zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Gastrohoroskop: Odhalte nejlepší pokrmy a nápoje pro vaše znamení

Gastrohoroskop
Autor: iStock Gastrohoroskop
Věra Várady , Vydáno: 27.05.2018
Horoskopy vám mohou napovědět nejen to, co vás v nejbližších dnech čeká nebo jaký partner se k vám ideálně hodí, ale i jaká strava je pro vaše znamení zvěrokruhu nejlepší a jaké potraviny, nápoje nebo bylinky byste měli do jídelníčku zařazovat co nejčastěji.

reklama

 

Beran (21.3. – 20.4.)

Beran je prvním ohnivým znamením horoskopu. Lidé tohoto znamení mají spousty energie a to pro ně platí i v případě trávení a využití stravy, mívají dobré spalování. Ve stravě potřebují hlavně dostatek fosfátu draselného, který se v přírodním stavu nachází v hlávkovém salátu, květáku, cibuli, celeru a listové zelenině.

Pro ty, kteří jedí maso, jsou vhodná lehčí, libová masa, hodně ryb a také drůbeže. Mléčné výrobky a také celozrnné pečivo a doplňky stravy s vlákninou. Tomuto znamení se také doporučuje vyhýbat se tvrdému alkoholu a vínu, lépe je volit šampaňské anebo různé long drinky.

Vhodné koření je paprika, pepř, chilli, dále česnek a cibule, z bylinek dobromysl, heřmánek a mátový čaj.

Býk (21.4. – 21. 5.)

Znamení Býka rychleji přibývá na váze, proto si musí více hlídat štíhlou linii. Doporučení - omezit tučná jídla a pečivo, koláče, dorty, občas i přílohy k hlavnímu jídlu nebo večeři. Vyhýbat se raději bramborám, je v nich škrob, knedlíkům, nokům,  jako přílohu raději volit zeleninový salát nebo rýži. Z masa to libové, grilované kuřátko, ovšem bez kůže. Zvláště příznivě působí všechny mořské ryby a plody (mušle, krabí maso, krevety), které svým vysokým podílem jódu podporují funkci štítné žlázy. Z pamlsků mandle, ořechy nebo občas různé light mléčné dobrůtky. Ze zeleniny jsou vhodná rajčata, růžičková kapusta, okurky, mrkev, ředkvičky a špenát. Se zrychlením metabolismu pomůže chaluha bublinatá nebo jedno jablko denně. Z bylinek pomáhají různé hořčičnany - tymián, hořec žlutý, dále měsíček, jitrocel nebo kopřiva.

Blíženci (22.5. – 21. 6.)

Jako vzdušné a stále pohyblivé znamení nemívají Blíženci větší problémy s váhou. Určitě pro ně nejsou vhodná tučná, kořeněná a slaná jídla. Naopak jsou pro ně vhodné různé druhy obilovin, přílohy z luštěnin a sojové potraviny a polotovary. Mohou také obohatit svůj jídelníček netučnými druhy masa, játry nebo vajíčky a sýry – spíše tvrdšího typu. Ze zeleniny je nejlepší brokolice, květák, fazole. Z ovoce všechny druhy peckovitého – meruňky, třešně, višně, švestky, ale také ananas, kiwi a jablka.

Důležité je doplňovat hořčík, protože prospívá nervové soustavě, a také je dobré doplňovat vitaminy A a E. Z bylinek je prospěšný fenykl obecný, čaj z petrklíčů a také lékořice.

Rak (22.6. – 22.7.)

I toto znamení má sklony k přibývání na váze, zvláště v oblasti břicha a pasu. Je tomu také proto, že Raci mají rádi těžká a sladká jídla, a právě těm by se měli vyhýbat. Omezit by měli i klasickou českou kuchyni a jíst raději stravu bohatou na vlákninu, vitaminy a enzymy. Příliš nesolit - sůl zadržuje vodu a mohou tím pak trpět ledviny. Vyhýbat se koláčům, dortíkům a čokoládě a raději si dopřávat lehčí tvarohové dezertíky, kterých je na našem trhu dostatek, a různé méně tučné mléčné výrobky. Při vaření používat hodně cibule, zelí, kapusty, skvělé jsou okurky a dýně. Z bylinek je pro Raky vhodný heřmánek, kostival, třezalka, řebříček, mateřídouška a dobromysl. A pro dobrou náladu si občas dopřát sklenku vína.

Lev (23. 7. – 23.8.)

Ohnivé znamení Lva mívá v oblibě kořeněná jídla, výraznější chutě a také cizí a exotickou kuchyni.

Při větším výdeji energie si tito zrozenci mohou dopřát hovězí maso, zvláště hovězí játra. Také jim prospívají ryby, hlavně losos a pstruh. Dále jsou vhodnou stravou vejce, rýže a sója. Z ovoce pak jablka, ananas, ostružiny. Ze zeleniny nejvíc hlávkový salát, rajčata, papriky, olivy, listová zelenina, mrkev, tykev. Na mlsání pak mandle a ořechy. Lvi by také měli dodržovat pitný režim a nepít příliš tvrdého alkoholu, víno spíše bílé, nebo různé míchané nápoje. Z bylinek jsou dobré třezalka, hloh, kontryhel, jmelí bílé, rozrazil a rozmarýn.

Panna (24.8. – 22. 9.)

Toto zemní znamení mívá problémy s trávením a zažíváním nejvíce z celého zvěrokruhu. Proto by lidé zrození v Panně zvláště pečlivě dbát na skladbu svého jídelníčku. Pannám prospívají celozrnné výrobky a měly by doplňovat do stravy co nejvíce vlákniny a různé bio a acidofilní mléčné výrobky. Také jablka, která mají vysoký obsah pektinu, který působí dobře na zažívací trakt, dále fíky a švestky. Maso spíše krůtí, drůbeží a libové hovězí. Vhodný je salát z čekanky, při vleklejších zácpách pomáhá lněné semínko. Dobrá je také šťáva z červené řepy a mrkve. Skladbu jídelníčku musí tito zrozenci volit uvážlivě a určitě by se měli vyhýbat těžkým českým jídlům s knedlíky a hutnými omáčkami. Z bylinek jsou pro ně nejvhodnější meduňka lékařská, řepík obecný, třezalka a heřmánek.

Váhy (23.9. – 23. 10.)

Vzdušné znamení Vah mívá spíše štíhlejší postavu a nepřibývá tak rychle na váze, jako ostatní znamení. Musí ale naopak dbát více na svůj pitný režim, protože od něj se mohou také odvíjet problémy s trávením a vylučováním.

Pro Váhy jsou dobré zvláště mořské produkty, ale i sladkovodní ryby, všechny typy luštěnin jako příloha i hlavní jídlo, dále natur hnědá rýže, méně brambor. Ze zeleniny jsou vhodná rajčata, kukuřice, chřest, mrkev, zelené fazole, olivy, okurky, celer, topinambury, hlávkový salát, listová zelenina všeho druhu, syrové a kysané zelí. Důležitý je dostatek hořčíku a vitaminu B – a celkově doplňovat celé spektrum potřebných a prospěšných vitaminů a minerálů. Z ovoce by měly Váhy volit přednostně jablka, banány, jahody, grepy a pomeranče, z ořechů mandle a vlašské ořechy. Z bylinek jsou to puškvorec, jestřabina lékařská, list brusinky a pampeliška lékařská.

Štír (24.10 – 22.11.)

Vodní znamení Štíra nemívá s udržením štíhlé linie velký problém, ale zástupci tohoto znamení by se měli vyhýbat zvláště mléčným výrobkům nebo si vybírat jen tvarohové dezerty a lehčí sýry. Neměli by také zatěžovat svojí trávicí soustavu těžkými smaženými jídly a místo tučných smetanových omáček volit jejich lehčí náhradu s přidáním kefíru nebo nízkotučného jogurtu. Ze zeleniny se jeví jako nejvhodnější listová zelenina, ořechy a semena, jídla bohatá na vitamin C, červené papriky a zelí. Pro masožravější typy je to drůbež a vesměs všechny typy ryb – sladkovodní nebo mořské, i ty tučnější. Dále ředkev, pórek, cibule, česnek, fíky, ředkvičky.

Z bylinek je vhodný rozmarýn, řebříček, mochna husí, dobromysl, chmel a kozlík lékařský, z koření paprika, libeček, kopr a koriandr.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Pro ohnivé Střelce jsou jako hlavní jídlo prospěšné všechny druhy ryb a také zvěřina, méně hovězího a vepřového masa i drůbeže. Jako přílohu mohou volit rýži, hrách, sóju, luštěniny, méně brambor a také smažených hranolků a smaženého jídla. Hodně ovoce a zeleniny a důležité je pro ně také doplňovat křemík, vitamin C, a také béčko, selen a zinek. Jako koření je vhodné u Střelců použít šalvěj, bazalku, yzop, kmín, majoránku a anýz. Vhodný je také česnek a cibule a v neposlední řadě celer a pórek. Z bylinek jsou nejvhodnější kostival, přeslička, kopřiva, odvary z heřmánku, pampelišky a túje, dále zalotobýl, dubová kůra, řebříček obecný, mochna, řecké seno, jitrocel a třezalka. Tito zrozenci by se měli vyhýbat tvrdému alkoholu, nejvhodnější je pro ně pivo.

Kozoroh (22.12 – 20.1.)

Zemní znamení Kozoroha musí hlídat svůj pitný režim, protože právě toto znamení trpívá nejvíce usazováním různých škodlivin v kloubech a také celém těle. Z masa jsou nejlepší ryby, a to i ty tučnější, jako je makrela, tuňák, losos, dobrý je i pstruh. Kozorozi by měli jídlo vždy prokládat dostatkem zeleniny, zvláště listové, špenátem, celerem, červenou řepou. Z příloh je vhodná čočka, kroupy a všechny luštěniny. Dobré je i jehněčí a drůbeží maso, občas neuškodí vaječná omeleta. Naopak je lepší omezit mléko a mléčné výrobky, volit spíše dietní typy kefírů a jogurtů, ale v malé míře. Z ovoce jsou vhodné všechny druhy citrusů, meruňky, borůvky, švestky a fíky na dobré zažívání. Je také dobré přidávat do jídla dostatek petržele, pažitky, kmínu a majoránky. Z bylinek jsou nejvhodnější kostival lékařský, kopřiva, máta, heřmánek, třezalka a také různé bylinkové směsi na pročištění organismu.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vzdušný Vodnář je většinou neustále v pohybu a mívá také to štěstí, stejně jako Blíženci a Váhy, že bývá spíše štíhlejší konstituce. Nejvhodnější stravou pro toto znamení jsou mořské ryby, všechny plody moře, mléčné produkty, méně masa, spíše libové hovězí. Velké zeleninové přílohy a saláty, zvláště dobrá je pro Vodnáře čekanka, mrkev, listová zelenina, celer, ředkvičky, cuketa a kukuřice. Prospívají také celozrnné produkty a hodně ovoce, citrusů, meruněk, ale také ananasu nebo hroznového vína. Jako pochutiny jsou vhodné  mandle, olivy, z koření je to estragon, libeček, kapary, fenykl, kmín a majoránka. Z bylinek jsou nejlepší ty „vodnářské" - šalvěj, měsíček, mateřídouška, devětsil, maceška, zlatobýl, listy rybízu a komonice. Pro dobrou náladu je ideální čokoláda.

Ryby (21.2. –20.3.)

Poslední, vodní znamení zvěrokruhu, nemívá problémy s jídlem a přibýváním, ale vzhledem ke své subtilnější nervové soustavě spíše se závislostí na různých lécích, alkoholu nebo kouření. Rybám, které jedí maso, jsou doporučovány lehčí typy hovězího masa, z drůbeže zvláště dietní krůtí maso na všechny způsoby, ryby a různé produkty moře v jakémkoliv množství. Ze zeleniny zvláště listová zelenina, okurky, cibule, ředkvičky, chřest, pórek a mořské řasy. Z ovoce jablka, švestky, hroznové víno, meloun, dále jsou vhodné ořechy a mandle. Z koření je to koriandr, zázvor a šalvěj. Vhodná je zvláště v podzimním nebo zimním období strava s dostatkem vitaminu C. Těm, kteří rádi bylinky a čaje, se doporučují zvláště třezalka, měsíček zahradní, dále také zklidňující meduňka, brutnák lékařský, komonice lékařská, mučenka a také dobromysl pro dobrou náladu.

-vv-

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Měsíc na obloze vám napoví, co správně jíst

Hubnutí podle Luny: Řiďte se fázemi Měsíce a kila půjdou dolů

Ideální dezert podle vašeho znamení. Která sladkost je vám souzena podle hvězd?

Astrologie je mocná a z hvězd se dá mnohé vyčíst. Třeba i to, jaký dezert se k vašemu znamení nejvíce hodí!

Vodnář

Ideální dezert podle vašeho znamení donut

21. 1.–20. 2.

 

Lvi, jste originální a kreativní. Nebojíte se změn a přijímáte vše, co vám život přináší. Zasloužíte si na narozeniny něco speciálního. Co třeba růžové donuty?

Recept ZDE.

Bylinkový horoskop: Jaká je vaše bylinka a co pro vás znamená?

Která bylinka je vaší patronkou a co to pro vás znamená? Jak se na vás dívají jiní lidé a které vlastnosti a rysy u vás převládají? Bylinkový horoskop vám také napoví, na co si dávat pozor u svého zdraví.

Pelyněk (21. 3.–20. 4)

Bylinkový horoskop - pelyněk

Zrozenci v Pelyňku jsou silní a energičtí. Ale ze svých předsevzetí dokážou slevit. Milují adrenalin. Stále hledají nové zkušenosti. Drží se zásady: chci jet rychleji, dostat se dále, prožívat vše stále krásněji. Někdy tyto výstřelky hraničí s bláznovstvím. Mají vysoké nároky na ostatní, nejvíc však sami na sebe.

 

Lidé v Pelyňku umí vzplanout jako zápalky a tím se dostávají často do konfliktních situací. Rychleji jim často přijde něco na jazyk a potom teprve myšlenka. Potřebují zapracovat na svých způsobech. Tak, jako se rostlinky neptají, kde zapustí kořeny, ani tito lidé si moc hlavu nelámou nad tím, komu přišlápnou nožku, a vesele si vypouštějí ze svých kořenů látky, které okolním rostlinkám vadí. Tam, kde ale rostou, se daří hojnosti.

reklama

Související témata: jídlo , bylinky , astrologie , znamení zvěrokruhu , nápoje , gastrohoroskop , horoskopy

reklama

Přečtěte si také

reklama