Celebrity

10. srpna 2022 05:30

David Laštovka

Čenská, Svěráková či Vetchá. Jak vypadají ženy českých herců, které žijí v ústraní?

Jsou tak trochu jako paní Columbová. Ví se, že existují, ale nikdo je nikdy pořádně neviděl. Některé manželky slavných českých herců se mediálnímu zájmu vyhýbají, mají rády svůj klid a záměrně žijí v ústraní. A když už jednou svého muže doprovodí do společnosti, je to takřka sváteční událost. Jak jim to sluší a jaké jsou jejich životní osudy?

Irena Vetchá

Herec Ondřej Vetchý, který letos oslavil 60. narozeniny, má z prvního manželství dnes už dospělou dceru Veroniku. Z druhého svazku s půvabnou Irenou, která pracuje jako psycholožka, pak sedmnáctiletou dceru Rebeku a jedenáctiletého syna Arona. Ondřej s Irenou tvoří krásný pár a v manželství jim to spolu klape. Mediální zájem ale nevyhledávají. Irena je na první pohled velmi šarmantní dáma, která si i po dvou dětech stále udržuje štíhlou postavu.

Dana Čenská

Manželka Jana Čenského (61) pracovala jako filmová skriptka. K jeho fanynkám ale nepatřila. Herec se tak poprvé v životě dostal do situace, kdy srdce ženy musel dobývat. A podařilo se. Krátce nato přišla Dana do jiného stavu a byla svatba. Janovi v té době bylo 28 let. Jejich manželství trvá už více než 30 let a mají spolu syna Matyáše, který pracuje jako profesionální fotograf.

Kateřina Táborská

Příští rok Miroslav Táborský (62) s manželkou, loutkoherečkou Kateřinou, oslaví 30. výročí svatby. Stále vypadají zamilovaně a chovají k sobě úctu a respekt. Herec na svou životní lásku nedá dopustit. Velkou oporou mu byla například i v době, kdy onemocněl rakovinou. „Myslím, že na šťastné manželství není recept. Beru to jako dar od života a říkám si, že jsem měl štěstí,“ prozradil Táborský webu Super.cz. S Kateřinou mají dva syny – Dominika a Radovana.

Božena Svěráková

Zdeněk Svěrák (86) se s manželkou Boženou seznámil už na vysoké škole. Oba studovali český jazyk a poté začali učit v Žatci. Svatbu měli v roce 1959 a v manželství se jim narodila dcera Hana, která je předkladatelkou, a syn Jan, z něhož se stal uznávaný režisér. Božena si na mediální pozornost nikdy nezvykla a drží se po celou dobu v pozadí. Svěrák o ní hovoří s úctou a láskou. Své ženě prý vděčí za mnohé. Například i za to, že měla pochopení pro jeho časově náročnou práci, kvůli níž nebýval moc doma a starost o rodinu byla především na ní.

Daniela Dejdarová

Martin Dejdar (57) se s Danielou seznámil v době, kdy ještě nebyl veřejně známý. Chodit spolu začali v roce 1992, o dva roky později měli svatbu. „Moje manželka je se mnou od začátku, byla u všeho. Nepřišla do něčeho, co by jí bylo cizí, co by neznala nebo co by ji mohlo iritovat. Díky tomu je u nás všechno jednodušší. Byla u celého mého vývoje, u mých velkých zásadních rolí,“ popsal v rozhovoru pro Lifee.cz dabér Barta Simpsona z kultovního amerického animovaného seriálu, který každý den vysílá Prima COOL. S Danielou mají dvě děti – syna Matěje a dceru Sáru.

Zuzana Ledecká

Se Zuzanou, která pochází ze slavného sportovního rodu, neboť jejím otcem je bývalý československý hokejista Jan Klapáč, se hudebník Janek Ledecký (60) seznámil už během studií a láska jim vydržela dodnes. Když se Janek stal slavným a začala kolem něj kroužit spousta fanynek, neměla to s ním prý jeho žena lehké. „Patří jí svatozář. Hrozně si toho vážím a jsem šťastný, že naše manželství všechny krize přečkalo. Jsem hrdý na to, co se nám společně podařilo dohromady vytvořit. Máme krásný vztah, dvě skvělé děti,“ svěřil se nám před časem Ledecký. Potomci se jim skutečně povedli. Dcera Ester je úspěšná snowboardistka a alpská lyžařka, syn Jonáš hudebník a výtvarník.

Zuzana Donutilová

Herec Miroslav Donutil (71) s manželkou Zuzanou letos oslaví 45. výročí svatby. Čím je starší, tím více si uvědomuje, jaký poklad ve své ženě má. „Vzhledem k mé práci jsem býval dost často pryč a všechno zůstávalo na ní. Moje žena je prostě úžasná. Velmi tolerantní a velmi inteligentní,“ vysekl jí poklonu v rozhovoru pro MF DNES. Jeden bez druhého už si život ani nedokáže představit. Pyšní jsou i na své dva syny  Tomáše a Martina, který je rovněž hercem. Zuzana Donutilová v 90. letech pracovala v hudebním vydavatelství, a když se cédéčka přestala prodávat, otevřela si v centru Prahy kavárnu, kterou má dodnes.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.