Astročlánky

Aktualizováno 25. října 2022 13:55

Anna Kopečková

Podzimní hygge pohoda podle znamení zvěrokruhu. Jak si nejlépe odpočinete?

Podzim se svou jemnou nostalgií, chladnými večery a záplavou barev přímo láká k hygge chvilkám. Naordinujte si odpočinek na míru podle vašeho znamení.

Severský životní styl zvaný hygge už netřeba představovat. Pronikl zcela přirozeně do stresem prosáklého světa jako paprsek vlídného světla. A to naštěstí i k nám.

Patří k němu čas pro sebe a nejbližší, vlídnost, radost, odpočinek, vychutnávání přítomného okamžiku, ať si venku třeba létají trakaře. Zkrátka potřebná duševní hygiena v útulné náruči domova.

Stejně jako je hygge variabilní, i každý z nás má jinou představu o tom, jak si nejlépe zarelaxovat právě na podzim. Jaké způsoby jsou podle hvězd ideální právě pro vás?

Beran začne běháním

Pravda je, že Beran natažený s knížkou u krbu není moc reálná představa. Potřebuje pohyb a činnost, jinak je neklidný. Vaše hygge ale může začít pořádným joggingem v podzimním lese a teprve pak se přesuňte na gauč. Ideálně ve společnosti dobrých přátel, se kterými vypijete pár piv nebo skleniček burčáku a pořádně se zasmějete.

Býk bude vytvářet

Býk se dokáže vybičovat k nadlidským výkonům, ale stejně tak potřebuje odpočinek. V klídku a známém prostředí. K relaxaci mu pomůže hudba nebo kreativní vytváření. Když bude krásně, vydejte se, Býci, na příjemnou procházku, kde si srovnáte v tichu přírody své myšlenky.

Blíženci zaměstnají hlavu

Ti se nespokojí s monotónností, potřebují neustálé podněty. Ne že by se museli někde strhat, ale volný čas rádi věnují svým koníčkům, u kterých si zaměstnají hlavu. Nečinně zírat do krbu, to není nic pro ně, raději si u toho ještě vyluští poučnou křížovku.

Rak si užije teplo domova

Raci jsou přímo ideálními kandidáty na dokonalé domácí hygge v teplých ponožkách, zachumlaní do deky při praskání ohně. Milují domov a nesnášejí zbytečný stres. Doma mají rádi čisto a uklizeno, nejlépe si odpočinou ve své komfortní zóně.

Lev vyrazí s přáteli

Hygge pro Lvy, to je ideálně směs zábavy a lenošení. Takový víkend na chalupě s partou přátel, kdy se nic moc neděje, ale pořád je legrace, bude naprosto vyhovující.

Panna si pustí hudbu

Puntičkářská Panna to má s odpočinkem těžké, jednoduše neumí pořádně vypnout. Pořád by uklízela, třídila a organizovala. Pro svůj relax potřebuje čisté a klidné prostředí. K relaxaci Pannám výrazně pomůže klidná hudba!

Váhy se budou kochat

Váhy neustále touží po kráse a harmonii, je to pro ně životní nutnost. Stejně tak i při odpočinku ocení vyladěnou okolní atmosféru, kdy je na co se dívat, co obdivovat, čím se kochat. Krásně si také odpočinou s uměním, knihou nebo v divadle.

Štír se pomiluje

Vášniví Štíři si zkrátka nejlépe odpočinou při sexu. Víkend v posteli plný milování mohou proložit sledováním kultovních filmů nebo si rádi přečtou dobrou detektivku. Ale ten sex bude stejně nejlepší!

Střelec se vydá na výlet

Střelec je „riskman”, kterého na nějaké povalování v dekách moc neužije. Raději vyrazí na víkend objevovat nová města, kuchyně nebo památky. Tak si nejlépe odpočine. Když u toho bude mít svého psa, bude mu krásně.

Kozoroh zkusí nepracovat

Kozorozi to mají s odpočíváním těžké, jejich přirozený workoholismus jim hygge trochu hatí. Když už se někam složí a mají klid, hned začnou přemýšlet o práci. Je to ale jejich přirozenost, co naplat. Rádi si zasportují, to jim trochu vyvětrá hlavu.

Vodnář si dopřeje svobodu

Aby si Vodnář užil své hygge, musí mít svobodnou mysl a lehkou hlavu. K odpočinku potřebuje opravdu volno a nezabývat se povinnostmi. Hoďte je, Vodnáři, na chvíli za hlavu a nechte čas jen tak plynout nebo uspořádejte malý večírek s přáteli, jak to máte rádi!

Ryby si vychutnají klid

Další adept na dokonale klidný večer u krbu. Ryby potřebují vnitřní klid a prostor, aby mohly přemýšlet a třídit myšlenky. Odpočinek v klidové zóně je pro ně nejen přirozený, ale přímo nutný. Ryby ocení tiché rozjímání, podporu rodiny a klid.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.