reklama

9 nejčastějších důvodů, proč jsou muži v manželství nešťastní

Šťastné manželství je dnes vzácnost. Každý pár má problémy, někdo menší, jiný větší. Bylo by naivní domnívat se, že ve vztahu se správným mužem bude slunce svítit každý den a nikdy se neobjeví mráček (tedy hádka a starosti). Správný vztah se ale pozná tak, že se partneři dokážou povzbudit. Vždyť proto nás příroda svádí do páru, abychom byli na starosti dva. Někdy to ale nevyjde, vždyť až polovina manželství končí rozvodem.

Máme pro vás sedm nejčastějších důvodů, proč to tak dopadne. A nevěra mezi nimi paradoxně není, protože ta je většinou až výsledkem problémů ve vztahu...

Spustíte, jakmile se objeví ve dveřích Foto:
Zdroj: Thinkstock
Spustíte, jakmile se objeví ve dveřích

„Přál bych si, aby mě žena více ocenila. Nemusí mi mazat med kolem pusy, ale mohla by být láskyplnější, místo aby mě ve dveřích vítala se seznamem, co všechno musím udělat, nebo co jsem naopak sice udělal, ale špatně. Chápu, že povinností je hodně a času málo, ale nemusí to tak hrotit. Má toho sama hodně, hlídání dětí a úklid bytu, jenže já trávím celý den v práci a cesta přecpaným autobusem mi na náladě taky nepřidá.“  (Honza, 46 let, ženatý 21 let)

 

Ať už pracujete v kanceláři, nebo v domácnosti, případně to máte půl na půl, uvědomte si, že máte oba dva své povinnosti a závazky, které vás stresují. Proto na sebe lidé bývají často nepříjemní. Většinou to schytá ten, kdo je po ruce – tedy partner.

Přestože je to přirozená reakce vychrlit na partnera všechny starosti hned, jak se objeví mezi dveřmi, není to nejlepší způsob, jak docílit, aby vás vyslyšel a pomohl vám. Nechte ho pár minut odpočinout, než si začnete stěžovat. Odpočinutý bude lépe naslouchat a vy tak máte šanci, že společně vymyslíte řešení, které by vám ulevilo.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama