nedokážou tendence ke šťastným změnám ani rozpoznat.

Práce

V případě, že Zajíci chtějí změnit svoji práci nebo kariéru, je pro ně dobrou radou zaměřit se na pracovní agentury, které jim dokážou poradit, rozpoznat jejich základní orientaci a najít nový job, který by je nejen bavil, ale také přinesl i kýžený zisk. Lze říci, že i v oblasti financí se mohou tito lidé těšit na zlepšení, samozřejmě, že jim nelze slibovat statisícové odměny, milionové výhry, ale k pozitivním změnám určitě dojde. Objeví se nové možnosti. Také mnozí zástupci tohoto znamení si připravili půdu pro profesní růst již v minulém roce.

Zdraví

Po zdravotní stránce je čeká náročný rok, jejich psychika může značně kolísat. Proto by si měli udělat volno a čas pro dobití baterek. Zajíci potřebují dostatek pohybu, najít dostatečnou rovnováhou mezi prací a odpočinkem. V tomto roce se mohou těšit, že jim věci půjdou lehce, přesto by neměli přeceňovat svoje síly. V rozumné míře by měli dodávat svému tělu pro povzbuzení vitamin C, pokud možno v přírodní formě. Při velké zátěži jim může pomoci extrakt z rostliny nesmrtelnosti ženšenu. Měli by se také nechat občas hýčkat a dopřát si masáž, nejlepší pro ně bude nějaká uvolňující nebo detoxikační.

Láska

V důležité oblasti, kterým je partnerství a láska, by se mělo Zajícům dařit. Budou se těšit zájmu ostatních a jejich vztahy by měly být plné porozumění a pohody. I ti, kteří se cítí sami a opuštění, mohou mít konečně štěstí v nalezení toho pravého protějšku, s kterým si porozumí.

Je důležité, aby Zajíci dokázali využít všech možností, které se před nimi v tomto roce otevírají, protože podobně skvělé možnosti budou mít až v dalším cyklu vlády svého znamení, což je za dalších dvanáct let. Proto by Zajíci měli být pozitivně naladění, otevření lásce a štěstí v osobním životě.

NEJ roku 2023 pro znamení ZAJÍCE

  • Nejlépe se bude dařit vodním Zajícům, protože je zde rok jejich vlády.
  • V dubnu a květnu by si měli dát do pořádku své finance, mohou také získat úvěr nebo hypotéku.
  • Opatrní by měli být na přelomu srpna a září, kdy mohou být všemi událostmi a změnami unavení.
  • Hodně lidí tohoto znamení pochopí, že konečně nastává doba, kdy je nutné se rozhoupat a vzít svůj život do vlastních rukou. Měli by proto zhodnotit svoje možnosti, nepřehánět, ale ani se nepodceňovat. V tomto roce toho mohou mnoho vykonat.

Rok 2023 pro všechna znamení najdete ZDE:

Horoskopy pro další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE:

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady

Sdílejte článek
Štítky zdraví práce čínský nový rok znamení čínského zvěrokruhu láska čínský horoskop 2023 rok vodního zajíce Zajíc

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.