Celebrity

11. května 2024 16:46

Anna Kopečková

Iva Frühlingová: Polyamorie nám s mužem vyhovuje. Máme koule si o milencích říct

Iva Frühlingová o hudbě, panické atace i vztahu v polyamorii

Zpěvačka a bývalá modelka Iva Frühlingová se netají tím, že žije se svým manželem v polyamorním vztahu. Mnohé ale její přiznání pobouřilo. Frühlingová si ale myslí, že je jejich vztah jako každý jiný. „Jsme rodina a jeden pro druhého jsme to nejdůležitější,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

S pilotem a podnikatelem Janem Veselým tvoří Frühlingová pár dlouhých 14 let. V otevřeném vztahu nežili od samého začátku, ale došli k němu až časem. Dnes milenecké vztahy mimo manželství neskrývají a doma o nich otevřeně hovoří. „Můj manžel je pilot a také žil v cizině od mlada jako já a nemá rád, když ho něco svazuje. A vlastně všechno, co považuje většinová společnost za normální, je nám trochu proti srsti,“ uvedla.

Vztah jako každý jiný

Frühlingová žila od svých 14 let ve Francii, kde se nejprve živila modelingem a poté se dala na kariéru zpěvačky. „Také jsem žila volnějším způsobem a také nechci, aby mi stál furt někdo za zadkem a kontroloval mě nebo já jeho. Žijeme si volně, jsme spolu a je to ok,“ doplnila zpěvačka, jejíž píseň Où Tu Veux Quand Tu Veux se proslavila nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Čtěte také: Osudoví muži Ivety Bartošové: Dvanáct vztahů zkrachovalo, třináctý skončil sebevraždou

Otevřený vztah jí i jejímu manželovi vyhovuje. Chvíle, kdy si to řekli, jim přinesla úlevu. Už totiž před sebou nemuseli nic skrývat. „Doma si oznámíme, že jeden z nás jde na rande s někým jiným a nikdo nežárlí. Jsme rodina a jeden pro druhého jsme to nejdůležitější. On je pro mě na prvním místě a já zase pro něj – a to je asi to důležitý,“ uvedla.

„Ale zase bacha, my nemáme žádné další partnery. Není to tak, že se u nás dějí nějaké orgie. Hlavně od té doby, co jsme si to řekli, nikdo nikam moc nechodí a ani nechce, protože zakázané ovoce chutná nejlíp,“ upřesnila zpěvačka, která 11. května slaví 42. narozeniny.

„Máme vztah jako 60 nebo 70 procent lidí v České republice, úplně stejný jako všichni,“ řekla v pořadu Povídej Frühlingová. „Akorát máme koule na to si to říct a respektujeme se natolik, že si to netajíme,“ řekla s tím, že s manželem díky tomu předchází dramatu tajného dopisování s milenci či schovávání telefonu.

Frühlingová: Manžel je takový držák

S Janem Veselým vychovává Frühlingová devítiletého syna Adama. V rozhovoru s Radkou Červinkovou také přiznala, že po narození syna měla psychické potíže. Několik let ji trápila panická ataka. V té době jí hodně pomáhal právě její manžel Jan. „Byl úžasný a hodně mě podporoval. Jsme opravdu taková rodina a držíme při sobě. Když se mu něco stane, jsem u něj hned, a to samé platí naopak. Je takový držák,“ řekla.

Manželství s Krajčem ztroskotalo

Frühlingová je vdaná již podruhé. Jejím prvním manželem byl Richard Krajčo, kterého si vzala, když jí bylo pouhých 22 let. Jejich manželství se rozpadlo během pár měsíců. „Každému, kdo by mě ve 22 letech požádal o ruku a já do něj byla zakoukaná, bych na to kývla. Byli jsme crazy, byli jsme mladí, velký význam to pro nás nemělo,“ vzpomínala bývalá modelka s tím, že dnes jsou si úplně cizí. „Náš vztah částečně ztroskotal, protože chtěl, abych se podílela na jeho hudbě, ale hlavně jsem nechtěla být pod někým. Chci se cítit jako svobodný člověk,“ uzavřela Frühlingová. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Iva Frühlingová promluvila o své sociální fóbii (Showtime, 2021):